Pychu Trading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

Dzisiaj wejscia raczej ok:

GU
Jedno na TP1=20p a drugie na BE+5p

EU
Tutaj nie wyszlo :( Gdzie popelnilem blad?

NU
Tu dobre wejscie z odpowiednio dalekim sl - przetrwalo cofke i teraz idzie w dobrym kierunku. Na razie +15p i zostawiam otwarte
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

Dzisiaj dobry dzien w koncu :)

NU
Tylko na zero, a juz bylem prawie +40p - pipsa zabraklo mi do TP1 :(
Potem dobre wejscie i 20p zainkasowane, a reszta zostawiona ze stopem delikatnie przesunietym

GU
Idealne wejscie TP1=35p i TP2=80p zaliczone
Potem ponowne wejscie - nadal otwarte

UJ
Pierwszy trade na +20p a drugi na niewielki plus

AU
Tu niestety nie siegnelo TP1 i cofnelo - gdybym ustawil 30p to bym wygral :/
Potem ponowne wejscie - nadal otwarte
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: freakout »

widzę że ewoluujesz jako trader i że zrobiłeś całkiem fajne postępy dzięki pomocy kilku osób :) oby tak dalej i powodzenia ;)

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

:) chyba troche za wczesnie na takie optymistyczne stwierdzenia. Niestety jeszcze robie sporo bledow i czasami nie wiem, czemu zle zagralem - np dzisiaj na GBPUSD albo EURJPY - niby aligator sie otwieral, bylo przebicie fraktala, ale cena tylko troche poszla w dol, a potem do gory mocniej :/ jak odrozniac takie sytuacje? Wlasnie przez takie zagrania trace to co zarabiam i jak na razie krece sie w kolko
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Tutaj nie chodzi o błędy Pychu bo nikt nie ma 100% skuteczności. Zwyczajnie rynek robi to co robi i nie masz na to wpływu. Poznałeś pewna metodę inwestycyjną, ale skutecznosc musisz wyrobić sobie sam. Jednemu sie udaje a innemu nie. Na pewno pomaga tutaj zrozumienie pewnych kwesti. I tak zauważ ze na każdym TF jest jedna i ta sama cena. To nie sa inne notowania tylko platforma konwertuje je na jednostki czasowe. Jeżeli wiec grasz na M15 to siła rzeczy co jakiś czas pojawi sie korekta z wyższego interwału. Charakteryzuje sie ona tym ze np. w trendzie spadkowym cena nagle wybije średnie aligatora daleko do góry a następnie zawróci i przebije ponownie w dół. Logicznie rzecz biorąc takie zachowanie ceny powinno oznaczać początek nowego impulsu. Mozesz szukać wejścia po takich wyskokach. Jest to moje autorskie podejscie i nie wiem jeszcze jaka jest tego skutecznosc ale zwróć na to uwagę. Poniżej zamieściłem screena obrazującego idee ktora opisałem....
ImageUploadedByTapatalk1413414783.748494.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

@silveRbull: No masz racje. A jak dokladnie wyglada wejscie w tym Twoim autorskim rozwiazaniu? bo nie widze tego na tym wykresie

--------------
Dzisiaj slabo :( Ale 2 wazne spostrzezenia:
- nie ma co zostawiac pendingow na noc, bo cena sie dziwnie zachowuje czasami w sesjach azjatyckich
- zamiast otwierac 2 pozycje: z TP1=2xSL czyli ok. 40p i TP2=3xSL czyli ok 60p lepiej otwierac 2 pozycje: z TP1=SL czyli ok 20p i TP2=4xSL czyli ok 80p. Bo jak przesuwam druga pozycje na BE po osiagnieciu TP1, to lepiej zwiekszyc szanse na zdobycie chociaz tego mniejszego TP - przyklady z dzisiaj i wczoraj dobitnie to pokazuja
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

Piatek fatalny - stracone 10% depo :/

Nie wiem jak odfiltrowac te falszywe przebicia fraktala, po czym cena natychmiast cofa :/ Jakies pomysly jak odfiltrowac takie sytuacje?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Pychu pisze:Piatek fatalny - stracone 10% depo :/

Nie wiem jak odfiltrowac te falszywe przebicia fraktala, po czym cena natychmiast cofa :/ Jakies pomysly jak odfiltrowac takie sytuacje?
tak - patrz co się dzieje na H1 i H4 ;)

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

Patrzylem na H1 i te wejscia, ktore byly zgodne z trendem na H1 wylapane na SL a co ciekawe te ktore nie do konca byly zgodne z H1 zakonczyly sie na tp :)

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Pychu pisze:Piatek fatalny - stracone 10% depo :/
u mnie też, co prawda -2,5% ale ten dzień to był przykład totalnego łamania zasad i overtradingu, muszę sobie to gwoździem na monitorze wyryć: ŚWIECA ABY DAĆ POTWIERDZENIE MUSI SIĘ ZAMKNĄĆ " - niby takie proste ale jakże trudne w zastosowaniu.

ODPOWIEDZ