Pychu Trading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

@silveRbull: Dzieki za ciekawe wskazowki. Musze sprobowac - juz kiedys czytalem o tym aligatorze. Zobaczymy czy poprawi to moj trading :) Rozumiem, ze nie patrzysz na wyzsze interwaly - tylko m15? Piszesz, ze testujesz teraz ten system - czy oznacza to, ze Twoj poprzedni tez zaczal Cie zawodzic i szukasz czegos swiezego?

-----------------------------------
Dzisiaj tylko na EURUSD wyklarowala sie niezla sytuacja do wejscia (a przynajmniej tak mi sie wydawalo)
Pierwszy trade poprawny - polowa zamknieta przed danymi, reszta zostawiona zabezpieczona na BE. Potem bylo ponowne testowanie Pivota i pinbar i wazny opor (ktory wczesniej byl wsparciem) i generalnie oczywiscie trend malejacy na H1 - niestety okazalo sie, ze cena postanowila pojsc jeszcze troche do gory :] widze ze teraz znowu testuje ponownie tym razem troche wyzsze wsparcie, ale juz nie wchodze, bo nie te godziny handlu..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Hej
Dzieki za ciekawe wskazowki. Musze sprobowac - juz kiedys czytalem o tym aligatorze. Zobaczymy czy poprawi to moj trading :) Rozumiem, ze nie patrzysz na wyzsze interwaly - tylko m15? Piszesz, ze testujesz teraz ten system - czy oznacza to, ze Twoj poprzedni tez zaczal Cie zawodzic i szukasz czegoś świeżego?
Sam aligator informuje cię tylko o tym jaki obecnie mamy trend. Dopiero w połączeniu z fraktalami możesz używać tego jako systemu inwestycyjnego. Rzecz jasna działa to na wszystkich interwałach, ale na M15 podobno spisuje się znakomicie. Co do mojego przedniego systemu to częstotliwość występowania setupów jest dla mnie niezadowalająca. Ja lubię jak coś się dzieje. Interesuje mnie taki system który generuje dużo sygnałów, z kolei z których mogę wybierać te najlepsze.

Jak do tej pory przypadł mi do gustu system transakcyjny Billa Williamsa Level 1. Cechuje się dużą skutecznością i olbrzymimi możliwościami. Kwestia tylko przestawiania się, przyzwyczajenia, zrozumienia i dostosowania go do siebie. Co prawda do mistrzostwa jeszcze mi daleko, ale efekty są zadowalające czyli na plus.

Poniżej moja dzisiejsza rozgrywka (real). W jednym przypadku przespałem TP i zamknąłem z niższym RR a w drugim złapałem tylko krótki ruch bo musiałem wyjść. System ten niestety wymaga spędzania czasu przy platformie i obserwacji aligatora oraz fraktali. Efekt to 1030+180 pkt. Podaję w punktach ażeby uniknąć zamieszania - kwotowania mam z Armady....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

Ciekawy pomysl - od dzisiaj zaczynam probowac :)

A co z pozostalymi wskaznikami Billa Williamsa? Tez stosujesz? Masz moze jakis dokladniejszy opis tego Billa Williamsa Level 1?

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Hmm.
A co z pozostałymi wskaźnikami Billa Williamsa? Tez stosujesz? Masz może jakiś dokładniejszy opis tego Billa Williamsa Level 1?
Tzn. inne wskaźniki też się stosuje ale to już głębsza woda. Jest nawet wątek na forum pod tym adresem: http://forex-nawigator.biz/forum/teoria ... t6026.html Polecam się z nim zaznajomić. Sam osobiście mógłbym się tutaj rozpisać ale zajęło by mi to chyba z tydzień. Na pewno oswojenie się z tym systemem inwestycyjnym zajmie ci trochę czasu, ale naprawdę warto bo ten system zarabia na siebie. Powiem tak, kiedy stosowałem oklepane price action i tym podobne - klepałem biedę. Szło do przodu ale jak krew z nosa. Może to nie dla mnie. Natomiast dzisiaj np. otworzyłem tylko dwie pozycje i obydwie już zarobiły - i tak jest co dzień od dłuższego czasu. Co prawda złapałem krótkie odcinki ale za to z odpowiednim dla mnie wolumenem. Na dzisiaj mi wystarczy. Ażebym nie był gołosłowny to poniżej zamieściłem dwa screeny z wspomnianych transakcji oraz Bill Williams Chaos Theory (po angielsku) Zaglądaj od czasu do czasu na PW - niebawem odpiszę.....

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

@silveRbull: dzieki za materialy, musze sie z tym zaznajomic. A jakie stosujesz r:r? Czy jest jaki warunek ze nie wchodzisz w trade mimo, ze aligator sie otwiera i jest fraktal?

------------------------
Pierwsze wejscia przy nowych zalozeniach niestety nieudane :/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Leonardo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 638
Rejestracja: 01 kwie 2013, 21:54

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Leonardo »

Pychu mógł byś nanieść na te swoje wykresy świeczki z wyższych interwałów np. h4
za pomocą np. customcandle ?
"Najważniejsze nie jest to, co robisz, ale to, jak to robisz."
"Dokładnie wiedz czego szukasz, łatwiej będzie znaleźć."
"Pomyśl, zanim pomyślisz."

mac
Gaduła
Gaduła
Posty: 231
Rejestracja: 02 lip 2014, 17:49

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: mac »

fraktalami i srednimi interesuje sie dopiero od niedawna i sprawdzam na demo jak sie potocza wyniki, ciekawie to wyglada, gram na przebicia , dzis sprawdze jak sie to zachowuje w polaczeniu z renko, taka mieszanka wybuchowa fractal , srednie, renko , sweetspot itd , zalaczam mtf fractals szkoda ze bez alertu ktory pokazuje z wyzszego interwalu fraktale oraz swiece potwierdzajaca utworzenie fraktala oraz kreslaca linie, do tego alert ze wskazika roi ktrory dzial podobnie tylko daje nam alert przebicia fraktala, polecam watek ze strategia na forexfactory autora rio very profitable system roi system, do tego jeszcze infoboard pokazujacy w ktorym miejscu jest cena na wszystkich interwalach , tzn powyzej/ponizej ostatniego fraktala na TF, proponuje sprobowac grania z tromultimeter candlecolor czy jakos tak i sprobowac zagran ze swieczka dziena tzn dailyopen zamiast pivota
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"IT'S NOT WHAT YOU TRADE, IT'S HOW YOU TRADE IT! " - TheRumpledOne

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam
@silveRbull: dzieki za materialy, musze sie z tym zaznajomic. A jakie stosujesz r:r? Czy jest jaki warunek ze nie wchodzisz w trade mimo, ze aligator się otwiera i jest fraktal?
Przede wszystkim gram system. Jeżeli system mówi ci wchodź to wchodzisz bez zbędnych analiz. Musisz mieć zaufanie do tego co robisz, a zaufanie zdobędziesz w miarę praktyki i nabierania doświadczenia. Ktoś powie ci ażebyś brał pod uwagę dane fundamentalne, ktoś inny że analiza techniczna jest podstawą. Oczywiście to prawda, ponieważ dane makro poruszają rynkiem. Tak samo prawdą jest, że analiza techniczna tłumaczy wiele zachowań inwestorów. Ale jest trzecia droga - grasz swój system i tyle, bez względu na cokolwiek. Stajesz się mistrzem tego co robisz, wirtuozem rynku. Warunek anulowania transakcji wynika tylko z logicznych przesłanek. Natomiast jakieś nieracjonalne zachowanie ceny zdarza się na szczęście rzadko. Poniżej masz przykład transakcji którą anulowałem. Dzisiaj coś nie mogę wejść w rynek..... :D
fraktalami i srednimi interesuje sie dopiero od niedawna i sprawdzam na demo jak sie potocza wyniki, ciekawie to wyglada, gram na przebicia
Dzięki za zamieszczenie wskaźnika MTF_Fraktal. Sprawdziłem go ale działa mi z dużym opóźnieniem w stosunku do standardowego. Może to i zaleta ale np. uciekł mi jeden sygnał. Zanim się zorientowałem było już za późno. Może inni mają lepsze doświadczenia albo idzie to jakoś poprawić.....

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mac
Gaduła
Gaduła
Posty: 231
Rejestracja: 02 lip 2014, 17:49

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: mac »

nie wiem jak to wplywa na pokazywanie nowego fraktala ale jast opcja show validata candle ktory pokazuje zamknieta 3 swieczke potwierdzajaca utworzenie fraktala, {oporu/wsparcia?} , dlatego dolaczylem wskanik roi z alarmem ktory informuje o przebiciu lini z mozliwoscia ustawienia po ilu pipsach ma byc sygnal aktywowany. Co do fraktali to brak mozliwosci ustawienia ile siweczek potwierdza fraktal co , z tego co kojarze to chyba w sumie 5 swieczek go tworzy. Mozna skorzystac z DeMark new trend ktory ma mozliwosc ustawienia ilosci swieczek wraz z alertem utworzenia , co bylo opisane tu na forum przy systemie(prosty fibonaci system???) wybicia z ukladu hi- lo fraktali i zasiegu zewnetrzyn fibo. Jesli ktos potrafi to dobrze by bylo dodac alert do mtf fraktal , lub jak znajde to wrzuce
"IT'S NOT WHAT YOU TRADE, IT'S HOW YOU TRADE IT! " - TheRumpledOne

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

@Leonardo: kiedys tego uzywalem, ale wykres robi sie zbyt nieczytelny

@mac: dzieki. mowisz o tym http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=210241 ? Jak piszesz, zeby uzyc swieczki dziennej zamiast pivota to chodzi Ci o to, zeby wchodzic w pozycje zgodnie z kolorem swieczki dziennej, w sensie, ze jak np dzienna jest do gory to gram tylko Longi?

@silveRbull: w zalaczeniu widzisz moje wejscia z wczoraj - po narysowaniu fraktala, jak sie otwiera aligator. Wydaje mi sie, ze brakuje tu jakiegos dodatkowego warunku, bo nawet jakbym dal wiekszego SL, to i tak by nie pomoglo. Co zrobilem zle?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ