prośba o pomoc force index

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
scroll18
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2014, 15:05

prośba o pomoc force index

Nieprzeczytany post autor: scroll18 »

Witam mam ogromną prośbe do ogarniętych forumowiczów, otóż chciałbym za pomocą platformy MT4 (testera strategii)sprawdzić efektywność mojego systemu opartego na wskaźniku force index badającego wykres kontraktów na wig20. Chciałbym wybrać najlepszą parametr dla force indexu – wykres przedstawiony jest w oparciu o interwały dzienne.
Założenia są następujące:
1. wskaźnik siły emituje sygnał kupna gdy na zamknięciu sesji giełdowej spada poniżej linii zerowej. Realizacja zlecenia kupna powinna nastąpić gdy cena instrumentu przekroczy najwyższą cenę z poprzedniej sesji (sesja w której force index był poniżej 0).
2. wskaźnik siły emituje sygnał sprzedaży gdy na zamknięciu dziennej sesji giełdowej force index jest powyżej zera. Dokładne miejsce zawarcia transakcji wyznaczone jest przez najniższą cenę z poprzedniej sesji.

Punkty wyjścia oparte są o dwie reguły:
1. Gdy cena oddali się o wartość ATR z 14 dni przesuwamy stop loss do miejsca BEP – wcześniejszego wejścia = transakcja w przypadku zawrócenia ceny powinna być zamknięta bez straty.
2. Gdy cena oddali się o 50 punktów stosujemy regułę, 50% zysków dla gracza 50% dla rynku. Zatem jeśli cena będzie wyższa od ceny zakupu o 50 punktów momentem do wyjścia z transakcji powinno być miejsce: dla transakcji długiej: cena maksymalna – cena zawarcia transakcji, dla transakcji krótkiej: cena zawarcia transakcji minus cena minimalna.

PS. Jest ktoś w stanie napisać taką strategie, oraz ewentualnie jakie mogą być koszty napisania takiej strategii?

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1522
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Re: prośba o pomoc force index

Nieprzeczytany post autor: personov »

Przede wszystkim ten post nadaje się do działu "Programowanie".
Wysłałem Ci wiadomość prywatną w tej sprawie. Sprawdź skrzynkę odbiorczą forum.
Solą życia jest kasa.

ODPOWIEDZ