RaptorFX

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Tymek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 648
Rejestracja: 20 mar 2006, 13:39

Re: RaptorFX

Nieprzeczytany post autor: Tymek »

Tak krytykowałem wielokrotnie ;) Ale również wielokrotnie dałem coś od siebie.
Nie jestem przyzwyczajony do "panowania" a post można było napisać w formie,
która nie troluje.

To, że pojawiają się zlecenia większe od razu trzeba szufladkować i wrzucać do kosza ?
Czy jak jeden mercedes pali dużo bo ma zepsutą uszczelkę ma oznaczać że wszystkie będą
palić więcej ? I że wszystkie typy tej firmy są do niczego ? Właśnie w ten sposób się zachowujesz.
Znalazłeś większe zlecenia i nagle wszystko jest złe. Nie ma nic złego w powiększaniu zleceń
jeżeli masz świadomość jak zachowuje się EA i jak wygląda twój budżet.
Nikt nie mówi o szybkim zysku bo te 20-30% rocznie nie jest chyba szybkim i dużym zyskiem.
Tu chodzi o "bezpieczne", o ile można mówić o inwestycjach giełdowych w ten sposób,
i rozważne automatyczne inwestowanie bez udziału czynnika ludzkiego.
Nie ma oferty na rynku która gwarantuje zysk, nawet bank nie da gwarancji na zyski.
I nawet bank nie uczestniczy w stratach klientów a limit jest ustalony odgórnie przez fundusz
gwarancyjny. Każda inwestycja obarczona jest ryzykiem większym lub mniejszym i nie ma możliwości
inwestować bez ryzyka. Ale można nad tym panować. I to staramy się robić nic innego.
Czysta matematyka. Czysta informatyka.
Mówiłeś o powiększaniu zleceń a nie przyjrzałeś się co się dzieje z TP.
Mamy świadomość jak daleko możemy lecieć w dół i jak szybko z tego dołu możemy wyjść.
Kwestia jest w jaki sposób z tego dołu wychodzisz. Mamy swoją technikę i jak na razie sprawuje się
dobrze. Jak zacznie odchodzić od zakładanych ram to wtedy można zawsze wyciszyć strategię.
Na tym polega przygotowanie dobrego modelu matematycznego byś miał świadomość tego co możesz
zrobić i jakie są ramy twojej strategii.
Każdy chce mieć pieniądze, ale pieniądze nie zawsze chcą każdego ;)

Awatar użytkownika
koalafx
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 02 lut 2014, 12:14

Re: RaptorFX

Nieprzeczytany post autor: koalafx »

Przepraszam Pana ze odebral Pan to jako trolling, ale ja rowniez uzywam od paru lat tej strategii z tym ze o stalej wielkosci wolumenu otwieram transakcje w miejscach popytu i podazy. Dokladnie robot mi to robi i transakcje otwieram zgodnie z dlugoterminowym trendem. Rowniez depozyt musi byc odpowiedni aby ryzyko nie bylo duze. Ta strategia jest na prawde dochodowa i lepsza od wszystkich innych dlatego postanowilem napisac swoje zdanie o niej. Jest tez ryzykowna i Pan sam to napisal. Bez ryzyka nie ma pieniedzy...Jesli mnoznik jest maly a depozyt duzy, to jest OK. Straty koszyka zlecen Ja osobiscie ucinam na 10% konta, aby strate mozna bylo odrobic w ciagu kolejnych 2-3 tygodni. Niemniej jednak Pana oferta jest interesujaca dla osob ktore maja pieniadze a nie maja czasu na inwestycje. Nie chcialem wywolac swoim postem zadnej agresji a jedynie uswiadomienie innych nie doswiadczonych inwestorow na temat ryzyka gridu z martyngalem.

Awatar użytkownika
Tymek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 648
Rejestracja: 20 mar 2006, 13:39

Re: RaptorFX

Nieprzeczytany post autor: Tymek »

Jak obiecałem podaję link do testu na danych historycznych 2004-2013:
http://www.myfxbook.com/strategies/rapt ... 1-54/74782
Każdy chce mieć pieniądze, ale pieniądze nie zawsze chcą każdego ;)

MkubuxK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1051
Rejestracja: 20 maja 2009, 18:27

Re: RaptorFX

Nieprzeczytany post autor: MkubuxK »

Czy jesteś w stanie podać dla tego testu drawdown tak jak na koncie real jest widoczny ? ( zakładka drawdown ) czy na symulacjach nie ma takiej możliwości ?
fx-forum

Awatar użytkownika
Tymek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 648
Rejestracja: 20 mar 2006, 13:39

Re: RaptorFX

Nieprzeczytany post autor: Tymek »

Dla tego testu i tej kwoty max DD + margin był 1700 USD
Każdy chce mieć pieniądze, ale pieniądze nie zawsze chcą każdego ;)

walutomistrz

Re: RaptorFX

Nieprzeczytany post autor: walutomistrz »

Tymek pisze:Na tym polega przygotowanie dobrego modelu matematycznego byś miał świadomość tego co możesz
zrobić i jakie są ramy twojej strategii.
Ciekawe i odważne spostrzeżenia. Czy mógłbyś ujawnić rąbka tajemnicy odnośnie matematycznego modelowania rynków? Poświęciłem temu zagadnieniu trochę czasu, przekopałem też historię giełdową i nie znalazłem przesłanek, że takie modelowanie jest możliwe. Co więcej - wiele modeli spektakularnie się skompromitowało, dlaczego uważasz, że Twój nie podzieli takiego losu?

MkubuxK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1051
Rejestracja: 20 maja 2009, 18:27

Re: RaptorFX

Nieprzeczytany post autor: MkubuxK »

Trochę mi nie pasuje drawdown, który napisałeś. Po miesiącu działania jest 1300usd, a na historii 10 lat testów był 1800USD ? Czyżby od razu trudny rynek dla experta trafił się ?
fx-forum

Awatar użytkownika
Tymek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 648
Rejestracja: 20 mar 2006, 13:39

Re: RaptorFX

Nieprzeczytany post autor: Tymek »

MkubuxK pisze:Trochę mi nie pasuje drawdown, który napisałeś. Po miesiącu działania jest 1300usd, a na historii 10 lat testów był 1800USD ? Czyżby od razu trudny rynek dla experta trafił się ?
Nie wiem skąd wziąłeś te liczby ale w pierwszym miesiącu drop down był 72 USD.

-- Dodano: sob 20-12-2014, 13:11 --
walutomistrz pisze:
Tymek pisze:Na tym polega przygotowanie dobrego modelu matematycznego byś miał świadomość tego co możesz
zrobić i jakie są ramy twojej strategii.
Ciekawe i odważne spostrzeżenia. Czy mógłbyś ujawnić rąbka tajemnicy odnośnie matematycznego modelowania rynków? Poświęciłem temu zagadnieniu trochę czasu, przekopałem też historię giełdową i nie znalazłem przesłanek, że takie modelowanie jest możliwe. Co więcej - wiele modeli spektakularnie się skompromitowało, dlaczego uważasz, że Twój nie podzieli takiego losu?
Bo model matematyczny to jedno a zarządzanie koszykiem zleceń to drugie.
My połączyliśmy obie sprawy.
Model matematyczny daje sygnały o różnej mocy (wartości) i w zależności od tego
dostosowywany jest wolumen zlecenia, następnie grupowane są zlecenia w sposób
by średni TP był jak najniższy.
Wiele modeli, o których prawdopodobnie mówisz było testowanych na krótkich okresach czasu nie
przekraczających 5 lat. Jeżeli np. weźmiesz sieć neuronową jako model matematyczny i znajdziesz
w internecie informacje to nagle okaże się, że NN są do niczego a przeprowadzone testy na giełdzie
były oparte na kilku miesięcznych danych historycznych ;) Stwierdzenie końcowe NN nie daje rady ;)
Jak pisałem wcześniej, co również opisane jest na stronie, idea całości jako programu została zapoczątkowana
po obserwacjach modeli przeznaczonych na opcje oraz metod w jaki traderzy zarządzają później zleceniami
w sytuacjach kryzysowych. Bo strzelić zlecenie i otrzymać profit to pestka ;) ale wyjść ze złego koszyka zleceń
na proficie w odpowiednim czasie to jest sztuka.
Jak widać nasz model przeszedł pomyślne testy na ostatnich 10 latach. Do tego ten rok był testowany najpierw
na koncie demo a później było konto real. Gdy byliśmy pewni, że robot nie odbiega wiele od przeprowadzonych
testów, został uznany za produkt finalny.

-- Dodano: sob 20-12-2014, 13:26 --

Dodam jeszcze, że modele matematyczne nie przewidują przyszłości więc dostosowane do danych historycznych
mogą przekraczać limity w przyszłości dlatego wiedząc o takich możliwościach nasz robot posiada opcję
automatycznego wyciszenia w momencie zbliżania się do marginesów obliczonych na danych historycznych tak by
nie utracić kapitału.
Każdy chce mieć pieniądze, ale pieniądze nie zawsze chcą każdego ;)

MkubuxK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1051
Rejestracja: 20 maja 2009, 18:27

Re: RaptorFX

Nieprzeczytany post autor: MkubuxK »

Zerkam tylko na myfxbooka , którego podłączyłeś - patrz załącznik - pierwszy miesiąc działania i przy 100pkt spadków drawdown coś około 1300USD. 100pkt to nie jest za specjalnie dużo.

Automat dopiero uśrednia od 100pkt. A były przypadki spadków o znacznie więcej jednym ruchem dlatego pytam - zaawansowana matematyka to pewien slogan reklamowy - ja patrzę tylko na wyniki obojętnie czy robi to automat czy człowiek.

Czy byłaby możliwość uzyskania dla tego testu 10letniego wykresu właśnie drawdownow ? Jak często i jak duże ? Warto by zerknąć co się działo wtedy kiedy zaliczał największy drawdown.

Ten automat przypomina bardzo mocno ten co kiedyś miałeś podłączony w stopce - również korzystał z samych zleceń buy - nie pamiętam tylko dokładnie jak się dokładnie skończyła jego historia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
fx-forum

1to1
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:02

Re: RaptorFX

Nieprzeczytany post autor: 1to1 »

Custom Analysis
Pierwszy miesiąc DD - 3.68%

ODPOWIEDZ