Punkty swap - prawda o brokerach

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Punkty swap - prawda o brokerach

Nieprzeczytany post autor: raposo »

hank4 pisze:Piszesz że teoretycznie jest to możliwe. Czyli osobiście nie spotkałeś sie z takimi praktykami ?
Spotkałem się z różnymi, innymi indywidualnymi przypadkami, których nie sposób analogicznie porównać.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: Punkty swap - prawda o brokerach

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Dla tego na początku tak wypytywałem o dobrego brokera(poleciłeś dukascopy) który raczej wzbrania sie przed podobnymi praktykami.
A tak na marginesie broker(ECN) ustala stawki swap następnie gdy składamy zlecenie wyszukuje druga strone transakcji której będziemy płacic swap badz która nam będzie płacić swap. Wiec czy na rynku miedzy bankowym sa jakieś minimalne stawki skoro kazdy broker ma swoją ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Punkty swap - prawda o brokerach

Nieprzeczytany post autor: raposo »

hank4 pisze:Dla tego na początku tak wypytywałem o dobrego brokera(poleciłeś dukascopy) który raczej wzbrania sie przed podobnymi praktykami.
A tak na marginesie broker(ECN) ustala stawki swap następnie gdy składamy zlecenie wyszukuje druga strone transakcji której będziemy płacic swap badz która nam będzie płacić swap. Wiec czy na rynku miedzy bankowym sa jakieś minimalne stawki skoro kazdy broker ma swoją ?
Swapy nie są symetryczne z uwagi na marżę brokera, pisaliśmy Ci o tym wcześniej.
Jeśli dla pozycji długiej jest -1 to nie oznacza, że dla krótkiej będzie +1.

Nie ma minimalnych stawek ustalanych odgórnie - to rynek zdecentralizowany.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: Punkty swap - prawda o brokerach

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Tak to rozumie ale chciał bym wiedzieć jak to wygląda z perspektywy brokera. Przecież gdy ktos wystawia zlecenie to musi znajsc na rynku również druga stronę ze swapem ChOc by takim jak w tabeli. Dobrze to rozumie.
Po prostu musi kogoś wyszukać ta druga strone transakcji. Przecież na rynku(zdecentralizowanym) chyba nie ma zapytań ze druga strona oferuje dodatni badz ujemny swap ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Punkty swap - prawda o brokerach

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Swap płacisz brokerowi (lub on go Tobie), a nie drugiej stronie transakcji. A to już w brokera głowie, aby dany swap mu się opłacał...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: Punkty swap - prawda o brokerach

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Dzieki ze wyprowadziłeś mnie z błędu. Myślałem że jak mamy do czynienia z brokerem ECN(jest on tylko pośrednikiem) to wrzuca on nasze zlecenie na rynek i przez to że waluty sa rożnie oprocentowane szuka strony przeciwnej która ten swap zapłaci(jak wiadomo istnieje duza dysproporcja pomiędzy swapem dodatni a ujemnym. I również tak mi to tłumaczono na forach tzn.broker nie płaci swapu tylko strona przeciwna.)

-- Dodano: wt 05-07-2016, 19:17 --

Wracając do swapa jezeli płaci go broker a nie druga strona to czy nie lepiej było by z nich zrezygnować brokerowi ?

hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: Punkty swap - prawda o brokerach

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Mam problem z kalkulatorem dukascopy na stronie https://www.dukascopy.com/swiss/english ... alculator/
Otóż pozycja rollover pomniejsza sie w miara jak zmieniam datę na bliższą dzisiejszej w open datę.
Czy ktoś mi może to wytłumaczyć?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Punkty swap - prawda o brokerach

Nieprzeczytany post autor: raposo »

hank4 pisze: Wracając do swapa jezeli płaci go broker a nie druga strona to czy nie lepiej było by z nich zrezygnować brokerowi ?
Nie, bo to też dla niego zysk. Pisaliśmy Ci, że do swapu rynkowego broker zawsze dolicza swoją marżę.

Co do drugiego pytania - odnośnie działania kalkulatora najlepiej kontaktować się z supportem Dukascopy.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ