Pomoc z brokerem

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Goat
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 07 gru 2015, 19:01

Pomoc z brokerem

Nieprzeczytany post autor: Goat »

Hej,miał ktoś przyjemność pracować z brokerem Gomarkets/infinox?
Szukałem brokera ecn i trafiłem na nich,ostatnio mniej się zajmuje Fx i chciałem z nimi zakonczyć współprace lecz po paru miesiącach zmienili nazwę na Infinox a także zlikwidowali polskie wsparcie.... Wycofałem środki,chciałbym też zamknąć u nich konto,a takze rozliczyć się z parunastu transakcji na mikrolotach,znajoma ze skarbówki tłumaczyła mi że muszę czekać aż od nich przyjdzie jakiś dokument i dopiero mogę się rozliczyć,a to nawet może zająć 2 lata,tylko coś mi się wydaję że tak nie jest.Jak u nich zamknąć konto? I jak wygląda rozliczenie z nimi?
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Pomoc z brokerem

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Miałem konto w Go Markets. Konta nie zamykałem - w większości przypadków o rachunku wystarczy "zapomnieć" i tyle. Nie pobierają żadnych opłat za prowadzenie (a nawet jeśli to żaden broker nie tworzy debetu z tego tytułu), a jak wysyłają Ci jakąś korespondencję na maila to wypisz się z newslettera lub dodaj filtr antyspamowy i tyle ;). Jak koniecznie się upierasz na zamknięcie konta to musisz się z nimi skontaktować i Cię pokierują.

Co do rozliczenia. Koleżanka Cię troszkę "oszukała" :). Tzn. zapewne nie ma świadomości, że to zagraniczny broker, który nie ma obowiązku wystawienia Ci PIT-8c, więc nic od niego nie dostaniesz. Ten dokument wysyłają tylko polskie domy maklerskie i nie czeka się na nie dwa lata tylko do końca lutego za rok poprzedni ;). Rozliczyć musisz się sam na podstawie transakcji za dany rok. Problem pojawia się w momencie, gdy prowadziłeś rachunek w walucie innej niż PLN. Wtedy trzeba wszystko przeliczać osobno po kursach NBP z danego dnia.

Informacje na ten temat znajdziesz u mnie na stronie:
https://forexclub.pl/edukacja/podatki/

Powodzenia.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Pomoc z brokerem

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Raposo,
co oznacza : "Wtedy trzeba wszystko przeliczać osobno po kursach NBP z danego dnia."?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Pomoc z brokerem

Nieprzeczytany post autor: raposo »

meylo pisze:Raposo,
co oznacza : "Wtedy trzeba wszystko przeliczać osobno po kursach NBP z danego dnia."?
Jeśli prowadzisz konto np. w EUR to aby wyliczyć należność podatkową w złotówkach nie można wziąć kursu EUR/PLN z 31 grudnia i pomnożyć przez niego zysku/straty osiągniętego z całego roku. Musisz każdą transakcję przeliczyć osobno po kursie NBP z dnia następującego po zamknięciu transakcji. Jest to dość problematyczne np. przy 500 pozycjach ;).

Szczegóły w serii trzech artykułów w powyższym linku.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Pomoc z brokerem

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Raposo, czy Ty jesteś robotem? Odpowiadasz w ciągu kilku minut, po nocach...
Odpowiedz na pytanie podając wynik słownie : 6 + siedem = ?
I drugie pytanie : FXPro i Tickmill mają konta w PLN by uniknąć przeliczania?
Dzięks :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Pomoc z brokerem

Nieprzeczytany post autor: raposo »

"Nie śpię, bo trzymam kredens" :D

Tak, obie firmy mają konta w PLN ale dla naszych klubowiczów mamy program Podatek (także w linku wyżej), który przelicza wszystkie transakcje wg wymogów US i tym sposobem otrzymujemy wartości, które wystarczy wpisać do PIT-a. Nawet jeśli prowadzimy konto w SGD :).

Tickmill niestety nie oferuje jeszcze partnerstwa ale już zdążyłem ich prześwietlić ze skutkiem pozytywnym więc to kwestia czasu z naszej strony...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Goat
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 07 gru 2015, 19:01

Re: Pomoc z brokerem

Nieprzeczytany post autor: Goat »

Dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedź.Mam jeszcze parę pytań co do mojej sytuacji,wiec kierując sie poradami znajomej nie złożyłem za 2015 rok pitu,jak i za 2016,były to transakcje na mikrolotach więc,to były bardzo malutkie pozycje,głównie 0,01 lota i nie było ich dużo,słyszałem że od brokera który ma siedzibe na cyprze wogóle nie trzeba sie rozliczać w Polsce?To prawda i czym grozi nie rozliczenie się w moim przypadku?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Pomoc z brokerem

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Goat pisze:Dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedź.Mam jeszcze parę pytań co do mojej sytuacji,wiec kierując sie poradami znajomej nie złożyłem za 2015 rok pitu,jak i za 2016,były to transakcje na mikrolotach więc,to były bardzo malutkie pozycje,głównie 0,01 lota i nie było ich dużo,słyszałem że od brokera który ma siedzibe na cyprze wogóle nie trzeba sie rozliczać w Polsce?To prawda i czym grozi nie rozliczenie się w moim przypadku?
Trzeba się rozliczać tak samo, jak w przypadku polskich brokerów. Różnica polega na tym, że cypryjski broker nie wysyła PIT-8c zarówno do Ciebie, jak i do Urzędu Skarbowego, więc ew. dochód uzyskany na Cyprze wyjdzie dopiero w momencie przelewu na Twój rachunek bankowy i ew. kontroli (lub pewnie w jeszcze jakichś skrajnych przypadkach).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ