Procent składany

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
uefaforex
Gaduła
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: 19 lut 2012, 14:25

Nieprzeczytany post autor: uefaforex »

czyli jego gra bedzie wygladala jak gra np. na weekly z trendem tylko bez sl

expedient warzywniaka

Nieprzeczytany post autor: expedient warzywniaka »

uefaforex trend, to generalna droga jaką idzie cena. Jest to linia prosta wokół której krąży cena raz z większymi, raz z mniejszymi odchyleniami. Zmiana tendencji nigdy nie jest natychmiastowa. Zmiana trendu trwa zawsze kilkanaście/kilkadziesiąt sesji. Proszę nie mylić zmiany trendu z odchyleniem od średniej.

Na poniższym obrazku widać przykład trendu i odchyleń od idealnej linii tegoż trendu. Spójrz też przy okazji, że na tym wykresie widać szeroki obszar do którego cena powraca po odchyleniu w każdą ze stron (teraz akurat wkraczamy w ów obszar). Widać tu przepływ pieniądza w tę i spowrotem. Psychologia rynku o tym mówi i nazywa to "szokami cenowymi" po których następuje powrót do "normy".
Obrazek
Powyższy obrazek przedstawia wykres pary GBPUSD w ujęciu dziennym.

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

uefaforex pisze:czyli jego gra bedzie wygladala jak gra np. na weekly z trendem tylko bez sl
Nie sądze. Przecież pisał że AT i makro schodzi na drugi plan a nie że wejścia będą zupełnie losowe.

Awatar użytkownika
mah1y
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 669
Rejestracja: 30 sty 2011, 22:01

Nieprzeczytany post autor: mah1y »

Zapowiada sie ciekawy dziennik osoby z duzym doswiadczeniem.

Powodzenia!

$aymon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 gru 2009, 12:32

Nieprzeczytany post autor: $aymon »

Podoba mi się podejście autora. Doszedłem do podobnych wniosków . Ale nie poukładałem sobie jeszcze tego w głowie jak należy. Będę bacznym obserwatorem i ... , trzymam kciuki.
pozdro
Mechaniczny trader.

expedient warzywniaka

Nieprzeczytany post autor: expedient warzywniaka »

Próba odwrócenia prawdopodobieństwa:

Na EURUSD mamy teraz do czynienia z prawdopodobnym kształtowaniem się formacji RGR na wykresie (M15, M30). Na pewno dużo ludzi pozajmowało pozycje krótkie ze stopem tuż powyżej prawego ramienia ukształtowanego już, ale niezrealizowanego RGR (1.3256). Dlatego właśnie ja jestem jeszcze nastawiony byczo bo takie idealne sytuacje na rynku to rzadkość. Rynek musi zrobić odstępstwo od normy, tj. ukształtować nieregularną formację, odchylić się znacząco od normy. Dlatego też, mimo, że spadki są teraz wielce prawdopodobne, zapewne będzie to wyglądało tak, że kurs wychyli się jeszcze ponad 1.33, zaneguje RGR, potwierdzi dotychczasową wzrostową linię trendu i potem nagle runie w dół, wprawiając tym samym w osłupienie analityków technicznych.

Chciałem jeszcze dodać małe sprostowanie co do zarzutów wielu graczy jakoby interwały czasowe (M15, H1, H4, D1) były arbitralnym podziałem podziałem z którym giełdowi puryści się nie identyfikują. Otóż TFy są po to, aby na małym monitorze można było też zobaczyć całą historię ceny. Wystaczy oddalić maksymalnie wykres lub przestawić na liniowy i już problem ze świeczkami na różnych TFach znika.

expedient warzywniaka

Nieprzeczytany post autor: expedient warzywniaka »

Chciałem pokazać przykład gracza, który stosował dokładnie taką samą strategię. Zbierał tylko po 5 pips. Stosował SL około 200 pips.

Jego wyniki:

Zysk: +68838.76M%
Saldo: $17209690.6K
Najwyższy: (Sep 09) $17209690.6K
Zysk: $17209690618.27
Wpłaty: $25.00

Jego gra trwała około 6 lat.

Link:
http://www.myfxbook.com/strategies/td-ea/11275

Awatar użytkownika
greg811
Gaduła
Gaduła
Posty: 283
Rejestracja: 28 wrz 2011, 20:58

Nieprzeczytany post autor: greg811 »

skoro SL 200 pisps to czemu straty sa 55, 57 itp?

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

10 000 lotów? :mrgreen: Ciekawe u jakiego brokera ..

Awatar użytkownika
Halflife
Gaduła
Gaduła
Posty: 121
Rejestracja: 18 lis 2010, 10:14

Nieprzeczytany post autor: Halflife »

expedient warzywniaka pisze:Chciałem pokazać przykład gracza, który stosował dokładnie taką samą strategię. Zbierał tylko po 5 pips. Stosował SL około 200 pips.

Jego wyniki:

Zysk: +68838.76M%
Saldo: $17209690.6K
Najwyższy: (Sep 09) $17209690.6K
Zysk: $17209690618.27
Wpłaty: $25.00

Jego gra trwała około 6 lat.

Link:
http://www.myfxbook.com/strategies/td-ea/11275
Przecież to jest test EA. Na historii. Na demo.

ODPOWIEDZ