Pivot Points i Fibo Pivot Points

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
mate1976
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2010, 09:50

cd...

Nieprzeczytany post autor: mate1976 »

Chciałbym nieco odświeżyć temat PivotPoints - system prosty i IMHO skuteczny.

Zacznę może od swoich obserwacji.
Używam Pivot_Daily - dla Pivotów dziennych i Auto Pivot dla tygodniowych i miesięcznych - gdyż są to poziomy wyższego priorytetu niż dzienne. Dodatkowo zmodyfikowałem sobie Pivot_Daily do wyliczania dziennych poziomów Fibo.
Czas liczenia Pivotów zaczynam od 17 po zakończeniu sesji Europejskiej, wg mnie takie ustawienie ma największą sprawdzalność.
Na wykres dorzucam NoLag MA 40 oraz RSI 14 i Sto(5,3,3)
Średnia pozwala określić ewentualny kierunek, RSI i STO są w celu potwierdzenia ruchu.

Styl gry jest różny, najlepiej wychodzą wejścia po pullbacku, ładnie choć rzadziej - Wyjście z tunelu - szczególnie po sesji azjatyckiej, najtrudniejsze do przewidzenia są przełamania S/R i one są najczęstsze.

System jest banalny. Dobrze ustawiony trade z dobrym setupem daje 50-100 pipsów - zależnie od pary. Najlepiej zamykać pozycję na raty, w zależności od sytuacji.
Drawdown jest mały, wiec można grać z niewielkim Riskiem.

Zapraszam do dzielenia się swoimi uwagami.
Być może inny wskaźnik byłby lepszym potwierdzeniem wejścia niż RSI i Sto


Tak chodzi mi po głowie stworzenie grupy "wzajemnego wsparcia", której celem byłaby wymiana doświadczeń i być może prowadzenie blogu, dzięki któremu uda się lepiej wykorzystać to doskonałe narzędzie.
Wiadomo, że łatwiej na niektóre pomysły wpaść razem niż drążyć oddzielnie.
Chętnych zapraszam na PM, lub do wypowiadania się na tym wątku.

Dodano po 45 minutach:

Pivoty ustawione o 22 również ładnie się sprawują - szczególnie dla par z USD.
Na screenach jedynie pivoty dzienne.

Dodam, że wszelkie te linie należy traktować jako pomocnicze. One są obarczone błędem i wynikają z matematcznych formuł i są "prawdopodobnymi" punktami zwrotu. Traderzy z doświadczeniem na pewno zasięgi mają w głowie i nie potrzebują takich wyznaczników.
Niestety mniej doświadczeni - muszą na czymś bazować a Pivoty wyznaczają pewne punktu na których można z pewnym ryzykiem bazować.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
doni
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 20 gru 2008, 06:30

Nieprzeczytany post autor: doni »

mate1976
czy mógłbyś wstawić te wskaźniki w załączniku Pivot Points i Fibo Pivot Points. Szukałem ich w sieci i są ale zupełnie inne niż te które prezentujesz na obrazkach.
Bardzo proszę....

mate1976
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2010, 09:50

W załączniku Indyki

Nieprzeczytany post autor: mate1976 »

Bardzo proszę.
Próbuję teraz znaleźć zależność pomiedzy zakresami RSI 30-40-50-60-70 oraz Sto a możliwymi wejściami.

Najgorsze jest określenie czy grać na odbicie czy na przebicie poziomu. Może ktoś ma na ten temat przemyślenia i uwagi. Z chęcią zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kuba Brzeziński
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 26 paź 2009, 10:38

Nieprzeczytany post autor: Kuba Brzeziński »

monthly pivot na odibicie....tygodniowe też (częściej) na odbicie....daily to już ruletka...
Racja jest jak dupa,każdy ma swoją - J.Piłsudski

ODPOWIEDZ