Pogaduchy przy porannej kawie

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Re: Pogaduchy przy porannej kawie

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

No i poszli beze mnie :evil:
A liczyłem na nura w dół lekkiego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1463
Rejestracja: 18 wrz 2010, 09:33

Re: Pogaduchy przy porannej kawie

Nieprzeczytany post autor: Mighty Baz »

Wszystko wskazuje na nową strategię EBC w najbliższym czasie, tzn, skupowanie papierów dłużnych na rynku wtórnym, co w tej chwili nie jest dozwolone, ale jak widać chcą wdrożyć program skupu aktywów jak FED, pytanie czy za pieniądze "składkowe" czy z emisji nowych euro? Ale zasady EBC o skupowaniu obligacji na rynku wtórnym w celu finansowania euro krajów członkowskich niezależnie od rynków kapitałowych można nagiąć w ramach innego spojrzenia, tzn. wykorzystać lokalne banki centralne, które są (będą w ramach nowo tworzonej strategii) pełnoprawnym elementem polityki monetarnej banku centralnego (czytaj EBC), ponieważ pomagają ustabilizować system finansowy, a pośrednio wpływają na stabilność cen.
Zatem czy takie działania spowodują zwiększenie zainteresowania rządów rollowaniem zadłużenia zamiast cięć budżetowych, w szczególności w ramach własnego aparatu władzy? Po co więcej kasy, więcej kredytów?
LTRO mamy już przećwiczone, a Mario Draghi molestowany na ostatnim wystąpieniu, przyznał się że EBC jest technicznie przygotowane do wprowadzenia ujemnych stóp procentowych, stąd aż się prosi o ...nowy pakiet LTRO, czy raczej QE-LTRO, czyli wykupowanie długów państw ciąg dalszy...by dalej mogły się zadłużać.
DAYTRADER
powodzenia, kilometrow pips wam zycze

Awatar użytkownika
mike_05
Maniak
Maniak
Posty: 1668
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:55

Re: Pogaduchy przy porannej kawie

Nieprzeczytany post autor: mike_05 »

MORGAN_11062013.JPg
20130611.PNG
COMMERZ_11062013.JPg
Jeżeli chcesz odnieść sukces, naucz się cenić ludzi.

Awatar użytkownika
mike_05
Maniak
Maniak
Posty: 1668
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:55

Re: Pogaduchy przy porannej kawie

Nieprzeczytany post autor: mike_05 »

Interwencja na Lirze. 50m(?) $ dziennie
Jeżeli chcesz odnieść sukces, naucz się cenić ludzi.

Awatar użytkownika
Sildra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 820
Rejestracja: 13 sty 2011, 12:00

Re: Pogaduchy przy porannej kawie

Nieprzeczytany post autor: Sildra »

Good Mourning.

Odświeżyłem sobie widok USD/JPY. Jak na razie to idzie wzorcowo (piękna korekta do LT).

Naniosłem sobie takie dwa kwadraty po krótkiej analizie TF W1. Widać wyraźnie podział na "zdrowy" popyt oraz ten naciągany (łososiowy).

Wszechświat domaga się testu szarej strefy (ale mi się powiedziało :) ).

Czuwaj!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeśli czegoś nie możesz albo Ci się nie chce - obejrzyj to koniecznie.....

Przeczytaj opis zanim zaczniesz:
http://www.youtube.com/watch?v=l6-bGtW83vA

Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Re: Pogaduchy przy porannej kawie

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

Te wczorajsze prawe ramię w oRGR na EURUSD związane z ratingiem USA - wiele osób zapewne stwierdzi tu teorię spiskową, że tak ładnie się "wkomponowało"...
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

259
Maniak
Maniak
Posty: 3968
Rejestracja: 15 cze 2011, 23:20

Re: Pogaduchy przy porannej kawie

Nieprzeczytany post autor: 259 »

259 pisze:To zależy o jakich przyczynach mówmy:
Jeżeli przyczyną było osłabienie dolara połączone z kasowaniem zysków ze sprzedaży jena to nie.
Jeżeli zamieszanie ze rentownością JGB to temat ucichł i chyba rynki kupiły, że nie należy się tym (na razie) przejmować. Czyli nie.
Jeżeli rozczarowanie tym że Japończycy wcale nie wyruszyli w świat kupować amerykańskie akcje czy europejski dług to jak najbardziej tak.
Jeżeli obawy co do skuteczności Abenomics (jak oni zamierzają zrobić tę inflację) to trochę się uspokoiło choć trudno jednoznacznie powiedzieć nie.
Jeżeli o obawy czy BoJ potrafi skutecznie zapobiegać negatywnym zawirowaniom na rynkach to ostatnia interwencja wydaje się dodała nieco pewności.
Jeżeli zaś chodzi o Nikkei który zrobił klasyczną wywrotkę to zobaczymy - może to tylko mocna korekta bo bardzo, ale to bardzo mocnych wzrostach. Tyle jak w przeciągu niecałych trzech tygodni wymazywany jest kilkumiesięczny wzrost to potem mało jest chętnych na powtórkę. EDIT: chyba przesadziłem, nie kilka ale zaledwie jeden miesiąc, no może półtora. Ale za to w jakim stylu :)

Dużo będzie też zależało od S&P500. Wydaje iść w górę po korekcie - spóźnialscy mogą potraktować tę korektę jako okazję złapania odjeżdżającego pociągu. Ale na zakupy na skalę z kwietnia-maja nie ma co liczyć- kto miał co kupić już kupił. Wakacje blisko. W tym pociągu są już prawie wszyscy.

EDIT: ja stawiam na plusy dodatnie: jest więcej powodów żeby sprzedać jena niż odwrotnie. Ale bez wpadania w euforię.
No to tutaj się pomyliłem, a konkretnie źle oceniłem to co opisałem jako "Jeżeli zamieszanie ze rentownością JGB to temat ucichł i chyba rynki kupiły, że nie należy się tym (na razie) przejmować. Czyli nie".
Właśnie o ten dług poszło. A konkretnie o to że Kuroda nie dał rynkowi tego co on oczekiwał żeby uspokoić obawy o ten dług.
Teraz te plusy są ujemne.
Jakże często ludzie mają już gotową opinię zanim zdążą pojąć istotę rzeczy.
A gdy już ta istota w pełni do nich dotrze, jakże często muszą zmagać się z konsekwencjami swojej opinii ;-)

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1463
Rejestracja: 18 wrz 2010, 09:33

Re: Pogaduchy przy porannej kawie

Nieprzeczytany post autor: Mighty Baz »

259 pisze: A konkretnie o to że Kuroda nie dał rynkowi tego co on oczekiwał żeby uspokoić obawy o ten dług.
Teraz te plusy są ujemne.
Kuroda mać, wyprzedają jena :mrgreen:
DAYTRADER
powodzenia, kilometrow pips wam zycze

259
Maniak
Maniak
Posty: 3968
Rejestracja: 15 cze 2011, 23:20

Re: Pogaduchy przy porannej kawie

Nieprzeczytany post autor: 259 »

Gorzej: raz kupują, a za chwilę rzucają się do sprzedawania, od bandy do bandy, Kuroda mać jedyne co wiadomo to że nieźle lata :-D
Jakże często ludzie mają już gotową opinię zanim zdążą pojąć istotę rzeczy.
A gdy już ta istota w pełni do nich dotrze, jakże często muszą zmagać się z konsekwencjami swojej opinii ;-)

Awatar użytkownika
Sildra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 820
Rejestracja: 13 sty 2011, 12:00

Re: Pogaduchy przy porannej kawie

Nieprzeczytany post autor: Sildra »

Właśnie dlatego zaznaczyłem sobie dwie strefy na wykresie. Tkankę zdrową (przedział 79,00-94,00) i tkankę o odczynie zapalnym :) (wszystko co powyżej). Jak widać tkanka chorobowa toczona jest wysoką gorączką :mrgreen:
Jeśli czegoś nie możesz albo Ci się nie chce - obejrzyj to koniecznie.....

Przeczytaj opis zanim zaczniesz:
http://www.youtube.com/watch?v=l6-bGtW83vA

Zablokowany