Pychu Trading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

@silverBull: Ty jestes autorem tego ebooka? bo ta strona podana w nim http://marcinbogusz.pl/ nie dziala. Ten ruch, ktory zamiesciles, wlasnie przegapilem wtedy :) a szykowalem sie na niego

Bede probowal wykorzystac ten pattern. Ale z tym trendem horyzontalnym, to przeciez cena musi byc w chwilowej konsolidacji, zeby mogla sie z niej wybic i na to wybicie nalezy zagrac zgodnie z ta strategia BW, prawda?

-------------------------------
W piatek nie otwieralem zadnych nowych tradow, bo nie stwierdzilem dobrego setup'a.

Dzisiaj na AC dalem troche za maly SL i zjadlo, potem jednak byla kolejna okazja wiec wszedlem i dalej pozycje otwarte - bylo to bardziej falszywe wybicie gora, ale licze na to, ze cena jednak pojdzie gora.

Na NU tez za krotki SL - przez pomylke ustawilem 15 zamiast 20 pips. Po SL, ponowilem wejscie i pierwszy trade sie oplacil, a drugi dalej otwarty - licze, ze pojdzie dalej w gore.

UJ - zagranie na przebicie fraktala, potem cena poszla w gore od razu, ale teraz na szczescie sie zatrzymala na pivocie i zaczyna znowu spadac. Tutaj mam pytanie - czy dobrze okreslilem, ze aktualny trend jest spadkowy, mimo, ze 23 pazdziernika byl taki mocny ruch w gore?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Pychu - autorem tego ebooka jest pan M.Bogusz. Dzięki dobrym chęciom oraz swojej uprzejmości zezwala na dobrowolne rozpowszechnianie oraz kopiowanie tego ebooka pod warunkiem nie zmieniania treści. Jest to taka forma promocji jego osoby ale z korzyścią dla czytelników. Sa tam zawarte bardzo istotne informacje z dziedziny analizy klasycznej ujęte w spójny system inwestycyjny. Naprawdę warto sie z nim zapoznać.... Ebook jest całkowicie darmowy.....

Pozdrawiam

signal

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: signal »

@silveRbull

Odnośnie Twojego biznesu to mam małą radę (z uprzejmości) - nie jest dobrym pomysłem prowadzenie takiej działalności bez podania danych podmiotu, tym bardziej, że regulamin (http://forexcity.pl/regulamin) jest kompletnie bezsensowny: nie ma tam informacji, kto jest administratorem danych i kto jest właścicielem serwisu. Możesz mieć z tego tytułu duże problemy prawne, nie tylko z GIODO.

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Dziękuje za radę Signal. Rozwarzałem to i myśle zrezygnować z rejestracji użytkowników. Żadne dane nie sa mi potrzebne a wszystko bedzie i jest za darmo. Zreszta nie zbieram żadnych danych a formulaże które stosuje ograniczają sie do podania adresu email oraz hasła. Dlatego pod GIODO nie podlegam. Niczego także nie sprzedaję wiec US także odpada tymbardziej że nawet darowizn nie przyjmuję.

Strona to moja pasja i nie mam parcia robić na niej biznesu. Ale naprawdę ci dziękuję, że rzuciłeś na to swoim okiem. Mam teraz dodatkowe potwierdzenie swoich przypuszczeń....

Pozdrawiam

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

Mam problem z ta strategia - mimo, ze gram zgodnie z trendem, to raz po przebiciu fraktala sie uda i cena pojdzie w dobrym kierunku i zgarne tp1 (a potem zwykle BE + przesuniety SL) albo cena po przebiciu spadnie i wybije SL. Zastanawiam sie czy dobrym pomyslem nie byloby po prostu wyjsc z zalozenia, ze jak jest przebicie to jest to mocne przebicie i nie cofa sie - i dac SL 8-10 pipsow, a TP1 16-30 pips, a TP2 ok 60-80 pips w zaleznosci od tego gdzie znajduje sie najblizszy S/R - dzieki temu przy takiej skutecznosci bylbym w stanie wychodzic na plus..

Czy ktos z Was gra aktualnie BW? Macie podobne odczucia?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Popatrzyłem tylko na UJ, zobacz sam....
Sam staram się nie brac więcej niz drugi pullback, to znaczy pierwszy a może w szczególnych wypadkach drugi, ale nie trzeci czy czwarty, ale to ja mam takie widzimisię
Ujek.png

jackub

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Jeszcze Edek,
Wydaje mi się że jestes skoncentroany na poszukiwaniu setup'a, tracisz szerszy obraz jak tylko widzisz setup... ale może się mądrzę... :?:

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

@jackub: co do UJ, to rzeczywiscie z takiej perspektywy to widac, ze to bylo sprzedawanie na wsparciu.. co do EU to napisales o konsoli i kilkukrotnej probie przebicia - przed moim wejsciem byly 2 swieczki, ktore probowaly przebic ten poziom, a nie 4, z czego ta pierwsza byla mocnym impulsem i wydawalo mi sie, ze po pullbacku, cena przebije ten poziom. Jesli chodzi o konsole, to przeciez BW opiera sie wlasnie na wybiciu z takich konsol, bo przeciez wtedy wlasnie krokodyl otwiera paszcze - pozniejsze wejscie, jak juz sa srednie rozwarte, jest spoznione, niezgodne ze strategia..

@silverBull: jackub zwrocil uwage na to, ze nawet jesli jest setup, to trzeba patrzec na szerszy obraz. Pytanie brzmi co dokladnie musi sie zgadzac z szerszego obrazu w tej strategii, zeby mozna bylo wejsc? Jest jakas taka checklista rzeczy do sprawdzenia? No bo wg tego co pojawilo sie juz wczesniej w moim watku (co jest oczywiscie sluszne) jesli nie mozna jednoznacznie okreslic wszystkich warunkow wejscia, to nie mozna tego nazwac strategia..

mac
Gaduła
Gaduła
Posty: 231
Rejestracja: 02 lip 2014, 17:49

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: mac »

Pychu czy po przecztaniu mojego pytania nie korzystajac z google moglbys odpisac co przedstawia wskaznik fractal ?
"IT'S NOT WHAT YOU TRADE, IT'S HOW YOU TRADE IT! " - TheRumpledOne

jackub

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Pychu, nie znam w tego systemu w szczegółach, ale trochę wiem jak używać średnie kroczące. System określa warunki, jeśli jest systemem kompletnym, ale i tak do nas należy ocena rynku czy jest trejdowalny dla naszej metody czy nie ...
cena była w konsoli o zakresie 20 pipsów, zagrales w opór i wszystko.... gra w konsoli to zupełnie inna sprawa tam trzeba kupować na dole a sprzedawać na górze
W poprzednim rysunku pokazałm strefe oporu, teraz pokazuje strefę konsoli, może lepiej będzie widać o czym myśłę.

ODPOWIEDZ