Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ZielonaMgielka
Maniak
Maniak
Posty: 2976
Rejestracja: 15 lis 2012, 11:00

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: ZielonaMgielka »

niemiaszek pisze:zamknięta na poziomie, więc na waciki wpadło :d :p
pewnie dolecą do D_R1, ale ja zamykam już kram i zaczynam weekend :wink:
jakby ktoś się pytał i nie widział to kolejne TP by wpadło, ale co tam jak nie dziś to w poniedziałek, jak nie na geju to na innym ustrojstwie, więc wszycho zgodnie z planem, bez nerw, na spokojnie, powolutku i do przodu

wynik po miesiącu taki sobie jak na 50k zł depo początkowego, ale tak jak pisałem pokaz w jurnalu nie jest wersją wyczynową i nic nikomu nie muszę udowadniać, czy coś daje radę czy nie

pzdr all :564:
Gratuluje Niemiaszku,

Czesto zagladam i cieszy mnie Twoje "luzne" podejscie do tradingu :)
Zero stresu, swietny plan, mala lyzeczka ale do przodu.

Udanego weekendu :564:

No i jakas nutka bo wiem ze lubisz te klimaty:
https://www.youtube.com/watch?v=Q04ILDXe3QE

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5089
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

Mpapiez i ZielonaMgielka dzięki :wink: :564:


wczorajszy trejd na geju, wszycho książkowo sysowo... oczywiście z TP dałem ciała, ale nie mogłem dłużej siedzieć przed kompem i musiałem wyjść z pracy :idea:

Obrazek


do tej pory nikt się nie zapytał co to za cudo/indyk na wykresie (L lub S) a były widoczne na wcześniejszych screenach :roll:

klikam z M5(wejścia), ale układ musi być na H1 i M5, więc żeby nie zmieniać TF, wpisuje sobie literkę na wykres co świeci na H1(jaki układ) i widzę non stop na M5 :d :p
są też opcje wpisów L/S lub S/L jeżeli układ ma ulec zmianie szybciej niż trwać nadal aktualny :idea:
proste, skuteczne i pomaga w ocenie sytuacji :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5089
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

acha, bym zapomniał, bo mam kilka zapytań odnośnie kopiowania przez mql5 i opłaty miesięcznej, więc powiem tak, żeby się kalkulowało każdej osobie to minimalne depo 3000 PLN, opłata w wysokości 20$ miesięcznie zostaje na marzec, a co będziej w kwietniu to zobaczymy... :wink: :564:
warunek oczywiście jest taki, że każda podpięta mt4 musi być włączona, bo inaczej nic się nie kopiuje :idea:
najlepszym rozwiązaniem jest VPS i wrzucenie mt4 na virtualny serwer to wtedy śmiga 24h bez włączania kompa, ale w moim przypadku nie ma raczej takiej potrzeby, gdyż w nocy nie klikam, a standartowo przedział czasowy to od 8:00 do max 20:00 PL, na więcej nie ma potrzeby, żeby siedzieć przed kompem :D
okres nocnego "pilnowania" pozycji mam już dawno za sobą :d :p

jak ustalę kogoś do pomocy w pracy, to mogę obiecać, że trejdów będzie więcej... :idea:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

MrNov
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 16 lis 2011, 15:37

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: MrNov »

niemiaszek pisze: do tej pory nikt się nie zapytał co to za cudo/indyk na wykresie (L lub S) a były widoczne na wcześniejszych screenach :roll:

klikam z M5(wejścia), ale układ musi być na H1 i M5, więc żeby nie zmieniać TF, wpisuje sobie literkę na wykres co świeci na H1(jaki układ) i widzę non stop na M5 :d :p
są też opcje wpisów L/S lub S/L jeżeli układ ma ulec zmianie szybciej niż trwać nadal aktualny :idea:
proste, skuteczne i pomaga w ocenie sytuacji :wink:
Bardzo fajny ten cudo/indyk. To "wyrób własny" czy rzecz ogólnodostępna? Czy można prosić jakiegoś lineczka?

jackub

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: jackub »

ZielonaMgielka pisze: No i jakas nutka bo wiem ze lubisz te klimaty:
https://www.youtube.com/watch?v=Q04ILDXe3QE
pozwoliłem sobie posłuchać.... super i inne tegoż autora również, wcześniej go nie znalem w ogóle :D

MrNov
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 16 lis 2011, 15:37

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: MrNov »

niemiaszek pisze:acha, bym zapomniał, bo mam kilka zapytań odnośnie kopiowania przez mql5 i opłaty miesięcznej, więc powiem tak, żeby się kalkulowało każdej osobie to minimalne depo 3000 PLN, opłata w wysokości 20$ miesięcznie zostaje na marzec, a co będziej w kwietniu to zobaczymy... :wink: :564:
warunek oczywiście jest taki, że każda podpięta mt4 musi być włączona, bo inaczej nic się nie kopiuje :idea:
Miałeś kilka wejść, które były zabezpieczeniem Twoich transakcji w realu, stąd mam pytanie. Czy można filtrowć jakoś kopiowanie pozycji (np. bez par z PLNami)

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5089
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

MrNov pisze:
niemiaszek pisze: do tej pory nikt się nie zapytał co to za cudo/indyk na wykresie (L lub S) a były widoczne na wcześniejszych screenach :roll:

klikam z M5(wejścia), ale układ musi być na H1 i M5, więc żeby nie zmieniać TF, wpisuje sobie literkę na wykres co świeci na H1(jaki układ) i widzę non stop na M5 :d :p
są też opcje wpisów L/S lub S/L jeżeli układ ma ulec zmianie szybciej niż trwać nadal aktualny :idea:
proste, skuteczne i pomaga w ocenie sytuacji :wink:
Bardzo fajny ten cudo/indyk. To "wyrób własny" czy rzecz ogólnodostępna? Czy można prosić jakiegoś lineczka?
jak najbardziej ogólnodostępna, każdy ma to w MT4 :idea:
ręcznie wpisuję na wykres jako tekst ( na pasku u góry w MT4 "A")
nanosisz na wykres i wpisujesz tekst jaki chcesz, żeby się wyświetlało na wykresie, możesz zmienić kolor i wielkość czcionki :wink: :564:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

MrNov
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 16 lis 2011, 15:37

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: MrNov »

niemiaszek pisze:
jak najbardziej ogólnodostępna, każdy ma to w MT4 :idea:
ręcznie wpisuję na wykres jako tekst ( na pasku u góry w MT4 "A")
nanosisz na wykres i wpisujesz tekst jaki chcesz, żeby się wyświetlało na wykresie, możesz zmienić kolor i wielkość czcionki :wink: :564:
:shock: No to zajefajny cudo/indyk na prawdę :564:
Dobrze, że u siebie tego nie ogarniam. Bo jak se pomyślę, że wpisuję ręcznie na każdym wykresie pamiętając o kolorach i wielkości czcionki i cały czas kontrolując sytuację na wszystkich czy aby nie trzeba już zmienić to CHCE mi się się czekać aż powstanie jakiś automacik który zrobi to za mnie :wink:

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5089
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

MrNov pisze:
niemiaszek pisze:acha, bym zapomniał, bo mam kilka zapytań odnośnie kopiowania przez mql5 i opłaty miesięcznej, więc powiem tak, żeby się kalkulowało każdej osobie to minimalne depo 3000 PLN, opłata w wysokości 20$ miesięcznie zostaje na marzec, a co będziej w kwietniu to zobaczymy... :wink: :564:
warunek oczywiście jest taki, że każda podpięta mt4 musi być włączona, bo inaczej nic się nie kopiuje :idea:
Miałeś kilka wejść, które były zabezpieczeniem Twoich transakcji w realu, stąd mam pytanie. Czy można filtrowć jakoś kopiowanie pozycji (np. bez par z PLNami)
rozmawiałem z HFT Brokers i na dniach maja wprowadzić rachunki dla podmiotów, więc otworzę dodatkowy rachunek do "rzeczy" związanych z pracą, żeby tego nie łączyć, a na rachunku widocznym w jurnalu, będą tylko trejdy związane z sysem i coś na "czuja" :wink:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5089
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

poszła S na USDPLN... bardziej pod kątem korelacji z edkiem, gdyż tam mają ochotę na test D_Pivot, więc na USDPLN powinno wpaść troszkę łatwych pipsów :wink:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

ODPOWIEDZ