Plus500 - zamknięcie konta

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
Sizzurrrp
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 02 mar 2017, 09:25

Plus500 - zamknięcie konta

Nieprzeczytany post autor: Sizzurrrp »

Witam,

Przez jakiś czas bawiłem się na ów platformie transakcyjnej, jednak postanowiłem zrezygnować. Dostałem bonus 110zł, wyrobiłem zysk około 25 zł, po czym postanowiłem zamknąć konto. Czy pomimo tego, że nie deponowałem żadnej gotówki, nie dokonywałem żadnych wpłat, moje konto nie zostało zweryfikowane, wyrobiony przeze mnie zysk ulega opodatkowaniu, czy spoczywa na mnie jakikolwiek obowiązek podatkowy?

Dziękuję serdecznie za odpowiedź!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Plus500 - zamknięcie konta

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Z tego co wiem to, aby wypracowany zysk, jak i bonus, stały się Twoją własnością musisz wypracować obrót (czy zarobić jakieś punkty tradera - nie pamiętam ;) ) na rachunku. W innym przypadku bonus jest niewypłacalny i stanowi "kredyt" od brokera. Tym samym moim zdaniem nie ma się z czego rozliczać. Jednak jeśli spełniłeś warunki promocji i zysk stał się Twoją własnością to powstaje tu obowiązek podatkowy (25 zł * 19% = 5 zł :) ).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Sizzurrrp
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 02 mar 2017, 09:25

Re: Plus500 - zamknięcie konta

Nieprzeczytany post autor: Sizzurrrp »

Dzięki raposo za szybką odpowiedź!

Tak jak mówiłem - wypracowany przeze mnie zysk przepadł razem z zamknięciem konta, nie było z mojej strony żadnego ruchu jeśli chodzi o fundusze - więc rozumiem, że nie mam się o co martwić? :)

Tak przy okazji spytam - jeśli ów bonus należy traktować jako "kredyt" - rozumiem, że w przypadku straty całości bonusu nie musiałbym owej straty regulować z własnej kieszeni?
Ostatnio zmieniony 02 mar 2017, 11:07 przez Sizzurrrp, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Plus500 - zamknięcie konta

Nieprzeczytany post autor: raposo »

W takim razie niczym się nie martw (sorki, nie doczytałem, że przepadł :) ).

Nie, nie musiałbyś tego spłacać. To gratis od brokera.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Sizzurrrp
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 02 mar 2017, 09:25

Re: Plus500 - zamknięcie konta

Nieprzeczytany post autor: Sizzurrrp »

A co w przypadku, gdybym zanotował stratę ponad dostępne środki? Wtedy wchodzę na minus, który później muszę spłacić, czy po prostu następuje zamknięcie i kontynuować handel mogę dopiero po zdeponowaniu pieniędzy na koncie?

P.S. To ostatnie moje pytanie. ;)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Plus500 - zamknięcie konta

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Przy 'groszowych' debetach zagraniczny broker Cię ścigać o spłatę nie będzie. Jest to nieopłacalne. A to czy kiedyś wyzeruje Ci ten debet to już inna sprawa i zależy od umowy z brokerem.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Sizzurrrp
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 02 mar 2017, 09:25

Re: Plus500 - zamknięcie konta

Nieprzeczytany post autor: Sizzurrrp »

Jako, że dobrze jest czerpać z kilku źródeł, postanowiłem skontaktować się i spytać o to samego brokera, odpowiedź poniżej:

Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Plus500 - zamknięcie konta

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tylko widzisz co napisała, prawda? :) Że Margin Call zapobiega powstaniu ujemnego salda i nie jest to możliwe, a w następnym zdaniu, że ujemny balans jest możliwy :D.

Aczkolwiek pointa jest taka, że nie będą Cię ścigać o jakikolwiek (?) debet. Niektórzy jednak mają w tym względzie inną politykę więc nie można generalizować.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Sizzurrrp
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 02 mar 2017, 09:25

Re: Plus500 - zamknięcie konta

Nieprzeczytany post autor: Sizzurrrp »

Widziałem, z tym, że na początku nie byłem pewien, czy widzę sprzeczność, czy po prostu coś źle interpretuję. ;)

Dzięki za pomoc! :)

ODPOWIEDZ