Rozliczenie podatkowe za 2011 rok.

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Phoenix_phx
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 07 gru 2009, 19:17

Rozliczenie podatkowe za 2011 rok.

Nieprzeczytany post autor: Phoenix_phx »

Chętnie pomogę w rozliczeniach podatkowych z forexu za 2011 rok. W roku 2012 będę kończył edukację w tym kierunku. Info na PW lub GG.

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Ja tylko z ciekawości... czy w PIT trzeba wpisywać pozycje zyskowne jako przychód i pozycje stratne jako koszty, jak tutaj napisali:
http://www.stopazwrotu.pl/tekst.php?tid=202
czy wystarczy podać jako przychód bilans pozycji, a w koszty wpisać np. koszt Internetu, laptopa, prądu itp.?

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

W zaszłym roku była akcja że Alior robił rozliczenia dla chętnych, ale pewnie gdzieś tam były gwiazdki i w ten sposób pozyskiwali dane - istotne z ich punktu biznesu.

Dane do rozliczenia są bardzo wrażliwe, osobiście nie powierzyłbym ich nikomu obcemu.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
Phoenix_phx
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 07 gru 2009, 19:17

Nieprzeczytany post autor: Phoenix_phx »

Koszt uzyskania przychodu to suma:

depozytu oraz poniesionych stratnych pozycji

Przychód : suma pozycji zyskownych

Jeśli przychód jest większy od kosztów to będzie zysk do opodatkowania, jeśli suma kosztów jest większa niż suma zysków, będzie strata.


Mogę poprowadzić całościowe rozliczenie PITów.

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

A pozostałe koszty poniesione celem uzyskania przychodu, typu internet, laptop itp.? Jak wspomniałem, pytam wyłącznie z ciekawości, więc nie będzie ze mnie klienta ;-)

Awatar użytkownika
Phoenix_phx
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 07 gru 2009, 19:17

Nieprzeczytany post autor: Phoenix_phx »

Laptopa i netu nie wpiszesz jako koszt ;) wielu próbowało, ale fiskus to olewa. Przykro mi, aczkolwiek sa to wydatki bezpośrednio wliczające się w koszty uzyskania. Kolejny absurd.

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Witam

Phoenix_phx wiesz może w jaki sposób wykazywany jest Z/S z opcji walutowych?

Wszystko "w jednej szufladzie" z instrumentami pochodnymi?

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
K.Czereśniak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 04 gru 2010, 08:42

Nieprzeczytany post autor: K.Czereśniak »

Phoenix_phx pisze:Laptopa i netu nie wpiszesz jako koszt ;) wielu próbowało, ale fiskus to olewa. Przykro mi, aczkolwiek sa to wydatki bezpośrednio wliczające się w koszty uzyskania. Kolejny absurd.
Widać mało wiesz a bierzesz się za rozliczenia.
Jeśli dochód z Forexu jest Twoim głównym źródłem utrzymania, to traktujesz to jak normalna "pracę" i odliczasz od podatku to co jest niezbędne do tej "pracy".
Jeśli jednak masz stałą pracę a Forex traktujesz jako inwestycję, to niestety nie ma takiej możliwości.

pozdrawiam
Krzysztof Czereśniak

Awatar użytkownika
fx123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 26 lut 2007, 11:28

Nieprzeczytany post autor: fx123 »

K.Czereśniak pisze:
Phoenix_phx pisze: Widać mało wiesz a bierzesz się za rozliczenia.
Jeśli dochód z Forexu jest Twoim głównym źródłem utrzymania, to traktujesz to jak normalna "pracę" i odliczasz od podatku to co jest niezbędne do tej "pracy".
Jeśli jednak masz stałą pracę a Forex traktujesz jako inwestycję, to niestety nie ma takiej możliwości.

pozdrawiam
Krzysztof Czereśniak
Szanowny Panie Krzysztofie, proponuję:
-złożyć w Pana Urzędzie Skarbowym pismo wyrażające czynny żal (Art. 16 Kodeksu Karnego Skarbowego) z powodu zawyżenia kosztów uzyskania przychodów, a co za tym idzie, zaniżenia należnego podatku dochodowego,
-złożyć korekty deklaracji podatkowych za poprzednie lata,
-naliczyć odsetki od skorygowanych kwot i wraz z należnością główną przelać na rachunek Urzędu Skarbowego.

Radzę korzystać z usług licencjonowanych księgowych i doradców podatkowych w sprawach księgowo-podatkowych. W dzisiejszym stanie prawnym są to skomplikowane zagadnienia, którym zajmują się specjaliści.

Potencjalne odsetki, kary, czy grzywny, wizyty w urzędach, kosztują dużo więcej niż porad wykwalifikowanej osoby.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ