Price Action

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Price Action

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Witam.
Chciałbym założyć temat dotyczący Price Action, czyli sposobie grania tylko za pomocą obserwacji zachowania ceny, bez używania wskaźników. Niestety sam niewiele wiem na ten temat, więc liczę, że temat się rozwinie i wypowie się ktoś kto zna się na tym lepiej ode mnie.
Tu jest strona właśnie z podstawami dotyczącymi PA http://www.trading-naked.com/Buffy_Price_Action.htm.
Może wypiszę podstawy, a ewentualnie ktoś bardziej obeznany rozwinie je, lub poprawi ewentualne błędy.

1. Kiedy rynek tworzy kolejne higher highs (HH) i higher lows (HL) mamy trend wzrostowy i przy każdym utworzeniu higher low pojawia się okazja do kupna. Staramy się wejść jak najwcześniej, żeby uchwycić jak największą część trendu.

2. Kiedy rynek tworzy kolejne lower highs (LH) i lower lows (LL) mamy trend spadkowy i przy każdym utworzeniu lower high pojawia się okazja do sprzedaży.

3. Każde inne zachowanie rynku oznacza konsolidację i tworzenie się jakiejś formacji, takiej jak prostokąt, trójkąty itp.

4. Kiedy mamy do czynienia z konsolidacją, po prostu gramy na wybicia z danej formacji.

5. Stop Loss w trendzie wzrostowym ustawiamy 1 pips poniżej HL plus spread i przesuwamy go przy każdym utworzeniu kolejnego HL.

6. Stop Loss w trendzie spadkowym ustawiamy 1 pips powyżej LH plus spread i przesuwamy go przy każdym utworzeniu kolejnego LH.

7. Nie znam sposobu na wychodzenie z pozycji, wydaje mi się, że w tej technice wychodzi się po prostu na SL, choć mogę się mylić. Jeśli znajdzie się ktoś bardziej doświadczony to będę wdzięczny za rozwikłanie tej wątpliwości.

Takie są podstawy. Warto też łączyć różne TF i sprawdzać swoje pozycje względem trendów długoterminowych.

Rozejrzę się na Internecie za jakimiś screenami i postaram się tu wkleić.

Pozdrawiam.

luka...18
Gaduła
Gaduła
Posty: 167
Rejestracja: 21 lip 2007, 12:34

Nieprzeczytany post autor: luka...18 »

Witam,

Słyszałem ze to bardzo ciekawa technika gry.
Jesli bedziesz mial jakies materialy/przyklady to daj znac chetnie sie zapoznam.

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Pablo90 pisze:Rozejrzę się na Internecie za jakimiś screenami i postaram się tu wkleić.
Screen z dzisiejszego gbp/jpy i euro ze wskaznikiem PA. Widać formacje i miejsca wejść o których pisałeś.

EDIT: Oczywiście pozostaje kwestia kiedy uznajemy, że akurat teraz powstaje HH bądź LL itd....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bedzie dobrze, luz......
=================

mirobe
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 06 gru 2007, 11:34

Nieprzeczytany post autor: mirobe »

Używającym PA i zbierającym "20pkt dziennie" na FW20 jest Lucek.

Poszukaj w google "Lucek PA", lub "Lucek price action", jest wiele ciekawych jego wypowiedzi na różnych forach.

Stosuje ktoś może z Was tą technikę ?, wspomaga się jakimiś wskaźnikami do tego?

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Wiem, słyszałem o Lucku :D Był nawet raz na IRC'u naszego forum. Na IRC'a wpada też czasami osoba, która posługuje się PA, nick Andree.

Gent
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 lis 2007, 17:47

Nieprzeczytany post autor: Gent »


Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

mirobe pisze:Stosuje ktoś może z Was tą technikę ?
Stosuję podobną http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... php?t=5919
Bedzie dobrze, luz......
=================

Gent
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 lis 2007, 17:47

Nieprzeczytany post autor: Gent »

Pablo, czy my zdaje się w piątek lub czwartek nie klikaliśmy?

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Ty jesteś Andree - czy jak to tam było?

Fovor
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 16 sie 2008, 23:37

Nieprzeczytany post autor: Fovor »

Ja stosuje podobna, z taka roznica ze otwieram pozycje, gdy po utworzeniu HL cena dojdzie do poprzedniego HH i trzymam pozycje do konca dnia, zamykajac pozycje kolo godziny 23:55. Tak samo z trendem spadkowym, otwieram gdy po utworzeniu LH cena dojdzie do poprzedniego LL. (czyli w najlepszym wypadku jest to 1 pozycja co drugi dzien, lub rzadziej jesli po wybiciu w gore/dol w nastepny dzien nie utworzy HL/LH tylko pojdzie jeszcze wyzej/nizej)

Jako HH, HL, LH, LL stosuje zamkniecie z poprzedniego dnia.

Gram na parze EURUSD i stosuje wykres dzienny. Nie stosuje SL gdyz nie chce aby XTB polowalo sobie na mnie :P

Robiłem analize gry w ten sposob na tej parze i w roku 2007 wychodziło:
na 71 otwartych pozycji 29 przyniosło strate. Ogólny zysk wyniósł 879 pipsow (w zaleznosci od tego jakimi stawkami gracie taki bylby zysk w gotowce).

W roku 2008 do dziś
56/23 (pozycje otwarte/pozycje ze strata), 953 oczek zysku jak do tej pory.
Największa jednorazowa strata wyniosła 185 pipsow, maksymalna ilosc stratnych pipsow z rzedu to kolo 230 pipsow.

Nie mam pojecia jak dziala to na wykresach 4h, 1h czy miejszych bo nie chcialo mi sie sprawdzac. Wszystkie obliczenia robilem recznie.

TP nie stosuje bo po analizie doszedlem do wniosku ze to tylko ograniczenie zyskow

ODPOWIEDZ