Pychu Trading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
ku8ek
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 28 kwie 2011, 11:48

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: ku8ek »

Ja pamiętam też, że dużym problemem było dla mnie, że pierwsze transakcje ze względu na mały potencjał
były traktowane podświadomie jako te mniej ważne...z kolei im dalej tym większy stress...
czyli pojawia się patowa sytuacja bo przecież każda analiza powinna być jak najlepsza, jak najpoważniejsza,
żeby się uczyć, rozwijać, żeby to wszystko miało sens...
Myślę, że jak by dało radę zupełnie inaczej do tego podejść to może i miało by to sens, ale u mnie to tak jak
BFX pisze, to miała być droga na skróty, a rynek nie toleruje tego.

zobacz, że przy takim podejściu można by mieć robota, który strzelaa na oślep, tylko ze sztywnym rr i np tylko
zgodnie z trendem...

ale nie jeden już o tym myślał i gdyby to działało to mamy Złotego Grala...

przede wszystkim w takim podejściu Real a Demo to dwa różne światy...

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

Wlasnie tego przed chwila doswiadczylem - pierwsze trade'y portraktowalem mniej powaznie i pozycja szybko zaczela rosnac z kolejnymi stratami - zamknalem dzisiaj z nawiazka, ale troche nerwowki bylo. Wniosek taki, ze mega skupionym i wybrednym trzeba byc od najmniejszej pozycji :)

Wynik jak na razie 20,3% / 21 dni roboczych - mimo czarnej serii i paru wejsc na sile, udalo sie wyjsc na prosta.

Nie porownywalbym tego do robota strzelajacego na prawo i lewo - bo u mnie wejscia nie sa przypadkowe. Gram z trendem na aktualnym TF, wchodzac po korekcie, wiec prawdopodobienstwo jest po mojej stronie ;)

p.s.
W ogole jakies problemy mialem ostatnio z myfxbookiem, wiec przelaczylem sie na trade explorer - szkoda, tylko ze nie maja widgetow, ktore moznaby dokleic w stopce..

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Pychu wynik fajny, ale niestety zrobiony na koncie demo. Uwierz mi, że lepiej otworzyć mikrokonto real. To dwie zupełnie różne sprawy. Nawet nie ma sensu porównywać. A gwarantuję ci, że nawet przy 100-200 zł będą bardzo duże emocje. Choc dla bezpieczeństwa lepiej zacząć od 1000 zł.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

@Adriano: Dzieki. Jasne - zgadzam sie, ze demo na dluzsza mete nie ma sensu. Dlatego plan jest taki, ze do konca lutego testuje to, a w marcu zaczynam real. Z obliczen wyszlo mi, ze potrzebuje depo 3000 PLN minimum, zeby miec wlasciwy bufor depozytu przy zwiekszaniu pozycji. Nie zaluje, ze na razie jestem na demo, bo to trzecie demo do testowania tego systemu - wczesniejsze 2 padly po tygodniu ze wzgledu na:
- zle wyliczone zwiekszanie pozycji
- otwieranie zbyt duzej ilosci pozycji
- zbyt pozne wychodzenie z pozycji, jak rynek sie odwraca
- pare innych drobnych niuansow, ktore ostatnio opisalem :)
Te bledy wyeliminowalem i od razu jest efekt. W planach jest zwiekszanie skutecznosci - trzydziesci pare % to troche malo (mimo, ze na razie wystarcza).

Ostatnio myslalem o tym, zeby jeszcze bardziej zmechanizowac trading - dawac sztywne SL = 10p i TP = 20p, dzieki czemu zwiekszam sredni R:R z 1,5 do 2 i dzieki czemu moge zwiekszyc ilosc poziomow o jakie zwiekszam wolumen, zwiekszajac bezpieczenstwo i skutecznosc - ale to tylko takie przemyslenia - do przetestowania w przyszlosci ;)

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

Podsumowanie fazy testowej:

31.1% w 36 dni (roboczych) czyli prawie doszedlem do 1% dziennie :)
Troche tylko mala skutecznosc 34,6%, ale za to drawdown tez maly 3%
--------------------------------------------------------------------------------------

Dzis zaczalem na realu z kontem 3k. Jak na razie idzie zaskakujaco dobrze - 100% skutecznosci :) i 1.5% zarobione.
W sumie 4 trejdy na odbicie od oporu w trendzie spadkowym, potwierdzone swieczka:
- edek - tp
- kangur - tp
- 2x kabel - pierwszy na tp a drugi przestawiony sl na +10p
W sumie +113p

szczegoly pozycji w stopce
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

Dzisiejszy dzien to festiwal spoznionych lub niepotrzebnych strzalow na ujku, ale w miare szybko zamykalem, a pare dobrych wejsc na innych parach naprawily sprawe i ostatecznie dzisiaj +0.8%.

Wielkosc pozycji musialem zwiekszyc do 3 poziomu - nie najgorzej, ale dzisiaj overtrading ewidentnie byl. Musze to poprawic. Musze tez wyrazniej sobie zaznaczyc, w jakiej sytuacji na pewno nie wchodze np. w dlugie, zeby tak szybko sie nie przekrecac niepotrzebnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

Czwartek i piatek to pare zbyt szybkich wejsc, ktore zakonczyly sie stratami, wiec konieczne bylo zwiekszanie pozycji. Bylo troche nerwowki, ale zakonczylem zyskiem w koncu - caly tydzien +3.1% (od wtorku traduje, wiec 4 dni) - moglo byc wiecej, gdybym tak szybko nie wyszedl z paru pozycji ostatnich, ale jak na poczatek, mysle, ze dobrze.

Przy zwiekszaniu pozycji zastosowalem dywersyfikacje - jak z systemu wynika, ze powinienem otworzyc w danym momencie np. 0.05 lota, a widze setupy na 2 instrumentach, otwieram np. 0.02 na jednym i 0.03 na drugim. Zawsze to mniejsze ryzyko.

Od jutra moge juz zaczac tydzien z minimalnym wolumenem i przede wszystkim bede chcial wyeliminowac bledy, ktore popelnilem w minionym tygodniu.

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

DD jak marzenie. 3% super. Popracować tylko nad skutecznością i będzie fanie. Jakby ci się udało zautomatyzować strategię to już wogóle perpetum mobile.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

Zimny prysznic w postaci straty ponad 30% jednego dnia przyszedl dosyc szybko. Przyczyny:
- overtrading
- wchodzenie w longa na oporze i szorta na wsparciu (tuz po delikatnym przebiciu, bo myslalem, ze mocniej przebije)
- spoznione wejscia
- zbyt pozne wyjscia, bo myslalem, ze zaraz zawroci
Wiedzialem, ze kiedys to nastapi i w sumie dobrze, ze mialo to miejsce na poczatku, a nie po zarobieniu wiekszej kasy. Zabraklo bardziej mechanicznego dzialania i trzymania sie regul. Wolumen juz mi urosl tak, ze musialbym zaryzykowac prawie polowe depo na kolejnego trade'a, wiec odpuscilem i stwierdzilem, ze musze po prostu wyciagnac wnioski, powrocic do pierwszego poziomu minimalnej wielkosci pozycji, zacisnac zeby i zaczac odbudowywac te straty. Zeby bylo smieszniej - odpuscilem setup, ktory akurat zakonczylby sie mocnym TP, ktore zrekompensowaloby poprzednie straty z nawiazka :D

Odrabianie strat calkiem niezle mi idzie - odrobilem juz 26% strat. Pare zalozen, ktore mi w tym pomogly:
- nie popelnianie ww bledow i bardziej sztywne trzymanie sie regul strategii
- przesuwanie dalej TP jak widze, ze jest dobry ruch, z jednoczesnym przesuwaniem SL za ostatnie male ekstrema
- zwiekszenie minimalnego poziomu wolumenu z 0.01 lota do 0.02 lota - troche to moze irracjonalne, bo wprawdzie zabieram sobie jeden szczebel w drabince zwiekszania wolumenu, ale zakladajac nie popelnianie tamtych bledow, powinno byc dobrze. Najwyzej jak dojde do 100k, to bede gral mniejszym ryzykiem, a na razie profit przy 0.01 lota jest dla mnie po prostu nieadekwatny do potencjalnych strat przy zwiekszaniu pozycji :)

Chcialbym w ciagu najblizszych 3 tygodni powrocic do punktu 0, odrabiajac wszystkie straty.



@adriano: dzieki - taki jest plan :) ale najpierw musze wylizac rany

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Pychu pisze:Zimny prysznic w postaci straty ponad 30% jednego dnia przyszedl dosyc szybko. Przyczyny:
- overtrading
- wchodzenie w longa na oporze i szorta na wsparciu (tuz po delikatnym przebiciu, bo myslalem, ze mocniej przebije)
- spoznione wejscia
- zbyt pozne wyjscia, bo myslalem, ze zaraz zawroci
Wiedzialem, ze kiedys to nastapi i w sumie dobrze, ze mialo to miejsce na poczatku, a nie po zarobieniu wiekszej kasy. Zabraklo bardziej mechanicznego dzialania i trzymania sie regul. Wolumen juz mi urosl tak, ze musialbym zaryzykowac prawie polowe depo na kolejnego trade'a, wiec odpuscilem i stwierdzilem, ze musze po prostu wyciagnac wnioski, powrocic do pierwszego poziomu minimalnej wielkosci pozycji, zacisnac zeby i zaczac odbudowywac te straty. Zeby bylo smieszniej - odpuscilem setup, ktory akurat zakonczylby sie mocnym TP, ktore zrekompensowaloby poprzednie straty z nawiazka :D

Odrabianie strat calkiem niezle mi idzie - odrobilem juz 26% strat. Pare zalozen, ktore mi w tym pomogly:
- nie popelnianie ww bledow i bardziej sztywne trzymanie sie regul strategii
- przesuwanie dalej TP jak widze, ze jest dobry ruch, z jednoczesnym przesuwaniem SL za ostatnie male ekstrema
- zwiekszenie minimalnego poziomu wolumenu z 0.01 lota do 0.02 lota - troche to moze irracjonalne, bo wprawdzie zabieram sobie jeden szczebel w drabince zwiekszania wolumenu, ale zakladajac nie popelnianie tamtych bledow, powinno byc dobrze. Najwyzej jak dojde do 100k, to bede gral mniejszym ryzykiem, a na razie profit przy 0.01 lota jest dla mnie po prostu nieadekwatny do potencjalnych strat przy zwiekszaniu pozycji :)

Chcialbym w ciagu najblizszych 3 tygodni powrocic do punktu 0, odrabiajac wszystkie straty.



@adriano: dzieki - taki jest plan :) ale najpierw musze wylizac rany


"Lepiej stracić okazję, niż stracić pieniądze". Szkoda.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

ODPOWIEDZ