Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 19 lis 2017, 07:44     PREMIA 30$ bez depozytu! Dodatkowo aż do 50% bonusu od wpłaty w XM!

Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

fx-emery92

Gaduła

Gaduła

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post04 maja 2017, 19:40

highend pisze:
niemiaszek pisze:nigdy w życiu pozycji bez SL :!: :!: :!:

a co tu się odwaliło u Niemiaszka?
w momencie jak funt zaczął korekcić mocno to mamy SELL i minus 22klocki aktualnie?
i jak się to ma do tego zdania powyżej apropo SL?

wiecie co? ja też czasem wrzucam pozycję bez SL, ale na koncie gdzie depo jest wielkości 500-1000zł
i tam SLem jest broker (stop out)... i najczęściej jest to depo wypracowane zyskami (czyli depo z zarobionej kasy).
i oczywiście NIE MA MOWY o dopłacaniu do takiego depo :569:
i najchętniej u broka MM, który zeruje debety żeby nie było jaj.

Można grać "bezpiecznie" bez stop-lossa. Tylko wtedy inaczej operuje się ryzykiem. Ludzie mają problem że zbytnio lewarują. Wyliczają potencjalne zyski, ale nie liczą potencjalnych strat gdy pójdzie w drugą stronę. KNF ma w 100% racje, tylko że dźwignia wciąż jest za duża, a tracą na tym Ci co wykorzystują dźwignię na swoją korzyść..
Moim zdaniem konto niemiaszkowi może nie wytrzymać, ryzyko jest minimum do 1.3050 (tam animator złapie płynność i będzie możliwa korekta), moja strategia pokazuję około 95% szczytów i dołków a to będzie oznaczało MC. I to książkowy przykład gdzie trader nie wyliczył ryzyka. Bo gdyby wyliczył to albo by zamkną, a jeśli by dopuścił większy ruch to miałby odpowiednio mniejsza pozycję !
Jeśli chcesz grać bez sl'a to rysujesz wsparcia zgodne z trendem, ustawiasz na nich limity, bądź wchodzisz z ręki, wyliczasz ryzyko do źródła trendu i tyle. wtedy byle ruch Cie nie wytnie. A jak rynek zmienia trend to nie ma co walczyć na siłe, trzeba się przyznać do błędu. Z rynkiem nie wygramy..
Obrazek
Awatar użytkownika

niemiaszek

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum

Nieprzeczytany post04 maja 2017, 19:52

danbo86 pisze:Hej.
Jak długo masz zamiar trzymać tego gbp/usd na kupno ??
Co będzie jeżeli już nie wróci na te poziomy 1.23..

nie było mnie prawie cały kwiecień(w sumie 3 tygodnie w Szwajcarii), więc dopiero od następnego tygodnia będę przed kompem i zacznę coś kombinować jak z tego wyjść :wink:
na teraz/dziś nie mam pomysłu i nawet o tym nie myślę, ale rynek chodzi cały czas, raz góra raz dół, więc można wyrobić na 0 tą pozycję w jakimś czasie bez spiny tylko trzeba siedzieć przed kompem i klikać, reagować, bo samo się nie zrobi :roll:

napewno bez dopłaty do depo przy obecnym stanie rzeczy się nie obejdzie i jeżeli nastąpi zmiana trendu na H1 na S to zwiększę pozycje na lepszą średnią wyjściową, ale nic na siłę coś, bo zawsze coś mozna wymyśleć tylko na spokojnie :wink:
Ostatnio zmieniony 04 maja 2017, 20:03 przez niemiaszek, łącznie zmieniany 1 raz
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"
Awatar użytkownika

niemiaszek

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum

Nieprzeczytany post04 maja 2017, 20:01

highend pisze:
niemiaszek pisze:nigdy w życiu pozycji bez SL :!: :!: :!:

a co tu się odwaliło u Niemiaszka?
w momencie jak funt zaczął korekcić mocno to mamy SELL i minus 22klocki aktualnie?
i jak się to ma do tego zdania powyżej apropo SL?

tu pisałem dlaczego i skąd ta pozycja się wzięła:
day-trading-5lat-na-rynku-t28912-50.html#p859373
było grubiej w S, ale jedna została :roll:

a że wisi do tej pory to inna bajka i napisałem w poście wyżej w odpowiedzi dla danbo86... :wink:
Awatar użytkownika

highend

Fanatyk

Fanatyk

Nieprzeczytany post04 maja 2017, 20:21

A co zrobisz jeśli cena tam NIGDY nie wróci?
dawno dawno temu (jak kabel byl po 1.50 okolice) pokazywałem wykres na interwale MAX i możliwym spadku do 1.20 okolice.
I dopełniło się.

A skoro się dopełniło - to teraz może być tak, że idziemy już tylko UP. Wizja z mojej strony jest taka:

- dolar w dół
- euro w górę
- funt lekko w górę (ale mniej do euro)
czyli eur/gbp w górę....

eur/usd mocno w górę (tak jakby widać)
no i nieszczęsne gbp/usd także w górę (ale bez szaleństw)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami
Do or do not. There is no try - (Master Yoda)
Awatar użytkownika

fx-emery92

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post04 maja 2017, 20:34

A tak apropo Twojego zagrania.
Wyższy interwał w konsoli. Cena odbiła od dolnej bandy, bilans jasno widoczny na up.
Sam wtedy w kilku miejscach grałem shorty, na górnych granicach, ze wszystkich udało mi się wyjść. Patrząc na zyski, to w przypadku wejść przeciw trendowi, to lekko na plusie, dużo prościej jest złapać ruch z trendem. Ryzyko przy graniu kontr powinno być ograniczone bo nigdy nie wiemy czy paliwo sie skończyło, tak samo im dłużej trwa trend tym mniejsza szansa na jego kontynuacje, a co za tym idzie warto obniżać ryzyko, czyli wielkość pozycji.
Przekonałem się wielokrotnie że szkoda zachodu na łapanie odwróceń trendu. Po prostu jak dochodzą do ważnych punktów to niezależnie w którą stronę byśmy nie grali, to warto obniżyć wielkość pozycji.
Screenshot_91.jpg

highend, Przyszłości nie znamy, ale też widzę longi, w poniedziałek się pewnie wyjaśni.
Screenshot_15.jpg
Zaloguj się (lub zarejestruj), aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Obrazek
Awatar użytkownika

niemiaszek

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum

Nieprzeczytany post04 maja 2017, 20:38

highend pisze:A co zrobisz jeśli cena tam NIGDY nie wróci?

na FX słowo nigdy nie istnieje... :D
na ekg rzeczy niemożliwe stają się faktem i tylko to się liczy :idea: :!: :wink:
Awatar użytkownika

sardo nunspa

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post04 maja 2017, 22:46

niemiaszek pisze: więc dopiero od następnego tygodnia będę przed kompem i zacznę coś kombinować jak z tego wyjść :wink:

Mam pomysła i już to robiłem - niwelowanie pozycji - np grasz normalnie i za cześć zysków odkupujesz część pozycji stratnej np 1% będziesz tak samo głęboko w dupie ale już za 99%. Jak przebije poziomy i wywali w gorę dajesz hedgea i za zysk z hedgea znowu odkupujesz jakiś procent pozycji stratnej.
Z pustego, to nawet samolot nie naleje
Awatar użytkownika

highend

Fanatyk

Fanatyk

Nieprzeczytany post17 maja 2017, 15:44

Moze kiedys wroci...
Uwazam (moje zdanie) że 1.20 okolice to był dołek na kablu... taki dolek wszechczasów.
Po prostu dolar leci tam gdzie jego miejsce.
Gbp tez słabe i tylko eur power :)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami
Do or do not. There is no try - (Master Yoda)
Awatar użytkownika

ZomG

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post15 lip 2017, 10:38

Dzień dobry.

Czy to już?
Poprzednia

Wróć do Forex Journal