R:R vs. skuteczność, pipsy i kasa = MM

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: R:R vs. skuteczność, pipsy i kasa = MM

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Janek Trader pisze:
freakout pisze:ważne jest także to żeby targety były realne do osiągnięcia, a nie wzięte z sufitu ;) skoro ciężej jest mi złapać 40 pipsowy ruch, dlaczego by nie rozbić tego na 2 pozycje i wziąć te 40 pips w o wielu więcej trejdach? ryzyko i zyski te same, a komfort psychiczny większy :) skuteczność i tym podobne aspekty tradingu są na tyle zmienne i niestabilne, że nie należy tego w ogóle brać pod uwagę, dlatego też podane wyżej wartości są tylko przykładowe i pokazują jak wiele i niewiele znaczą :) tu chodzi tylko i wyłącznie o to aby ze spokojem móc o każdej porze dnia usiąść do platformy, wziąć swoje i podziękować że dzień zamknął się na plusie ;) tyle mi się jak na razie nasuwa na myśl, bo ostatnio trochę się z nimi biłem myśląc o swoim MM, ale sądzę że wszystko jest w porządku i jeżeli nie będę popełniać głupich błędów (bo czasem najprostszą rzecz można spartolić) to będzie ok :)
Czy Ty aby nie żyjesz marzeniami ?
nie bo mam na tyle dobry i skuteczny system że jedyną kwestią było tylko dopracowanie odpowiedniego MM aby zarobić dużo i szybko :)

Awatar użytkownika
Gomer
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:11

Re: R:R vs. skuteczność, pipsy i kasa = MM

Nieprzeczytany post autor: Gomer »

Dużo i szybko to na forex można stracić, stosuj strategię "zółwia" powoli a do przodu...

ODPOWIEDZ