Praca licencjacka o giełdzie Forex

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
mike_05
Maniak
Maniak
Posty: 1668
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:55

Nieprzeczytany post autor: mike_05 »

Nie wiem jak to ma się do walutowego rynku, ale kiedyś na wykresach historycznych próbowałem nanosić różne wydarzenia i terminy polityczne, typu wybory, parlamentarne, prezydenckie i tym podobne wydarzenia jak zmiana Prezia NBP, Smoleńsk, okres braku prezesa NBP czy podobne.

Żadna rewelacja. Uparty może i by się dopatrzył, ale myślę, że na każdy jego argument, inny wskazał by inną przyczynę.
Wydaje mi się, ze bardziej wydarzenia powiązane z powaznym zachwianiem wywołany światowym wydarzeniem. Pierwszy to WTC -temat rzeka. Irak 1 i 2. Groźby bankructw państw czy ostatnio Japonia i jej obrona jena. A to nie jest polityka ale wywołuje zmienność. Polityków finansjera ma w kieszeni, więc każde wydarzenie polityczne jest już zawarte w cenach. Krew, trupy, zbrojenia, zywność, surowce, tu jakiekolwiek zamieszanie wywołuje ruchy.
Na pytanie jaki jest/był wplyw polityki na rynek walutowy, odpowiedział bym: żaden.
Raczej świetnie widoczny przykład pamięci złotej rybki.
Chociaż i na to można grać :lol:
Jeżeli chcesz odnieść sukces, naucz się cenić ludzi.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

mike_05 pisze:Polityków finansjera ma w kieszeni, więc każde wydarzenie polityczne jest już zawarte w cenach. Krew, trupy, zbrojenia, zywność, surowce, tu jakiekolwiek zamieszanie wywołuje ruchy.
To prawda,dlatego dobrym tematem na pracę licencjacką byłoby jak się od tej zależności uwolnić.......


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
freshman89
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:30

Nieprzeczytany post autor: freshman89 »

a znacie jakas ciekawa literuature w tych tematach?

Awatar użytkownika
Konrad Pustelnik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 15 gru 2012, 11:57

Re: Praca licencjacka o giełdzie Forex

Nieprzeczytany post autor: Konrad Pustelnik »

Dzień dobry,
Może odświeżę topik. W tym roku także piszę prace licencjacką o Fx, temat pracy będzie brzmiał mniej więcej tak: Strategia Price Action na rynku Forex // Wykorzystanie strategii Price Action na wybranych instrumentach rynku Forex (słowo instrumentach mi tu nie pasuje ale chce sprawdzić 2 pary i 2 indeksy).

Z literaturą jest średnio ale w Krakowskich bibliotekach udało się coś wykopać + pozycje własne, także tutaj nie ma problemu i z pisaniem też powinienem sobie poradzić

Natomiast mam ogromny kłopot z zaczęciem, tj z planem pracy! Nie mam pojęcia jak go ułożyć i co wstawić w którym temacie nie tyle ogólnikowo co szczegółowo. Na chwile obecną widzę to tak:
1.Ogólnie o Forex (ale ogólnie czyli co?)
2.tutaj mam kłopot, czy o brokerach i platformach, czy o strategiach, czy coś jeszcze innego?
3.O startegii PA
4.Rozdział empiryczny (4-5 miesięcy gry na realnym koncie tylko strategią PA na 4 instrumentach j.w. z wykorzystywaniem poznanych podczas nauki elementów)

Proszę o pomoc każdego komu przychodzi na myśl jakakolwiek sugestia :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Praca licencjacka o giełdzie Forex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ad.2) nie dawałbym nic o brokerach skoro nie tego praca dotyczy. Możesz o nich krótko napisać w 1., a w 2. skup się np. na rodzajach strategii, ogólnych elementach składowych i wstępnym pokazywaniu zalet PA.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ermak3
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 453
Rejestracja: 11 cze 2011, 17:45

Re: Praca licencjacka o giełdzie Forex

Nieprzeczytany post autor: ermak3 »

Witajcie!
Czy jest tu ktoś kto mógłby mi przesłać swoją pracę?

Niby wiem jak to ma wyglądać, a jednak dobrze by było zobaczyć jak ktoś inny sobie z tym poradził.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Praca licencjacka o giełdzie Forex

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Witam,
znajomy student informatyki ma zamiar pisać pracę inżynierską o automatycznych systemach transakcyjnych. Potrzebuje jakieś publikacje na temat tzw. algo tradingu, znacie może odpowiednią literaturę albo gdzie tego szukać? Temat jest ciekawy ale gorzej z bibliografia.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

quad-core
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 13 kwie 2013, 14:38

Re: Praca licencjacka o giełdzie Forex

Nieprzeczytany post autor: quad-core »

Wbrew pozorom jest tego całkiem sporo ;) Polecam poszukać na amazonie lub w goglach pod hasłami: algorithmic trading, quantitative trading, high frequency trading, automatic trading systems, data analysis etc. Zdecydowana większość jest po angielsku, ale myślę, że nawet po polsku coś się znajdzie, bo temat jest całkiem aktualny.
mowa jest milczeniem a srebro złotem :)

Awatar użytkownika
jasiek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 25 lip 2015, 21:53

Re: Praca licencjacka o giełdzie Forex

Nieprzeczytany post autor: jasiek »

@Konrad Pustelnik
Praca miałaby prawdziwą wartośc gdybyś użył statystyki i udowodnił skuteczność lub jej brak dla PA dla róznych par czy też róznych TF. Mozna jeszcze potestowac jakis system dla roznych parametrow i wysnuc wnioski np jaki RR jest najodpowiedniejszy itp.
Dla systemów automatycznych takie coś dośc łatwo i szybko zrobić za pomocą testera. PA jest niestety bardzo subiektywna.

Awatar użytkownika
lubiedziewczyny
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 18 sty 2016, 21:24

Re: Praca licencjacka o giełdzie Forex

Nieprzeczytany post autor: lubiedziewczyny »

Ja pisałem pracę licencjacką o forexie. Napisałęm ją w 10 godzin. 3h zajęla mi praca pod tytułem kopiuj/wklej a pozostałe 7h spoświęciłem na odplagiatowywanie, tak, żeby system nie rozpoznał, że to plagiat. Generalnie miałem spoko promotora, wiedział, że więkzość ściemnia i od razu powiedział jakie myki robić, żeby plagiat przeszedł. Jak zobaczył moją pracę cisnął bekę i zapytal się ile czasu mi to zajęło.

Prace licencjackie czy magisterskie w polszy to debilizm do kwadratu. Nie można w nich zrobić study casu a jeżeli jesteś specjalistą w jakiejś dziedzinie to nie możesz np. napisać pracy, która 100% będzie wynikiem twojego rozumu, przemyśleń. Musi być ona bowiem oparta na jakiś książkach. Myślenie samodzielne=oblany egzamin:))

Proponuje podejść do tematu na lajcie. Kopiuj/wklej i edycja tekstu:) Dzień roboty i po sprawie

ODPOWIEDZ