Pychu Trading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

Dzieki za rady.

Wczoraj wejscia na GU i NU zgodne z trendem na H1 niestety nie daly zarobic. Tylko UJ w miare ok, bo po zdobyciu TP1 zabezpieczone przesunietym SL pod kolejnym fractalem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Hej

W określeniu kierunku inwestycji możesz sobie Pychu pomóc w bardzo prosty sposób, mianowicie wykorzystując zjawisko dywergencji. Zobacz na poniższe screeny. Pierwszy to zagranie nocne a drugi to sesja londyńska. Możesz obejrzeć sobie także bardzo pożyteczny filmik na Youtube: http://youtu.be/QipWKYrn4kU
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

Dobry pomysl z ta dywergencja. Doszkole sie w tym temacie.

Stwierdzilem, ze na tym koncie demo dobralem zle wartosci depo i wielkosci pozycji, co mocno zaburzylo MM. Poza tym w zlych miejscach stawialem zlecenia. Od poniedzialku zaczynam nowe demo i stosuje strategie oparta o BW, biorac pod uwage rady Srebrnego Byka. W drugiej czesci tygodnia bede nieobecny wiec czeka mnie mala przerwa.

Pzdr

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Proszę moderatora o usunięcie tego okienka.....
Ostatnio zmieniony 05 paź 2014, 14:43 przez silveRbull, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Cieszy mnie Pychu to że zaczynasz rozumieć niektóre kwestie, ale samymi radami trader nie zarabia. Będziesz musiał zrobić co najmniej kilkaset transakcji bez zbędnych analiz opierając się jedynie o z góry określony schemat. Wszelkie strategie oparte o BW dają ci taką przewagę że generują odpowiednią ilość sygnałów, z których możesz praktycznie co dnia wybrać kilka tych najlepszych. Nie możesz kierować się sentymentami do określonych par walutowych, ani też grać wszystkiego co się rusza i trzeszczy. Musisz wyselekcjonować z rynku tylko takie momenty które cechują się jak największym prawdopodobieństwem powodzenia transakcji.

Same fraktale to jeszcze nie strategia. Fraktale służą tylko jako sygnał wchodzenia na rynek. Do tego jeszcze musisz określić kierunek transakcji, potencjalny zasięg oraz miejsce gdzie otworzysz pozycje. Tutaj możesz kierować się rozmaitymi technikami (dywergencje, overbalance, poziomy techniczne, pivoty etc.). Aligator pokaże ci impet oraz siłę trendu a także moment wyjścia z rynku. Ale jeszcze wszystko to musi współgrać z odpowiednim zarządzaniem pozycją oraz skrojonym na miarę money managementem. Efekty nie przyjdą od razu, ale przy odrobinie zaparcia i wytrwania w pewnym momencie rynek zacznie przemawiać zrozumiałym językiem. Z chaosu wydobędziesz te momenty które zaczną układać się w pewną logiczną całość.

Będziesz popełniał błędy bo każdy je popełnia, ale każdy twój błąd będzie stanowił potencjalną okazję inwestycyjną o ile właściwie nauczysz się stawiać zlecenia a przede wszystkim we właściwych miejscach. Najważniejsze to iść do przodu małymi kroczkami i stopniowo przejmować kontrolę nie tyle nad rynkiem ale mechanizmami strategii. Pozwoli ci to zyskać pewność siebie oraz wiarę w to co robisz. Niestety wszystko to przychodzi z upływem czasu i w większości przypadków trwa to nawet do kilku lat.

Nie mówię tego jako osoba która wymiata wszystkie pipsy z rynku, ale sam osobiście przez to przeszłem, w między czasie poznałem osoby które doświadczyły tego samego i każdy z nich ci powie że jest to długotrwały proces. Sam osobiście mam jeszcze dużo do zrobienia. Jest jeszcze wiele problemów którym co dnia muszę stawić czoła, ale jedno już osiągnąłem. Nie trzęsie mi się ręka tak jak kiedyś podczas otwierania transakcji, bo wiem że trzymając się określonych zasad musiałbym mieć naprawdę pecha ażeby przegrać.

A zatem życzę powodzenia i wytrwałości w budowaniu doświadczenia......

Pozdrawiam

jackub

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Pychu, krótki filmik dla Ciebie.... https://www.youtube.com/watch?v=Hj-s4v4Nwd4 może Ci sie przyda.. :lol:
W sumie może nie tylko dla Ciebie...

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

@silverBull: taki mam zamiar - dopiescic te strategie na maxa, bo widze, ze ma potencjal. A czy realizujesz tez kolejne levele i dokladasz do pozycji przy odpowiednich ustawieniach tych pozostalych wskaznikow BW?

Pare lat mowisz? Niedlugo trzeci rok bedzie od kiedy zaczalem sie interesowac FX. Mialem nadzieje, ze tyle wystarczy na zglebienie tego, ale jak widac, jest inaczej - oczywiscie nie poddaje sie i robie swoje :)

@jackub: ciekawie gosc mowi - juz sie z tym spotkalem w innym zrodle. Wydaje mi sie, ze aktualnie staram sie wlasnie realizowac to o czym on mowi. ;)

-------------------------------
Dzisiaj dobry dzien, choc chyba moglby byc lepszy, ale zawahalem sie nad wejsciem w EU, GU bo glowny trend byl przed chwila malejacy, wiec nie szukalem BUYa. Podobnie na AU i NU - mialem ustawione pendingi SELL stop, bo liczylem na spadki - jednak poszlo w gore. Pytanie, czy widzicie jakies przeslanki do tego, ze warto jednak bylo wejsc BUY na tych 4 parach?

Ten dobry trade to UJ - uruchomione z pendinga 2 pozycje (1 ustawilem troche nizej bo nie moglem na tej samej cenie, wiec weszla troche pozniej) - pierwsza pozycja zamknieta na TP=SL=20p, a druga na S1 - prawie 50p. Pytanie czy nie powinienem byl lepiej ustawic tp1 na S1 wlasnie, a tp2 gdzies jeszcze dalej..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Co tu gadać Pychu. Dobrze to zagrałeś. Wejscie miałeś pod zgrupowaniem fraktali - to dobre miejsce. Dla mnie niestety dzień był nienajlepszy. Broker narzuca mi odległość wejścia i stoplosa od ceny przez co miałem trudności z zastosowaniem tej strategi i efekt taki ze zrobiłem - 2% depo. Narazie sie wstrzymałem bo muszę rozwiązać ten problem a to potrwa kilka dni jak nie z tydzień. Zobaczymy co dalej bedzie.

Co do dokładania to jeszcze tego nie robię. Tak w 100 % to jeszcze nie opanowałem tej strategi ale także widzę w niej olbrzymi potencjał. Można piramidowac ale mniejszym wolumenem aniżeli pozycja główna. Jeszcze dużo trzeba sie nauczyć. Budowanie piramidy opiera sie o kolejne levele strategi. Póki co trzeba najpierw opanować pierwszy poziom azeby pójść dalej.

Co do targetowania to zgarnąłeś dzienny zasieg i jest ok. Jutro TP będzie znowu gdzie indziej. W day tredingu rynek codziennie wykłada inne karty. Mam tylko watpliwości czy dobrze masz zsynchronizowane pivoty względem czasu amerykańskiego. To raczej bardzo ważne. Jeżeli nie wiesz jak to zrobic to popytaj kolegów na forum bo ja mam inny czas a i trochę sie w tym sie gubię....

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

@silverBull: to moze warto zmienic brokera? a ktory takie limity narzuca?

Co do pivotow, to wlasnie mam problem, bo probowalem roznych ustawien kilku parametrow (local, destination time) i czasami mialem wartosc prawie identyczne do tych np. na http://www.fxstreet.com/technical-studies/ a czasami przy tych samych ustawieniach te wartosci byly sporo rozne :/ Ma ktos jakas recepte na to? Dodam, ze na platformie mam czas 1h do przodu wzgledem czasu naszego w PL.

--------------------
Nie mialem w tym tygodniu komfortowych warunkow na trading. W zalaczeniu widac moje wejscia - w kolko zakreslilem te ktore zostaly zrealizowane, a krzyzykiem zaznaczylem te ktore wydaje mi sie, ze bylyby zgodne z systemem, ale akurat nie moglem ustawic zlecenia stop, bo nie bylo mnie przy platformie. Myslicie, ze bylyby to dobre wejscia?

Jesli chodzi o te wejscia, na ktore zdecydowalem sie, jednak skonczylem na SL, to wydaje mi sie, ze powody porazki byly takie:
- nie zamknalem przed danymi (to akurat oczywisty blad)
- wszedlem, mimo, ze juz zrobilo dzienny ruch od pivota do s1/r1 - czy to dobre spostrzezenie, ze jak juz zrobi taki ruch, to danego dnia powinno sie odpuscic wejscia?
- wszedlem za pozno, a nie tuz po otworzeniu paszczy krokodyla
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Hej.

Oczywiście Pychu zmieniłem brokera. Miałem wybrac Lmax ale zdecydowałem sie na icMarkets. Teraz warunki handlu zdecydowanie sie polepszyły. Nawet lekkie wychylenie sie ceny sprawia ze jestem w proficie, no i mogę targetowac spokojnie do R1/S1.

Nawiazując do twojego pytania to z tego co zaobserwowałem cena dociera do R1/S1 z bardzo dużym prawdopodobienstwem. Jedynym warunkiem jest wybranie odpowiedniej pary i obranie właściwego kierunku. Kolejne targety R2/S2 tez sa osiągalne ale prawdopodobieństwo spada. Natomiast jeszcze mniejsze jest w przypadku R3/S3. Rzecz jasna mówimy to w skali ruchu dziennego. Dlatego najlepiej załadować sie juz na samym poczatku kiedy cena zaczyna swój rajd.

ODPOWIEDZ