PIRAMIDA prosty system, a czy może być efektywny??

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Marek12578
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 21 lut 2010, 19:27

Re: PIRAMIDA prosty system, a czy może być efektywny??

Nieprzeczytany post autor: Marek12578 »

Teraz dobre pytanie ile bedzie trwał ten impuls na DAXie ? Chyba juz nie doloze, bo pozycja jest spora, a mam jeszcze dwie pozycje stratne na Zlocie.

A w zalaczniku rowniez przyklad z dawnej piramidy na USDSEK - da sie zlapac okolo 80-90% ruchu, nie zawsze ale jest to realne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Michał-fx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 01 lut 2014, 19:10

Re: PIRAMIDA prosty system, a czy może być efektywny??

Nieprzeczytany post autor: Michał-fx »

podepne sie pod temat i zapytam jaki jest czynnik powodujacy zmiennosc na fx ?
Myśleć i działać jak Goldman !

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: PIRAMIDA prosty system, a czy może być efektywny??

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Głównie sytuacja gospodarcza :) W czasie kryzysu zmienność na parach dolarowych była nawet ponad 10 razy większa niż jest to dzisiaj. Po za tym w momencie hossy na akcjach sporo kapitału idzie jednak w akcje bo to łatwy pieniądz, w sytuacji kiedy na akcjach bessa, część kapitału odpłynie w złoto, waluty, obligacje.

Awatar użytkownika
Michał-fx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 01 lut 2014, 19:10

Re: PIRAMIDA prosty system, a czy może być efektywny??

Nieprzeczytany post autor: Michał-fx »

Dzieki Pablo.
To co wyczekujemy kryzysu bo bedzie latwiej grac ? :lol:
Czy zostawiamy fx i idziemy na gielde ? :P
Myśleć i działać jak Goldman !

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: PIRAMIDA prosty system, a czy może być efektywny??

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Pytanie czy większa zmienność oznacza łatwiejszą grę. A co do giełdy to chyba już ostatki hossy są, więc może długo nie będzie trzeba czekać.

Żeby nie było offtopu, to wydaje mi się, że z jak każdym sposobem zarządzania pozycją, używając go możemy sprawić, że zyskowny system będzie przynosił więcej zysku, ale nie zrobi z marnego systemu systemu przynoszącego profity. System używający piramid raczej nie będzie się za dobrze spisywał w sytuacji, w której mamy konsolę o szerokim zasięgu i za każdym razem będziemy otwierać jedną/dwie pozycję które będą się zamykały na SL. Waluty raczej nie należą do instrumentów cechujących się dużą zmiennością (może poza parami jenowymi), więc trzeba mieć to na uwadze. Dodam tylko, że nie mam praktycznej wiedzy na temat stosowania piramid, więc mogę się mylić.

Awatar użytkownika
A.S.A.T.
Gaduła
Gaduła
Posty: 279
Rejestracja: 27 lut 2014, 10:46

Re: PIRAMIDA prosty system, a czy może być efektywny??

Nieprzeczytany post autor: A.S.A.T. »

teraz pod piramide sie nadaje GBP/AUD 1,83000
CEL 2,000
osobiscie bede dokładał jedno zlecenie co 50 p.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: PIRAMIDA prosty system, a czy może być efektywny??

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Dzisiejsze złoto.
Nie wiem jaki był DD, ale nie musiałem nic robić, czekałem tylko na dynamiczny ruch. Nic więcej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

grafikk
Gaduła
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: 15 cze 2012, 10:59

Re: PIRAMIDA prosty system, a czy może być efektywny??

Nieprzeczytany post autor: grafikk »

cze, wrzucę w ramach ciekawostki moje eksperymenty z piramidami w ramach zabawy w niedawno zakończonym konkursie, jak widać demo więc wartość poglądowa pewnie mniejsza, system w zalożeniu w pełni automatyczny, piramidowanie dodatnie, zlecenia co 20 pipsow, wejścia na podstawie indykatora, który miał łapać dluższe trendy, niestety jak wiadomo mala zmienność na rynkach pogrążała systematycznie system, choć equity było prawie cały czas dodatnie, kilka razy dopuściłem sie interwencji ręcznej, gdy udało się złapać ok 200 pipsowy trend, sl dla koszyka zlecen byl ustawiony na 100 pipsow, nie stosowałem be, tp, ts.

http://www.myfxbook.com/members/grafikk ... ikk/944437

myśle ze gdyby lepiej dopracowac momenty wejsc z indyka np potwierdzenie s/r, a wiec skupic sie troche mocniej nad rynkiem i nie zostawiac prawie wszystkiego automatowi, moze zmniejszyc ilosc par, by moc poświęcić paru, jednej wiecej uwagi, gdyby zbierać zyski wcześniej i nie dopuszczac do straty gdy był już zysk, może byłoby lepiej, może..

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: PIRAMIDA prosty system, a czy może być efektywny??

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

grafikk
Przejrzałem z grubsza ten rachunek.
Prowadzenie pozycji leży.

Jak piramidujesz, czyli uśredniasz w górę to w momencie jak kurs cofa się do połowy sumarycznego wyniku dla wszystkich pozycji na BE to musisz zamykać wszystko. Inaczej to jest uśrednianie w dół, czyli GRID.

Już z samej definicji piramidowanie w okresach konsolidacji mieli w miejscu a nie traci. Oczywiście czyste piramidowanie (uśrednianie w górę jak poprzednia pozycji zarabia).

Także popraw prowadzenie pozycji i można wykręcać wyniki jak trafi się trend lub szybki impuls. Jak zawraca i leci w straty to zamykamy na O całość.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Marek12578
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 21 lut 2010, 19:27

Re: PIRAMIDA prosty system, a czy może być efektywny??

Nieprzeczytany post autor: Marek12578 »

inspir

Jak mozesz to pokaz przeciagniete transakcje na wykres (najlepiej jakis nizszy interwal m5 przykladowo). Bo z tego co wkleiles - czyli schemat teoretycznego postepowania, wynika raczej ze wiele razy 2-3 pozycje wpierw w calosci przyniosa nam straty wieksze niz na pojedynczej pozycji, zanim zawroca na zysk (o ile zawroca).
Chodzi mi o cienie na swieczkach, skoro wchodziles po zamknieciu swieczki, a kazda byla swieczka z cieniem ktory swiadczy o zawroceniu na chwile to wszystko szlo w strone powiekszajacych sie strat zamiast powiekszajacych zyskow.

Zablokowany