Powrót na FX

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Dzisiaj dwa zagrania. Na laptopie ciężko jest mi zmieścić na EKG 6 par i te nowe z funtem są przykryte co utrudnia mi obserwację. Będę musiał pomyśleć o jakimś monitorze albo o powrocie do 4 par.

Kabel ładnie zrobił z rana ruch down ale musiałem zaczekać na okazję do kontynuacji po korekcie. Wyszło że nie trafiłem.
Obrazek

Na ejku rano konsola więc musiałem kilka razy sobie powtarzać "nie ruszaj" :lol: ale w końcu uznałem że chyba koniec tej zabawy i jest kierunek. Rynek miał inne zdanie.
Obrazek

Tyle na dzisiaj bo wyłączam platformę a później mam wyjazd więc nie będzie już okazji na zagranie. Podsumowanie tygodnia (jakieś 2% na minusie) wrzucę po powrocie w niedziele wieczorem.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Podsumowanie: tydzień 5
  • Total Trades: 11
  • Profit Trades (% of total): 2 (18.18%)
  • Profit Factor: 0.56
  • Relative Drawdown: 3.86%
  • Closed Trade P/L: -2.17%
Podsumowanie: rok 2016
  • Total Trades: 35
  • Profit Trades (% of total): 11 (31.43%)
  • Profit Factor: 1.05
  • Relative Drawdown: 4.79%
  • Deposit/Withdrawal: -2.70%
  • Closed Trade P/L: +0.69%
Powoli nie mam już problemów ze znalezieniem okazji do wejścia. To był jeden z głównych powodów dlaczego kiedyś zrezygnowałem: miałem w miarę dobrą strategię ale czasami czekałem 3-4 dni na jedno wejście. Dopóki były zyski myślałem że to jest dobre ale przyszła seria strat, która była zrobiona z częstotliwością jedno zagranie na kilka dni i jednak moja psycha nie okazała się tak silna jak myślałem. Teraz już druga seria strat mi się przytrafiła ale wszystko w obrębie jednego tygodnia i z tym znacznie łatwiej sobie poradzić bo wiem że w przeciągu kilku dni w końcu przyjdzie dobre zagranie i zakryje tą serię.
Można powoli myśleć o przykładaniu się do samych wejść. Psycha przetestowana nie jeden raz to pora doprecyzować wejścia i określić plan prowadzenia pozycji. Jak wyniki same nie przyjdą będę się zastanawiał jak je poprawić.

Wielu pipsów w nadchodzącym tygodniu :564:
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Nowy tydzień i 3 kolejne minusy do poprzedniej serii chociaż same decyzję oceniam na dobre.

Zaczęło się od szukania S na kangurze. Pomysł był dobry ale cena zrobiła sobie jeszcze chwilę UP. Myślałem o ponowieniu ale było już poza ustalonymi godzinami i postanowiłem nie łamać zasad.
Obrazek

Po południu szukałem S na kablu. Pierwsza próba nieudana bo cena zrobiła szybki podjazd jeszcze UP ale tym razem zdecydowałem się na ponowienie. Początek był całkiem udany i nawet korciło mnie zabranie łatwych 10p na pokrycie dzisiejszych strat ale stwierdziłem że poczekam chociaż jedną korektę. Korekta nie była prosta i uciekłem na BE i dopiero potem poszła cena na szukane +20p. Oba trady za 1/2 stawki.
Obrazek
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Rano bez wejścia dzięki brokerowi: kto też ma mForex wie o co chodzi.
Po południu czekanie na korekty i ich końce po fajnych sporych ruchach. Za dużo się nie działo to z ciekawości wrzuciłem sobie USD/CAD i za połowę stawki zrobiłem od razu test. Wyglądało dobrze ale troszkę zabrakło.

Obrazek
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Wczoraj bez wejścia. Rano nie znalazłem okazji a po południu była jedna ale nie zmieściłbym się z poziomem SL więc odpuściłem.

Dzisiaj rano lekko się zamieszałem bo po porannym przeglądzie EKG przygotowywałem się szczególnie na S na kangurze ale obowiązki w pracy i ciekawa sytuacja na ejku spowodowały że zapomniałem o kangurze - może będę sobie zapisywał poranny przegląd aby mieć na widoku :?: Sygnał na kangurze i ejku miałem akurat w tym samym czasie ale przynajmniej udało się wejść w ejka. Początek był straszny bo jak kangur czy ujek fajnie płynnie jechały w dół i nawet edek piął się w górę to na ejku jak na huśtawce :lol:
Ostatecznie przetrzymałem wojnę nerwów a że aktualna seria strat (łącznie z BE) osiągnęła dwu-cyfrówkę to stwierdziłem że wezmę całkiem fajny wynik nie męcząc się co będzie dalej. Przy okazji chciałem zgarnąć swoje pierwsze co najmniej 30p ale tak jakoś zamknąłem że na ten event dalej muszę czekać :)

Obrazek
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Jeden szybki trad. Nie trafiłem w kierunek ale dało się ustawić ciasny SL i jeszcze wcześniej zakończyć. Dobry trad.

Obrazek
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Podsumowanie: tydzień 6
  • Total Trades: 6
  • Profit Trades (% of total): 2 (33.33%)
  • Profit Factor: 2.75
  • Relative Drawdown: 1.27%
  • Closed Trade P/L: +3.12%
Podsumowanie: rok 2016
  • Total Trades: 41
  • Profit Trades (% of total): 13 (31.71%)
  • Profit Factor: 1.23
  • Relative Drawdown: 4.95%
  • Deposit/Withdrawal: -2.70%
  • Closed Trade P/L: +3.75%
W tym tygodniu nie było zbyt dużo wejść ale ogólnie oceniam je coraz lepiej. Staram się unikać mało wyraźnych sytuacji a jak już jestem na rynku mam jakiś pomysł na prowadzenie pozycji: jak startowałem tym pomysłem było "może coś z tego będzie".
Jeszcze kilka tygodni systematycznego tradingu i będę mógł zastanawiać się jak wygląda moja sytuacja po powrocie i co dalej z tym zrobić.

Wielu pipsów w nadchodzącym tygodniu :564:
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Nowy tydzień rozpoczęty stratą na gejku. Kusi zakres tej pary do gry ale ciężko mi się w nią wstrzelić. Drobny ruch jest tutaj na poziomach SL, który i tak przy połowie stawki zwiększam x2. Kabel dużo lepiej nie wypada i chociaż moja gra generuje więcej stratnych pozycji niż zyskownych to po dwóch tygodniach w sumie na parach z funtem mam na 7 prób 5 strat i 2 BE. Ten tydzień zapowiada się jako ostatni dla tych par a szczególnie że muszę kombinować ze zmieszczeniem wszystkich par na EKG.

Obrazek

Obserwuję też od jakiegoś czasu wykres od 15 a nie od 16 jak dotychczas. Bywa że rozpoczynając obserwację od 16 cena jest już w trakcie jakiegoś ruchu i moja strategia nie generuje wtedy wejść. Muszę czekać na koniec i czasami nie łapie się przed 17. Na razie tylko obserwuję ale na koniec tygodnia rozważę możliwość zmiany godzin wejść w rynek.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Rano sytuacja z S na ujku ale za bardzo mieszali to zgodnie z zasadami uciekłem.

Obrazek


Po południu udało się jeszcze z S na ejku. Celowałem w koniec korekty po fajnym ruchu i zabrałem tyle ile dał rynek.

Obrazek
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Rano byłem gotowy do zajęcia pozycji na gejku i nawet bym się przełamał na nim ze stratnymi pozycjami ale mam pewien problem z platformą. Dokładnie to "One Click Trading". Mam konto PLN a przy 7 parach jechałem na umownej jednej wielkości pozycji. Z racji tego że ta sama wielkość pozycji chociażby na edku czy kangurze to nie to samo ryzyko przy identycznym SL to sobie to zmodyfikowałem. Ciężko jednak ogarnąć wszystkie ustawienia jak rynek czasami zmienia się zbyt szybko a ja traduje w pracy. Dorzuciłem sobie One Click bo można dla każdej pary wpisać wielkość pozycji i jeden problem z głowy. Inny duży problem to konieczność odznaczania akceptacji używania One Clicka po każdym uruchomieniu platformy. Pytanie czy to tak działa czy problem leży gdzieś w sferze technicznej jak miejsce zainstalowania platformy albo konto systemowe na którym go uruchamiam. Ktoś się orientuje :?:

Po południu poszukiwanie S na edku. Pierwsza próba zbiegła się z jakimś info bo pary z jenem mocno UP zrobiły to edka pociągnęły ale od razu szybko wróciło. Zdecydowałem się na ponowienie chociaż to nie był już czysty sygnał ale uznałem że po danych wykres mógł zrobić jakieś fałszywki. Później już odpuściłem.
Obrazek

Obrazek
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

ODPOWIEDZ