Pychu Trading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witaj Pychu

Gratuluje spostrzegawczosci. Powinno być Sell limit. To był tylko praktyczny przykład. Co do TP to powinien byc nie mniejszy jak trzykrotność strefy kontroli twojego ryzyka. Zazwyczaj umieszcza sie go także w jakimś miejscu technicznym, moze być S/R. Ale to nie TP moze byc problemem ale prowadzenie pozyci. Jak pokonać ten obszar do TP, żeby po drodze nie spękać...?W tym momencie cena juz osiągnęła poziom 3:1 a zatem spełniła wszystkie założenia poprawnego trejdu.

Na te dwie kreski po prawej stronie nie zwracaj narazie uwagi bo to tylko mój wskaznik MM. Powiedz mi tylko czy taka zmiana w twoim systemie jest przez ciebie do zakceptowania...? Jeżeli tak to możemy określić gdzie i w którym miejscu trendu wchodzić. Bo wbrew pozorom taki mały szczegół niejednokrotnie przesadza o skuteczności całej strategii....

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

@silveRbull: Mysle, ze to generalnie dobry pomysl z tym okresleniem pewnej strefy, w ktorej oczekujemy na setup do wejscia, oraz pomysl z umiejscowieniem SL za mocno widoczna formacja. Chetnie poslucham jak wg Ciebie szukac odpowiedniego miejsca wejscia w trendzie

Generalnie wszyscy mi tu mowicie, zeby zwiekszyc SL i tak bede musial zrobic, ale tez nie bede stawial jakiegos gigantycznego, zebym mogl dobrac odpowiedni R:R - mysle, ze zwiekszenie go do ok 20 pips powinno pomoc. To pociaga za soba zwiekszenie TP1 do 40p, a TP2 do ok 80p. Jesli chodzi o przesuwanie SL zeby zabezpieczyc pozycje, to ustawilem teraz zeby po 20p przestawial na BE+10p

Teraz bede tez podchodzil bardziej wybrednie do trade'ow i czekal na potwierdzenie, a nie wchodzil po pierwszym pinbarze/engulfingu.

---------------------------------------------------
Dzisiaj na razie pozytywnie :) tylko jedno wejscie na kablu, juz zabezpieczone - na razie jest 12p na + i wydaje sie, ze bedzie dalej spadac.

Myslalem tez nad wejsciem w EURUSD, ale stwierdzilem, ze na H1 tez wzrost byl dosyc mocny i moze jeszcze troche urosnac i to cos co sie wyrysowalo to troche taki niby podwojny szczyt na m15 ale ten drugi szczyt troche nizej byl niz pierwszy, wiec nie jest to czysta sytuacja no i nie chcialem wchodzic juz wieczorem (bo to nie to samo co sesja londynska), wiec odpuscilem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Ok. ty decydujesz i zrobisz jak uważasz. Moje zdanie jest takie ze stawiamy SL tam gdzie to pokazuje rynek. Nie ma naprawdę żadnej różnicy czy będzie to 20 czy 40 pipsów. Do każdej transakcji trzeba dobrać oddzielnie parametry. Wielkością SL regulujesz wielkość otwieranej pozycji. Liczysz, mnozysz a wszystko po to azeby utrzymywać stały procent ryzyka. To co zarabia na rynku to odpowiednio dobrany Money Managment. Bez tego ani rusz. Życzę ci dużo zarobionych pipsiorow....

Pozdrawiam

MaciejWLKP
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 727
Rejestracja: 07 wrz 2012, 21:01

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: MaciejWLKP »

Pychu- przeglądam twojego myfxbooka i pomyślałem żebyś może skupił się na tym co Ci dobrze wychodzi? w twoim przypadku to nzdusd i gbpusd którego masz szanse odrobić a balastem jest usdjpy eurjpy (mała skuteczność i sporo pips w plecy) i ograniczyć się do 2-3 instrumentów a resztę olać?
"Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego."
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, są skazani na jej powtarzanie."

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

Dzisiaj bez wejsc dlatego, ze nie mialem mozliwosci dostepu do komputera, ale widze, ze nie bylo czystych setupow, z tego co widze. Jutro tez nie bede w stanie zawrzec zadnej transakcji z tego samego powodu

@silveRbull: tak, oczywiscie masz racje - z tym, ze ja mam tylko juz troche ponad 300 zl na koncie, wiec nie moge za bardzo dobierac wielkosci pozycji, tylko gram minimalna. Wiem, ze powinienem wplacic wiecej, zeby moc tym dobrze sterowac, ale jeszcze jak widac mam sporo nauki przed soba. Najpierw chce odrobic straty (niekoniecznie szybko - najwazniejsze to zaczac przestac tracic).

@MaciejWLKP: poniewaz caly czas traktuje to jako nauke, to nie bede sie ograniczal :) rowniez dobrze moge zaraz zaczac wychodzic na plus na parach jenowych, a na tamtych tracic :/ wazne jest dla mnie zeby jak najwiecej obserwacji rynku czynic

Pzdr

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam
.......oczywiście masz racje - z tym, ze ja mam tylko już trochę ponad 300 zł na koncie, wiec nie mogę za bardzo dobierać wielkości pozycji, tylko gram minimalna. Wiem, ze powinienem wpłacić więcej, żeby moc tym dobrze sterować, ale jeszcze jak widać mam sporo nauki przed sobą. Najpierw chce odrobić straty (niekoniecznie szybko - najważniejsze to zacząć przestać tracić).
Tym sposobem wydasz majątek na to żeby nauczyć się jak stawiać Stop Lossa. Zadaniem każdego tradera to bezwzględnie chronić kapitał, dlatego lepiej zrobisz jeżeli zatrzymasz te 300 zł i zaczniesz dalszy etap nauki na koncie demo. Na real powinieneś wrócić jak zbudujesz własną przewagę na rynku i opanujesz zasady strategi którą budujesz. W innym przypadku tworzysz sam sobie doskonałe warunki do tracenia pieniędzy. Jesteś kolejnym przykładem tutaj na forum że nie powinno się rozpoczynać nauki na koncie realnym. Chyba że ktoś jest na tyle majętny że może trwonić pieniądze na prawo i lewo :wink: Oczywiście przy odrobinie szczęścia odrobisz stracone pieniądze, ale statystycznie masz na to małe szanse. Ja też rzuciłem się z motyką na księżyc i wyzerowałem tak aż trzy konta. Nie chcę tutaj nikogo przekreślać, bo zapewne są tacy magicy którzy uczą się z powodzeniem na koncie realnym, ale jest to jak prowadzenie samolotu bez przerobienia symulacji lądowania. Możesz jeszcze zwiększyć swoje szanse poprzez uzyskanie wyższej skuteczności a co za tym idzie zmniejszeniu RR, ale według mnie nie ma to sensu, aczkolwiek możesz spróbować. Kto wie, może jesteś w czepku urodzony. Najlepszym jednak rozwiązaniem, tak jak powiedziałem jest przejście na demo i solidny trening.

Pozdrawiam

jackub

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: jackub »

silveRbull pisze:Witam
Tym sposobem wydasz majątek na to żeby nauczyć się jak stawiać Stop Lossa. Zadaniem każdego tradera to bezwzględnie chronić kapitał, dlatego lepiej zrobisz jeżeli zatrzymasz te 300 zł i zaczniesz dalszy etap nauki na koncie demo. Na real powinieneś wrócić jak zbudujesz własną przewagę na rynku i opanujesz zasady strategi którą budujesz. W innym przypadku tworzysz sam sobie doskonałe warunki do tracenia pieniędzy. Jesteś kolejnym przykładem tutaj na forum że nie powinno się rozpoczynać nauki na koncie realnym. Chyba że ktoś jest na tyle majętny że może trwonić pieniądze na prawo i lewo :wink: Oczywiście przy odrobinie szczęścia odrobisz stracone pieniądze, ale statystycznie masz na to małe szanse. Ja też rzuciłem się z motyką na księżyc i wyzerowałem tak aż trzy konta. Nie chcę tutaj nikogo przekreślać, bo zapewne są tacy magicy którzy uczą się z powodzeniem na koncie realnym, ale jest to jak prowadzenie samolotu bez przerobienia symulacji lądowania. Możesz jeszcze zwiększyć swoje szanse poprzez uzyskanie wyższej skuteczności a co za tym idzie zmniejszeniu RR, ale według mnie nie ma to sensu, aczkolwiek możesz spróbować. Najlepszym jednak rozwiązaniem, tak jak powiedziałem jest przejście na demo i solidny trening.

Pozdrawiam
Srebrny Byk wyłozyl wszystko, jeslibym miał cos napisać napisałbym dokładnie tak samo jak on.
za dużo rzeczy na raz chcesz osiągnąc w dodatku placąc za to kasą. czy mając kłopoty z sama grą potrzebujesz jeszcze dodatkwego stresu w postaci zanikającego konta? Jak mawiał mój ideał intraday tradera "langsam aber sicher"
Powiem tez, że nauka forexu od M15 to nie jest najlepsze rozwiązanie.
Powodzenia i właściwych decyzji

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

Ma to sens co mowicie, ale co z zasada, ze "trenowac powinno sie na realu na mala kase, a nie na demo, gdzie dziala inna psychologia tradera"? Wiekszosc ludzi, ktorzy wydaja sie byc dobrzy, odradza siedzenie na demo.. Sprobuje powalczyc z tym co mam, dokladajac nastepujace zasady:
- byc bardziej wybrednym, jesli chodzi o dobor poziomow S/R
- czekac na potwierdzenie odbicia od danego poziomu
- stawiac wiekszego SL (i automatycznie wiekszego TP), za wyraznym poprzednim dolkiem/gorka, ktorych przebicie powinno oznaczac odwrocenie trendu (ale tez nie bede stawial gigantycznych - jesli nie bede mogl dobrac R:R dla TP1 przynajmniej 1:2, to nie bede wchodzil w trade'a po prostu)

W najblizszym tyg. bede mial wiecej czasu na trading - zobaczymy czy zmiany dadza efekt.

Pzdr

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam
Ma to sens co mówicie, ale co z zasada, ze "trenować powinno się na realu na mala kasę, a nie na demo, gdzie dziala inna psychologia tradera"? Większość ludzi, którzy wydaja się być dobrzy, odradza siedzenie na demo..
Są dwie szkoły i obie jak najbardziej słuszne. Jedna jest dla tych bardziej zamożnych a druga dla tych rozsądnych. Każdy wybiera co mu leży. Ale jest jeszcze trzecia szkoła i według mnie najlepsza. Używaj zarówno rachunku realnego jak i demo. Wykorzystaj to jak najlepiej.


Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 30 sie 2014, 17:59 przez silveRbull, łącznie zmieniany 2 razy.

jackub

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Pychu,
każdy człowiek jest inny, nie wszystko co ma zastosowanie dla jednych działa podobnie dla innych. Metody na których jedni zarabiają inni tracą. Każdy z traderów wielkich czy małych przeszedł WŁASNĄ drogę. Żaden z nich nie przeszedł takiej samej drogi jak inny, może za wyjątkiem tego że pewnie wszyscy moczyli na początku.
Mnie się wydaje że:
1) twoja metoda nie jest systemem, system spisany w dwóch zdaniach nie jest systemem, jest co najwyżej pomysłem na system.
2) Jak długo nie możesz powiedzieć sobie opanowałem ten system, rozumiem go i potrafię zastosować -- angażowanie pieniędzy jest dostarczaniem kapitału brokerowi i dodatkowych stresów sobie samemu.
3) Nauka forexu od podstaw na M15 jest najprostszą droga dla początkującego do wyzerowania konta.
4) Zwiększanie SL nie musi się automatycznie wiązać ze zwiększaniem TP. R:R 1:1 i 55% skuteczności jest dochodowym biznesem.
Moim zdaniem o wejściu w trade nie może decydować osiągnięcie z góry założonego R:R tylko i wyłącznie prawdopodobieństwo tego czy cena pójdzie w moja stronę. Możesz zakładać sobie dowolne R:R i nigdy tego nie osiągnąć. Dlaczego nie chcesz schylić się po kasę leżąca na podłodze?? Tylko dlatego że to jest tylko 100 PLN a ty schylasz się tylko po 200 i więcej??. Jak widzisz trade o bardzo dużym prawdopodobieństwie 1:1 to go nie bierzesz?? Rynek daje ci 1:1 z 90% szansy a ty nie bierzesz tego?? Nie obrażaj rynku bo ci nic nie da.
Wiele osób, które zaczynały na rynku zaczynały od demo i NIGDY z tego demo nie wyszły, nawet na demo nie potrafiły zarabiać, czy myślisz że gdyby moczyły kase to by coś zmieniło oprócz stanu posiadania brokera??
Może znasz ten adres, ale na wszelki wypadek zbiór różnych systemów. Strona rekomendowana przez ForexCube na FF.
http://forex-strategies-revealed.com
Chyba nie byłem niegrzeczny..?? Intencje mam zacne, Pychu!

ODPOWIEDZ