Praca licencjacka o giełdzie Forex

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
adamForex
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 28 gru 2015, 10:24

Re: Praca licencjacka o giełdzie Forex

Nieprzeczytany post autor: adamForex »

Można znaleźć jakieś przykłady szukając "NAZWA_UCZELNI + osiągnięcia studentów". Np. https://www.mimuw.edu.pl/studia/rozne/o ... k&parb=sun

Oczywiście to, co uczelnie publikują na swoich stronach to jest mały procent możliwości, które mogli wykorzystać studenci.
Chociaż z drugiej strony wątek dotyczy "pracy licencjackiej". Na licencjacie, to rzeczywiście trzeba być szczególnie wybitnym, żeby brać udział w jakichś poważnych projektach.

No i też nie ma co liczyć na jakieś korzyści finansowe, ale nie jest też tak, że polskie uczelnie ograniczają się do odwalenia programu studiów i tyle.

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Praca licencjacka o giełdzie Forex

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

adamForex pisze:Można znaleźć jakieś przykłady szukając "NAZWA_UCZELNI + osiągnięcia studentów". Np. https://www.mimuw.edu.pl/studia/rozne/o ... k&parb=sun

Oczywiście to, co uczelnie publikują na swoich stronach to jest mały procent możliwości, które mogli wykorzystać studenci.
Chociaż z drugiej strony wątek dotyczy "pracy licencjackiej". Na licencjacie, to rzeczywiście trzeba być szczególnie wybitnym, żeby brać udział w jakichś poważnych projektach.

No i też nie ma co liczyć na jakieś korzyści finansowe, ale nie jest też tak, że polskie uczelnie ograniczają się do odwalenia programu studiów i tyle.


Sama możliwość nauki, pochłaniania wiedzy jest super wabikiem. Gdybym nie miała dzieci to pewnie po studiach zrobiłabym studia doktoranckie. Nauka mnie zawsze rajcowała. Nauka, podróże. :mrgreen: A teraz każda podróż to szykowanie wielu bagaży. Kiedyś wystarczył jeden plecak. A teraz zabawki, ciuszki dla dzieciaków, jedzenie dla dzieciaków. Sprzęt astronomiczny męża, lornetki męża, noktowizory. I na koniec moje rzeczy bo to gównie fatałaszki, które są miękkie i chronią ich sprzęt przed uszkodzeniami. :lol: Ale nie ma co narzekać. Może jak mi dorosną to zrobię jednak doktorat.

uki123
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 29 cze 2016, 15:03

Re: Praca licencjacka o giełdzie Forex

Nieprzeczytany post autor: uki123 »

Witam, zabieram się za pracę licencjacką o tytule "Wpływ czynników psychologicznych na decyzje inwestycyjne na rynku forex". Mógłby mi ktoś podsunąć jakąś ciekawą literaturę ? Obecnie mam Rylskiego, Elder - zawód inwestor giełdowy, Kochan - Forex w praktyce , Tharp - wolnosc i pieniadze[...]. Obecnie jestem w trakcie czytania "Finanse behawioralne" Czerwonki i Gorlewskiego. Ogołnie pomysł na pracę jest dośc standardowy, czyli od podstaw co to forex, rysy historyczne, AF/AT, zarzadzanie ryzykiem i przejscie do tematu wlasciwego. Z góry dziękuję za każdą propozycje literatury lub ewentualnej sugestii co do "planu" :)

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Praca licencjacka o giełdzie Forex

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

W transie inwestowania. Podbij rynek pewnością siebie, żelazną dyscypliną i postawą zwycięzcy

Autor: Mark Douglas
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

Awatar użytkownika
lubiedziewczyny
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 18 sty 2016, 21:24

Re: Praca licencjacka o giełdzie Forex

Nieprzeczytany post autor: lubiedziewczyny »

Nie zapomnij, że 90% przegrywających na FX to puryści:) stosujący wyłącznie AT.

Awatar użytkownika
adamForex
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 28 gru 2015, 10:24

Re: Praca licencjacka o giełdzie Forex

Nieprzeczytany post autor: adamForex »

A ja mogę zaproponować Ci surowe dane, jeżeli planujesz przeprowadzać jakieś własne analizy.

Index Barclaysa mierzący wyniki instytucji polegających w większości na jakichś systemach (teoretycznie nie ma w nich czynnika ludzkiego):
http://www.barclayhedge.com/research/in ... b/sys.html

I to samo dla tradingu dyskrecjonalnego:
http://www.barclayhedge.com/research/in ... scret.html

Tam da się pobrać pliki z danymi. No i to daje możliwość określenia liniowości tych wyników, obliczenia sobie jakichś miar i przetestowania czy są jakieś statystyczne różnice między tymi podejściami itp. A jak się rozbije to na poszczególne okresy, np. porównanie zmienności dziennej, tygodniowej, miesięcznej, rocznej, to już w ogóle masz tabelek i wykresów na pół pracy.

uki123
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 29 cze 2016, 15:03

Re: Praca licencjacka o giełdzie Forex

Nieprzeczytany post autor: uki123 »

Dzięki wielkie :)

24godzina
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 21 lip 2016, 12:59

Re: Praca licencjacka o giełdzie Forex

Nieprzeczytany post autor: 24godzina »

A czy mógłby mi ktoś zasugerować, co mogłabym zbadać przy temacie "Motywy podejmowania decyzji na polskim rynku walutowym Forex". Trafił mi się taki temat, niestety ankiety nie mogę przeprowadzić, bo nie znam 100 osób grających na forexie. Więc stąd moje pytanie gdzie mogę jakieś dane znaleźć łatwe do zanalizowania i co najlepiej analizować. Myślałam już nad zestawieniem średnich dziennych obrotów oraz np. na przestrzeni lat jak się zwiększa liczba osób inwestujących na Forexie na płeć, bo czytałam jak forex się chwalił, że już coraz więcej kobiet zaczelo inwestować, ale niestety nie wiem skąd takie dane pozyskać.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Praca licencjacka o giełdzie Forex

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

24godzina pisze:A czy mógłby mi ktoś zasugerować, co mogłabym zbadać przy temacie "Motywy podejmowania decyzji na polskim rynku walutowym Forex". Trafił mi się taki temat, niestety ankiety nie mogę przeprowadzić, bo nie znam 100 osób grających na forexie. Więc stąd moje pytanie gdzie mogę jakieś dane znaleźć łatwe do zanalizowania i co najlepiej analizować. Myślałam już nad zestawieniem średnich dziennych obrotów oraz np. na przestrzeni lat jak się zwiększa liczba osób inwestujących na Forexie na płeć, bo czytałam jak forex się chwalił, że już coraz więcej kobiet zaczelo inwestować, ale niestety nie wiem skąd takie dane pozyskać.
To forum Nawigatora to kopalnia wiedzy o motywach. Poczytaj dzienniki przez traderów prowadzone to się dowiesz sporo.

ODPOWIEDZ