Robot Forexa Gumpa

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ForexGump
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 27 gru 2013, 11:58

Re: Robot Forexa Gumpa

Nieprzeczytany post autor: ForexGump »

Miałem dzisiaj telefon od człowieka, który twierdzi, że przeanalizował mojego robota pod kątem momentów zamykania i otwierania pozycji i twierdzi, że generowane u mnie sygnały są zgodne z jedną z jego strategii, którą kiedyś używał i rzucił mi nazwami jakiś wskaźników, o których nie słyszałem i na tym się nie znam.

Aby wyeliminować tego typu zapytania i porównania jeszcze raz informuję, że robot nie używa żadnych wskaźników ani strategii gdziekolwiek opisanych, a stosuję jedynie własne algorytmy. Tak więc nie ma się tu czego doszukiwać. Również w czasie może się zmieniać charakterystyka gry, gdyż nie używam żadnych stałych współczynników , a robot ma za zadanie inteligentnie dopasować się do charakterystyki rynku zamiast czekać aż rynek dopasuje się do niego.

Nigdy nie przeczytałem żadnej książki o teorii tradingu, ani nie byłem na żadnych szkoleniach. Nie interesuje mnie wiedza ogólnie dostępna, nie potrzebuję świeczek, wykresów, wskaźników itp. i nie wierzę w żadne formacje, ani powtarzalne układy.

Uważam, że każdy ma prawo "rozgryźć" rynek po swojemu i to właśnie czynię - poprzez logiczne myślenie. Jak wyjdzie to tylko czas pokaże. ;)
Obrazek
Obrazek

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Robot Forexa Gumpa

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Będzie to jeszcze do pooglądania ?

prawnik
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 09 cze 2011, 22:07

Re: Robot Forexa Gumpa

Nieprzeczytany post autor: prawnik »

Zapowiadało się tak ciekawie. Awaria czy systemowy MC


green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Robot Forexa Gumpa

Nieprzeczytany post autor: green7 »

JAREK67 pisze:No i ?
No i mam przeczucie, że jednak znowu wygrał rynek ....
Green
Obrazek
Obrazek

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Robot Forexa Gumpa

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

green7 pisze:
JAREK67 pisze:No i ?
No i mam przeczucie, że jednak znowu wygrał rynek ....
życie

Awatar użytkownika
Kimkolwiek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 960
Rejestracja: 09 kwie 2013, 06:26

Re: Robot Forexa Gumpa

Nieprzeczytany post autor: Kimkolwiek »

Nie smucmy Sie panowie. Kazda smierc robota To narodziny nowego. Czuje obecnosc forexagumpa wsrod nas. Nie mozemy go ujrzec ponieważ my jestesmy zalogowani a on nie.
Moja droga do wielkiego chajcu: http://www.forexfactory.com/kimkolwiek#27
Cos dla relaksu: https://www.youtube.com/watch?v=ACVUPrlDeTI
Nie sprzedaje sygnalow, nie robie szkolen.

WARNING:
DO NOT TRY THIS AT HOME!

Awatar użytkownika
ForexGump
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 27 gru 2013, 11:58

Re: Robot Forexa Gumpa

Nieprzeczytany post autor: ForexGump »

green7 pisze:
JAREK67 pisze:No i ?
No i mam przeczucie, że jednak znowu wygrał rynek ....
Wasze przeczucia były nietrafione. To nie rynek ze mną wygrał, a raczej ja przegrałem z ciężką chorobą. Na szczęście wygrałem z nią, a teraz pora wygrywać na giełdzie. ;)
Prezentację systemu udostępnię po weekendzie. Kilka tygodni straciłem, by przypomnieć sobie co zrobiłem wcześniej
Obrazek
Obrazek

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Robot Forexa Gumpa

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

to zycze zdrowia i sil na rozwijanie i nadzorowanie automatu:)

Awatar użytkownika
ForexGump
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 27 gru 2013, 11:58

Re: Robot Forexa Gumpa

Nieprzeczytany post autor: ForexGump »

Podstawowe informacje o moim robocie :
  • Robot jest uniwersalnym systemem. Oprócz forexu może być użyty do większości instrumentów giełdowych : kontrakty terminowe, surowce, opcje itd.(
  • W celu dywersyfikacji system działa równocześnie na wielu instrumentach - w tym momencie 9 par walutowych
  • Dla każdego instrumentu stosowane są 3 różne i niezależne strategie gry giełdowej, tak więc może się zdarzyć, że równocześnie u brokera będzie otwarta pozycja o wolumenie 3-krotnie większym niż pojedynczy lot
  • Nie używam StopLoss - zamiast tego w ramach każdej strategii są możliwe 2 niezależne pozycje: long i short. Są one od siebie niezależne i zdarza się, że mam otwarte dwie przeciwstawne pozycje (u brokera w tym czasie nie ma nic). Zamknięcie w systemie takiej pozycji tak naprawdę, będzie otwarciem po stronie brokera
  • Nie stosuję żadnych powszechnie znanych wskaźników - opracowałem własne
  • Pojęcie "lot" u mnie nie funkcjonuje, gdyż mogę na realnym rynku kupować dowolną kwotę z dokładnością do 1 dolara. System określa wolumen zakupu raz w tygodniu i jest uzależniony od wartości danej waluty. Innymi słowy zmiana wartości dowolnego instrumentu o 1% wygeneruje identyczny zysk lub stratę
  • Dla forexu zakładam, że stosunek średnio miesięcznego zysku do maksymalnej straty ( Max DD) wyniesie 1:1 (liczone na podstawie stanów na koniec dnia), a dla opcji 2:1
  • Krzywa kapitału w prezentacji na żywo, nie pochodzi z wyliczeń , a jest skanem stanu konta i uwzględnia wszelkie prowizje brokera i swapy
Zapraszam do prezentacji LIVE na mojej stronie. Adres w moim profilu.
Będę wdzięczny za merytoryczne uwagi.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ