Punkty swap - prawda o brokerach

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Punkty swap - prawda o brokerach

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Witam

Wiem ze temat stary jak świat i wielokrotnie był wałkowany ale czy mimo to możecie udzielić mi kilka odpowiedzi (na niektórych forach sa sprzeczne informacje dotyczące punktów swapowych).

-Po pierwsze czy to prawda ze broker ustala punkty swapowe według algorytmu "widzimisię " i w każdej chwili bez ostrzeżenia może je zmienić ? (mam na myśli brokerów ECN). Na forach widziałem przykłady jak dodatnie punkty swapowe na następny dzień stawały sie ujemnymi choć nie zmieniało sie oprocentowanie walut.

-Jak to jest z zarabianiem na punktach swapowych przez brokerów ECN? Według mnie po to jest tak dóża różnica w punktach aby cześć różnicy mógł wziasc dla siebie broker?

-Wchodząc na strony brokerów starałem sie również odnaleźć od których obowiązują punkty swapowe lecz bez skutku.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Punkty swap - prawda o brokerach

Nieprzeczytany post autor: raposo »

1-2) Jakiś ogólny wzór istnieje ale do niego ostatecznie broker dokłada swoją marżę i przez to sam wzór to tylko zarys tego, czego można się spodziewać. Ostatecznie i tak stawka swapu zależy tylko od brokera i takie jego święte prawo. Niektórzy dają sobie marżę niesymetryczną, a inni taką, żeby tylko pokryć koszt lewarowania pozycji klientów (co by nie było to forma pożyczki).
3) nie rozumiem ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: Punkty swap - prawda o brokerach

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Co do punktu 3 miałem na myśli datę kiedy aktualizowana była tabela swap.

Czyli prawda jest to że broker może w każdej chwili zmienić wartość swapu? Pytam ponieważ na forach pojawiają sie dwa przeciwstawne obozy. Jedni piszą że zaraz jak sie zorientuje broker że masz otwarta pozycje na dodatni swap(dodam ze tylko taka pozycje otwieramy u brokera i żadnej innej)to po pewnym czasie zmieni swap albo zamknie kata (nawet jak będziesz tracił na pipsach. Broker ECN). Drugi obuz z kolei pisze ze ma nieraz otwarta pozycje i przez 5 miesiecy na walucie z dodatnim swapem i nic sie nie dzieje(nawet jezeli zarabiają na pipsach).

Gdzie lezy prawda ?

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Punkty swap - prawda o brokerach

Nieprzeczytany post autor: green7 »

hank4 pisze:Co do punktu 3 miałem na myśli datę kiedy aktualizowana była tabela swap.

Czyli prawda jest to że broker może w każdej chwili zmienić wartość swapu? Pytam ponieważ na forach pojawiają sie dwa przeciwstawne obozy. Jedni piszą że zaraz jak sie zorientuje broker że masz otwarta pozycje na dodatni swap(dodam ze tylko taka pozycje otwieramy u brokera i żadnej innej)to po pewnym czasie zmieni swap albo zamknie kata (nawet jak będziesz tracił na pipsach. Broker ECN). Drugi obuz z kolei pisze ze ma nieraz otwarta pozycje i przez 5 miesiecy na walucie z dodatnim swapem i nic sie nie dzieje(nawet jezeli zarabiają na pipsach).

Gdzie lezy prawda ?

Oczywiście - broker może sobie to zmienić kiedy tylko chce. Widziałem już zmiany swapu na danym instrumencie kilka razy w tygodniu. Ba miałem nawet przypadek gdy moje otwarte pozycje z naliczonym już swapem zostały bez słowa wyjaśnienia zmodyfikowane przez brokera i naliczony swap zniknął.

Wsio zależy od brokera - jeśli jest sensowny i nie robi "wałków" to możesz długo trzymać pozycje i nic się nie stanie. Jeśli jednak np. swap u brokera jest błędny, lub odbiega od innych brokerów wtedy nie zdziw się jeśli zostanie on zmieniony.
Green
Obrazek
Obrazek

hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: Punkty swap - prawda o brokerach

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Wiec jacy to sensowni brokerzy.
I czy podobne żeczy maja miejsce na CFD na waluty tam rowniez jest swap.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Punkty swap - prawda o brokerach

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Na wszystkim, gdzie jest swap może tak być. Jacy są sensowni? Trochę ich jest. Rynkowe swapy ma np. Dukascopy.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: Punkty swap - prawda o brokerach

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Czy możesz rozwinąć "sensowni". masz może na mysli że nie zmieniają swapów kilka razy w tygodniu,są bardziej uczciwi ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Punkty swap - prawda o brokerach

Nieprzeczytany post autor: raposo »

hank4 pisze:Czy możesz rozwinąć "sensowni". masz może na mysli że nie zmieniają swapów kilka razy w tygodniu,są bardziej uczciwi ?
Można to tak ująć.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: Punkty swap - prawda o brokerach

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Dla tego pytam ponieważ interesuje mnie gra w dłuższym horyzoncie czasowym, wiec siłą rzeczy muszę brac pod uwagę punkty swapowe. Jeżeli broker będzie zmieniał co tydzień badz miesiąc to obawiam sie ze cała gra na nic. Ponad to na forach jest wiele postów o brokerach którzy nie wiem czy dobrze sie wypowiadam "rekwotują notowania".
Wywnioskowałem z twej krótkiej odpowiedzi że Dukascopy nie powinno byc takich "wałków".
Czy po za Dukascopy jest jeszcze jakiś "sensowny" broker ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Punkty swap - prawda o brokerach

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie rozumiem pojęcia "rekwotowanie notowań" ;). Rekwotowania są transakcji w momencie, gdy chcesz otworzyć pozycję po danej cenie, a broker wysyła Ci ofertę po nowej-innej cenie przed jej zawarciem (tak w skrócie). Notowań, a właściwie kwotowań, może być ew. rewizja lub korekta... I to rzadko ma miejsce.

Na pewno są jeszcze jacyś "sensowni" brokerzy ale na FX mało kto gra długoterminowo (ja np. nie ;) ) więc i o takie statystyki ciężko.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ