rozliczenie w forintach

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

rozliczenie w forintach

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

hej,

pytanie do praktyków walutowych a nie graczy demo na zakładach bukmacherskich :P

czeka mnie mała płatność w forintach i powstało pytanie. Mianowicie kwota transakcji ustalona została w euro ale sama płatność ma nastąpić w forintach i teraz chciałbym wiedzieć czy na Węgrzech ichniejszy Narodowy Bank (https://www.mnb.hu/en/arfolyamok) ma taką samą "moc sprawczą" jak u nas NBP. Podają na tej stronie, że ta tabelka to "Official Daily Exchange Rates" ale po angielsku nie ma nic więcej. Chodzi mi o to, że jak kontrahent wyskoczy z jakimś dziwnym kursem z sufitu to czy będę na prawie wskazując tą ich tabelkę na stronie Narodowego Banku Węgier?

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: rozliczenie w forintach

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Skoro to bank narodowy to kurs jest kursem oficjalnym. Na cóż innego miałbyś się powoływać niż na kurs banku narodowego ?
Green
Obrazek
Obrazek

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: rozliczenie w forintach

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

no tez tak mysle i to dla mnie najlepsza wersja. ale takie np polskie banki maja to gleboko w d.... ustalajac wlasne kursy

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: rozliczenie w forintach

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Jak byłem kiedyś w Budapeszcie prawie w każdej bramie w centrum był kantor :) no i nie mieli denominacji, więc przygotuj się mentalnie na to, że staniesz się milionerem ;)
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: rozliczenie w forintach

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

kiedys placilem za paliwo na stacji tymi tysiacami forintow i mnie dziewczyna okantowala korzystajac z mojego zatracanie w tych tysiacach

ODPOWIEDZ