Pobieranie danych do excela

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

mario77 pisze:Kurczę instrukcję przeczytałem chyba już z dziesięc razy. Robię wszystko krok po kroku jak jest opisane. Próbowałem też na innej platformie ale to samo.
Najpierw włączam MT4, później uruchamiam strategię. Próbowałem na jednej parze potem na wszystkich. Następnie włączam excela zmieniam ścieżkę dostępu i uruchamiam łącze. Kiedy próbuję odświeżyć przez 0 a potem 1 wyskakuje komunikat, że ścieżka jest nieprawidława i automatycznie odświeżanie przełącza się na 0. Kiedy pousuwałem zakładki w excelu to przy próbie odświeżenia uruchamia się nowa, ale pusta zakładka. :583:
Ok poprawilem instrukcje, dolaczam "pusty" excel, przypuszczam ze nie wpisales poprawnie par walutowych w configu na ktorych jest odpalone EA
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mario77
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 27 lis 2007, 16:57

Nieprzeczytany post autor: mario77 »

Już nie mam sumienia suszyć Ci głowy, chyba się poddam :cry: Próbowałem z nowym EA2excel, ale sytuacja jest analogiczna. Poniżej zamieszczam screenshoty. Przypuszczam, że gdzieś mam włączoną funkcję która może blokuje kontakt MT4 z Excelem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

mario77 pisze:Już nie mam sumienia suszyć Ci głowy, chyba się poddam :cry: Próbowałem z nowym EA2excel, ale sytuacja jest analogiczna. Poniżej zamieszczam screenshoty. Przypuszczam, że gdzieś mam włączoną funkcję która może blokuje kontakt MT4 z Excelem.
Poddac sie...? nigdy... :P
Nie ma takiej funkcji ktora moze to blokowac..
Wejdz do C:\Program Files\Broco Trader\experts\files\
i sprawdz czy jest plik EURUSD_ea2ex.csv
Jezeli jest i to jest Ta sciezka, bez literowek itp.to bedzie zagadka ;)

mario77
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 27 lis 2007, 16:57

Nieprzeczytany post autor: mario77 »

Folder jest pusty :583:

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

mario77 pisze:Folder jest pusty :583:
To powstaje inne pytanie ;)
Gdzie przegrales plik mql4? nie uzywasz kilku platform?
Czy wyskakuja jakies "teksty" w zakladce "strategie" ?

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

U mnie działa :wink: może to kwestia wersji Excela (mój office xp - excel 2002) i makr?
Czy EA na pewno na właściwej walucie uruchomiłeś,opcje strategi włączone ? plik twoja-waluta_ea2ex.csv musi się tworzyć!
* żeby tak można było wybrać pare walutową z excela bez zmian w EA lub uruchamiania strategii na innych parach w dodatku wybrać TF :wink: ...
7).. aktualizacja danych odbywa się co swieczke 5 minutowa
da się to zmienić np, co tick ? lub 15 sec ?
10) excel odswierza dane co minute Mt4 tez co minute, w zwiazku z tym roznice miedzy EA a excelem mogą siegac max minuty(w teorii)
Ea aktualizuje co swieczke m5 ? a excel odświeża co minute, jeśli można przyśpieszyć aktualizację danych EA, to czy można przyśpieszyć odświeżanie w excelu?

właśnie stworzyłem funkcje zamknij z klawisza profitowe pozycje :sylwester:

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

reptile pisze:U mnie działa :wink: może to kwestia wersji Excela (mój office xp - excel 2002) i makr?
Skoro nie ma pliku csv w katalogu to nawet nie jest kwestia excela..hm..
reptile pisze: * żeby tak można było wybrać pare walutową z excela bez zmian w EA lub uruchamiania strategii na innych parach w dodatku wybrać TF :wink: ...
Nie musisz nic przeciez zmieniac w EA, jedynie trzeba umiescic je na wlasciwych walutach w dobrych TF. :)
Zawsze mozna cos pokombinowac jesli chodzi o TF ;) (ale bez EA w odpowiednich parach ... kiepsko...
reptile pisze:
7).. aktualizacja danych odbywa się co swieczke 5 minutowa
da się to zmienić np, co tick ? lub 15 sec ?
10) excel odswierza dane co minute Mt4 tez co minute, w zwiazku z tym roznice miedzy EA a excelem mogą siegac max minuty(w teorii)
Ea aktualizuje co swieczke m5 ? a excel odświeża co minute, jeśli można przyśpieszyć aktualizację danych EA, to czy można przyśpieszyć odświeżanie w excelu?
EA aktualizuje co minute, excel tez co minute (te 5 minut, to bylo wstepne zalozenie)
Da sie zmienic na co 15 sekund czy nawet sekunde, ale nie jest to zalecane, zdecydowanie nie jest ;) bo przy wiekszej ilosci par i obliczen w excelu, excel pada... :P
reptile pisze: właśnie stworzyłem funkcje zamknij z klawisza profitowe pozycje :sylwester:
Brawo :)

mario77
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 27 lis 2007, 16:57

Nieprzeczytany post autor: mario77 »

LowcaG pisze:
mario77 pisze:Folder jest pusty :583:
To powstaje inne pytanie ;)
Gdzie przegrales plik mql4? nie uzywasz kilku platform?
Czy wyskakuja jakies "teksty" w zakladce "strategie" ?
Mam zainstalowanych kilka platform, ale plik EA2Excel.mq4 wrzuciłem do folderu \experts tej platformy którą odpalam dla excela.

A Offica mam 2007 na "wiście". Tylko zawsze przy uruchamianiu pokazuje mi się taki komunikat jak na dole.

W zakładce "strategie", żadnych błędów nie pokazuje.

Poniżej zrzuty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

A gdzie jest plik EA2excel.ex4 ?
W kazdym razie blad jest po stronie EA skoro nie ma pliku w katalogu files.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

A gdzie jest plik EA2excel.ex4 ?
wczoraj o 16-44 dodał EA2excel.mq4 może EA2excel.ex4 usunął ? :wink:
LowcaG pisze:bo przy wiekszej ilosci par i obliczen w excelu, excel pada...
jeszcze nie testowałem na wszystkich parach bo uruchamianie EA na każdej parze jest troszkę nie wygodne, ale zamierzam spróbować :roll:
Office-level Graphics Abstraction Layer - gadżet 8)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2009, 19:47 przez reptile, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ