„Prawdy ogólne” forexowej spekulacji

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
ZomG
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 20 sie 2013, 13:26

„Prawdy ogólne” forexowej spekulacji

Nieprzeczytany post autor: ZomG »

Witam.
Każdy z nas, siedząc krócej lub dłużej w tej forexowej zabawie, zetknął się z wieloma tzw. prawdami ogólnymi dotyczącymi spekulacji. Dotyczącymi zarówno inwestycji ogólnie, jak i konkretnie rynku walutowego.
Zauważyłem, że ludzie z tego forum (i nie tylko, więc przyjmuję, że ogólnie ludzie) mają tendencję do brania takich zasad i trzymania się ich sztywno, nawet jeśli nie do końca rozumieją logikę, która za nimi stoi. A może... nie stoi?
Jasne, każda z tych zasad na pewno ma odniesienie do pewnych sytuacji, ale to niekoniecznie przekłada się na ich sensowność jako „prawdy ogólnej”.
W związku z tym postanowiłem zebrać kilka(naście?) takich ogólnych reguł powtarzanych z ust do ust i grać... łamiąc tak wiele z nich, jak to możliwe. Tu pojawia się prośba do Was - wypisujcie te ogólne reguły, wskazówki, prawdy, które krążą tu i ówdzie. Mogą być takie, z których sami korzystacie, mogą być takie, z którymi się nie zgadzacie - byle funkcjonowały w powszechnym obiegu!
Przykład? „Tnij szybko straty, nie zyski”.
Pomożecie?

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: „Prawdy ogólne” forexowej spekulacji

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Kupuj tanio sprzedaj drogo :)
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: „Prawdy ogólne” forexowej spekulacji

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie przewiduj - reaguj :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: „Prawdy ogólne” forexowej spekulacji

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

Trend jest Twoim przyjacielem :)
Sprzedawaj na gorce kupuj w dolku :) ot caly sekret fx :)
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Re: „Prawdy ogólne” forexowej spekulacji

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

1. Koncentruj się na najważniejszych dla Ciebie rzeczach, i dobierz sobie strategie, która do Ciebie będzie pasować. Tu trzeba lat. Na forum jest kilku sprzyjających ludzi, którzy na prawdę potrafią pomoc np. Fxlamer.

2. Myślę ze jedna z najważniejszych rzeczy jest umiejętność realizowania strat. Nikt nie chce tracić, ale straty są częścią tradingu i trzeba umieć je realizować. Sa tacy mistrzowie, którzy potrafią wyśmienicie hedgowac, ja do nich nie należę. Nie chce w tym punkcie wtykać kija w mrowisko ;)
Mam na dysku wykład gościa, który w efekcie końcowym szczodrze hedgowal, ale niech go inni najlepiej ocenia. Oczywiście zachwalał swojego softa (ok. 10 tys. baksow). Jak z zafascynowaniem oglądałem jego wykład, tak z upływem czasu narastały we mnie wątpliwości. Pogoogluj: Zone Recovery Trading Algorithm

3. Powtarzanie jest matka uczących się. Wiedzieć to jedno, a zastosować to drugie - strategie należy stosować, żeby ja opanować. Możesz kupić funkcjonujący manualny system, a i tak będziesz wtapiać.

4. Nie koniecznie musisz zapłacić majątek za wiedzę, ale pooglądaj filmiki Fxlamera, skontaktuj się z nim. Może jego podejście do tradingu będzie Ci odpowiadać. Jest jeszcze inny gościu, młody człowiek, który z zaangażowaniem udziela się i niczego za to nie chce. Denise Gürtler. Jego filmiki są w języku niemieckim, ale przypuszczam ze nie odmówiłby jakiegoś webinaru po angielsku. http://www.scalp-trading.com/ Zaprosić gościa.

5. Ulubiony temat: Wskaźniki. Jest cala masa kontrowersji.Jeśli się nie posiądzie umiejętności czytania czystego wykresu, to będą one tylko zaśmiecać wykres zamiast spełniać funkcji filtracyjnych.

To było by na tyle

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 27 sie 2014, 10:42 przez Hikari, łącznie zmieniany 2 razy.
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

Awatar użytkownika
mosek
Gaduła
Gaduła
Posty: 107
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:13

Re: „Prawdy ogólne” forexowej spekulacji

Nieprzeczytany post autor: mosek »

Ryzykuj tylko max 2% kapitału inaczej stracisz depozyt.
'Chwytamy trend za jaja i wykręcamy tak, że się zesra pipsami. Nasz plan to trzymać się planu. Przejdziemy przez sesję jak gówno przez rurę.'

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: „Prawdy ogólne” forexowej spekulacji

Nieprzeczytany post autor: green7 »

- Zawsze ustawiaj stop lossa
- Nigdy nie ustawiaj stop lossa bo brokerzy je "czyszczą"
Green
Obrazek
Obrazek

Silezia

Re: „Prawdy ogólne” forexowej spekulacji

Nieprzeczytany post autor: Silezia »

@green7 nie brokerzy tylko sami ustawiamy w przewidywalny sposób stopy i robią to Animatorzy rynku (ang. market maker)

Nemsik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 24 lip 2013, 01:41

Re: „Prawdy ogólne” forexowej spekulacji

Nieprzeczytany post autor: Nemsik »

1. Jak świerzbią ręce, żeby otworzyć jakąś pozycję to schowaj je pod dupsko.
2. Nigdy nie bądź zbyt uparty, kiedy rynek jest otwarty :-) to akurat moja autorska implementacja zasłyszanego kiedys zwrotu ale spokojnie można to traktować jako "prawdę ogólna" ;-)

Silezia

Re: „Prawdy ogólne” forexowej spekulacji

Nieprzeczytany post autor: Silezia »

2 prawdy są zawarte w wilku z wallstret:

1.

Kod: Zaznacz cały

 http://www.youtube.com/watch?v=0nBm7UB1fQY&feature=player_detailpage 
2.

Kod: Zaznacz cały

  http://www.youtube.com/watch?v=cBmlpHr_iH4&feature=player_detailpage#t=105 
zrozum co to jest to ,,fugazii, i zaczniesz zarabiac ;)

ODPOWIEDZ