POMYSL NA czesc praktyczna pracy MGR

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
eMisiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 182
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:34

Re: POMYSL NA czesc praktyczna pracy MGR

Nieprzeczytany post autor: eMisiek »

chloe007 pisze:Witam,

Na początku chciałam przywitac wszytskich formuowczow, gdyz jestem tutaj nowa, choc juz od dluzszego czasu obserwuje froum:)

Jestem Agata, studentka ostatniego roku. Od paru lat interesuje mnie FOREX i analiza techniczna. Dltego tez moja praca mgr zwiazana jest wlasnie z tym:)

Obecnie jestem na etapie 3 rozdzialu i zaczynam sie zastawaiac nad ciekawym rozwiazniem rozdzialu czwartego. Jezeli macie jakies ciekawe propozycje to z checia poslucham. Narazie zatsaananwialam sie nad koncepcja uzaleznienia skutecznosci narzedzi AT od pory dnia w jakiej trwa inwestycja, mialam jeszcze pare pomyslow ale w tej chwili akurat mi uciekly ( dopisze wkrotce). Za wszelka pomoc z gory dziekuje.

Pozdrawiam
Praca magisterska nie musi byc az na takim poziomie trudności, jesli juz to np. pokusibym się o zebranie w jednym miejscu z literatury danych na temat podstawowych narzędzi AT, które wykorzystują największe banki i fundusze. To imho w zupełności wystarczy.

Problem o którym piszesz wymaga badań i łatwo źle okreslic ich zakres i po prostu wyjda bzdury, to temat, po doprecyzowaniu, bardziej odpowiedni na pracę doktorską.

Sugeruję unikać jako zbyt ryzykowny. Pomijam, że przy bliższym przyjrzeniu sie uważam, że jest źle sformułowany a to dopiero poczatek problemów.
Badania traderów

chloe007
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 26 mar 2011, 16:06

Nieprzeczytany post autor: chloe007 »

No teraz to juz po obiedzie, czy jak sie to mowi, bo praca juz jest w trakcie:) Prosze o pomoc bo nie chce aby to bylo tylko po to aby zdac, tylko po to bym mogla cos z tego wyniesc.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

No teraz to juz po obiedzie, czy jak sie to mowi, bo praca juz jest w trakcie:)
1- pierwsza zasadnicza sprawa którą musicie Ty i Twój promotor zrozumieć to to że nic nie jest na 100% pewne.
Najlepsi na świecie mają 67-70 % trafień i to powinno być Twoją myślą przewodnią.
Koncentruj się na tym aby AT była w 60-65% skuteczna i pod tym kątem to analizujcie.
zweryfikuj skuteczność podstawowych wskażników najlepiej 10-20 lat wstecz na najważniejszych i NAJPŁYNNIEJSZYCH rynkach świata.Dlaczego najpłynniejszych?,ponieważ nikt Tobie nie zarzuci że było to przypadkowe.Proponuję istrumenty z minimalnym obrotem dziennym na 100 mld $.
Jeżeli to ma mieć sens to ważne aby z Twoich analiz w czasie przyszłym skuteczność oscylowała minimum 55 %.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

chloe007
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 26 mar 2011, 16:06

Nieprzeczytany post autor: chloe007 »

Witam,

wiem ze nie ma nic pewnego dzisiaj, chyba ze... no nie bede konczyc bo wiadomo:P

Koncze moj trzeci rozdzial takze nadal jestem "otwarta"na jakies nowe ciekawe pomysly i podpowiedzi<nie dyskryminujac poprzednich:P>:) fajne tezy do obalenia lub potwierdzenia:)

Pozdrawiam

Dodano po 1 minutach:
chloe007 pisze:Witam,

wiem ze nie ma nic pewnego dzisiaj, chyba ze... no nie bede konczyc bo wiadomo:P

Koncze moj trzeci rozdzial takze nadal jestem "otwarta"na jakies nowe ciekawe pomysly i podpowiedzi<nie dyskryminujac poprzednich:P>:) fajne tezy do obalenia lub potwierdzenia:)

Pozdrawiam
PS. nie wiem czy dodawalam , analiza musi dotyczyc walut, gdyz taki wlasnie moja praca dotyczy FOREXu.

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

jestem "otwarta"na jakies nowe ciekawe pomysly i podpowiedzi<nie dyskryminujac poprzednich:P>Smile fajne tezy do obalenia lub potwierdzenia:)
Teza do obalenia:
"Dlaczego prace mrg bez spójnej całości na początku są kiepskie"

A tak odnośnie tematu:
Jakie masz tematy rozdziałów i podrozdziałów, aby spójnie miało to sens?

Bo np transakcje Fx mogą służyć do zabezpieczania ryzyka walutowego i rozdział praktyczny mógłby być o tym.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

chloe007
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 26 mar 2011, 16:06

Nieprzeczytany post autor: chloe007 »

moze ujac to tak skupilam sie na troche formacjach swiecowych i wiecej Fiboo, praca dotyczy glownie zarabiania na walutach a nie zabezpiecznia ryzyka. Czyli w tym rozdziale najprawdopodobniej sprawdze skuteczniosc jakiegos narzedzia, tylko do czego ja odniesc , bo nie chcialabym porownywac miedzy soba tylko "uzaleznic" od innego czynnika.

ODPOWIEDZ