porownanie kosztow Alior Bossa XTB

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
haux
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2011, 07:55

porownanie kosztow Alior Bossa XTB

Nieprzeczytany post autor: haux »

Witam zamierzam inwestowac na forexie suma ok 10 tys zlotych.
czy ktos z Was orientuje sie jak wyglada porownanie realnych kosztow u tych 3 broerow.
bos nie pobiera prowizji tylko spread. Ktorego brokera nozecie polecic poczatkujacemu ?

Czy Alior ktory chyba jest najdrozszy ma jakas przewage nad konkurencja ? od 1 stycznia chyba zwieksza prowizje stad moje pytanie

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Myślę, że od kwoty ważniejsze są instrumenty, na których chcesz grać - różna wysokość spreadów u różnych brokerów. No i czy wolisz stały spread czy zmienny. Ja wolę stały - nie lubię być zaskakiwany w nieodpowiednim momencie.

Ja mam realne konto w XTB, ale większość uczestników forum psioczy na tego brokera, np. z powodu wysokich spreadów. Dla mnie, ten jeden pip na EURUSD nie ma znaczenia, a na egzotykach nie gram. Ważne jest, że to polska firma, pod nadzorem, ma dobrą stronę, daje trafne analizy, dobry kontakt - w języku polskim, nie ma problemów z działaniem platformy itd. Nie ma żadnych kosztów, poza spreadem. Wypłata kwoty poniżej 500 zł kosztuje bodajże 50 zł, no ale to nieistotne ;-)

Bossy nie znam.

Jeśli chodzi o Aliora, to poczytaj ten wątek:
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=15364
Pomijając opisane kłopoty, dla mnie ECN ma sens przy co najmniej trzech zerach więcej, niż chcesz włożyć ;-)

Aha, nie nazywał bym tego "inwestycją", raczej spekulowaniem. Dla mnie jest to zupełnie inny typ myślenia, a co za tym idzie - postępowania. Jeśli ktoś traktuje forex jak inwestycję, to uważam, że szybko pożegna się z włożoną kwotą.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Wirus pisze: No i czy wolisz stały spread czy zmienny. Ja wolę stały - nie lubię być zaskakiwany w nieodpowiednim momencie.
Jeśli u jednego brokera masz stały spread 2.0 pips, a u drugiego zmienny w widełkach 1-2 pips to oczywiście z ekonomicznego punktu widzenia druga opcja jest lepsza, mimo Twoich "przyzwyczajeń", które wcale nie tak trudno zmienić.

O wszystkich wymienionych brokerach nie ma zbyt wielu dobrych opinii... XTB od zawsze tak było, Bossa - gierki z konkursem, Alior - problemy z platformą. Poczytaj wątki o każdym z nich przez kilka dni, a będziesz miał lepszy podgląd na całą sytuację.
Wirus pisze:Pomijając opisane kłopoty, dla mnie ECN ma sens przy co najmniej trzech zerach więcej, niż chcesz włożyć
Wg mnie ECN to naturalna kolej rzeczy w drodze każdego tradera. Na początku jednak lepszy jest MM, bo oferuje uproszczony rynek jednak w dalszej perspektywie warto zmierzyć się z prawdziwym.

Na co zwracać uwagę przy wyborze brokera?
Sprawność działania (obsługi i platformy), bezpieczeństwo środków, koszty transakcyjne, odpowiadająca nam platforma, przejrzyste warunki handlu, szybka realizacja zleceń - to tak na szybko.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

raposo pisze:Jeśli u jednego brokera masz stały spread 2.0 pips, a u drugiego zmienny w widełkach 1-2 pips to oczywiście z ekonomicznego punktu widzenia druga opcja jest lepsza, mimo Twoich "przyzwyczajeń", które wcale nie tak trudno zmienić.
A czy brokerzy podają maksymalną wartość zmiennego spreadu? Patrzę teraz np. w Alpari, i widzę tylko spread minimalny i typowy; nie widzę gwarantowanego maksymalnego. W XTB są ściśle określone wartości i czas, kiedy może być stosowany spread rozszerzony.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tak, niektórzy brokerzy definiują widełki spreadu, a jeśli planują go tymczasowo rozszerzać to informują o tym.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

haux
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2011, 07:55

dziekuje

Nieprzeczytany post autor: haux »

dziekuje za wszystkie odpowiedzi. A CZY Mozecie mi powiedziec jak duza jest roznaca w kosztach. Np. zalozmy typowa sytację.... cz Alior jest kilka razy dozszy niz XTB,
Npdla typowej syuacji.... kupuje 100 000 USD i gram na parze usd.euro,
Kurs kupna 1,301 a sprzedazy 1,300 orz dla drugiej sytuacji b.duzej zmian kursukupno po 1,31 a sprzedaz po 1,30 jakie by byly koszty w przypadku tych3 brokerow orientacyjnie ?

Awatar użytkownika
seba
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 paź 2010, 17:06

Nieprzeczytany post autor: seba »

haux pisze:Witam zamierzam inwestowac na forexie suma ok 10 tys zlotych.
Wirus pisze:Pomijając opisane kłopoty, dla mnie ECN ma sens przy co najmniej trzech zerach więcej, niż chcesz włożyć
wiem ze ogolnie nie powinno sie "odgrzewac" starych tematow
ale tak sobie wlasnie czytam forum i w tym jednym akurat musze sie wypowiedziec....

WIRUS czy ty naprawde uwazasz ze w ECN powinno sie inwestowac majac minimum 10.000.000 zl :?: :?:
(slownie: dziesiec milionow zlotych)

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

seba pisze:WIRUS czy ty naprawde uwazasz ze w ECN powinno sie inwestowac majac minimum 10.000.000 zl :?: :?:
(slownie: dziesiec milionow zlotych)
Może inaczej: przy takiej kwocie nie ma sensu MM ;-)

ODPOWIEDZ