Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: brg »

Marcifx pisze:Co to znaczy ze nie zawrócił? Przecież dzień dzisiejszy nie jest dniem ostatnim.
Popatrz sobie na kurs USDTRY i EURTRY. Ja na EURTRY wchodziłem poniżej 3.0 myśląc , że dużo wyżej już nie pójdzie. Doszło ostatnio do 4.17. Nie miałem wtedy dużego zaangażowania (dużo mniejsze niż Niemiaszek) i wtopiłem i tak. Gdybym dopłacał cały czas, byłbym w czarnej dupie. Trzymanie z nadzieją, że kiedyś cofnie nie jest sposobem na inwestowanie, szczególnie jak ciśniesz jednym lotem.

Awatar użytkownika
Marcifx
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 05 cze 2015, 10:40

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: Marcifx »

Nieśmiertelny Trader pisze:
Marcifx pisze:Niemiaszek masz jakis plan? Jak dalej przewidujesz zachowanie GBP/JPY?
Ja na twoim miejscu gralbym swoje a ta pechowa pozycja niech sie kisi bo nic innego nie poradzisz. Mozna jeszcze zamknac ale znajac zycie cena poszlaby -300 pipek w przyszlym tygodniu.
Ps. Kilka lat temu bym taki ktos o nicku WUZA ( nie wiem czy ktos pamieta) gosciu wymiatal zrobil 70k USD z 10k w pol roku. Tez mial kilka nieudanych wejsc ktore kisil po kilkadziesiąt dni ale zawsze wychodził obronną ręką bo nie lewarowal na maxa. A prędzej czy później rynek zawraca grunt to przetrwać do cofki.

Pamiętam ale wuza nie grał swoim hajsem tylko konkursowym admirala i to co ugrał było jego.

Pozniej dał popis wplacając ten hajs ktory ugrał czyli 200k zl i udostepnil konto na myfxbook. Popis polegal na tym ze bardzo szybko stracil znaczną czesc hajsu lewarując pozycje i grając bez planu i oglosil ze to jednak nie dla niego :)

cos w ten desen.

Tak więc ciągle czekamy na tego który pokaże :)

Na demku potestuję strategię z przetrzymywaniem pozycji ale z SL 99 pips tak jak to robią thebesciaki na myfxbook.

Nie mam zamiaru tracić więcej hajsu :)
Faktycznie było tak jak mówisz. Wuza wygrał konto do zarządzania. Potem otworzył swoją stronę o tematyce fx wpłacił 200k i w pierwszym tygodniu stracił około 20k. I to był koniec publicznego tradingu. Stronka nadal istnieje, teraz są tam głównie analizy wybranych par walutowych...

Awatar użytkownika
Marcifx
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 05 cze 2015, 10:40

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: Marcifx »

brg pisze:
Marcifx pisze:Co to znaczy ze nie zawrócił? Przecież dzień dzisiejszy nie jest dniem ostatnim.
Popatrz sobie na kurs USDTRY i EURTRY. Ja na EURTRY wchodziłem poniżej 3.0 myśląc , że dużo wyżej już nie pójdzie. Doszło ostatnio do 4.17. Nie miałem wtedy dużego zaangażowania (dużo mniejsze niż Niemiaszek) i wtopiłem i tak. Gdybym dopłacał cały czas, byłbym w czarnej dupie. Trzymanie z nadzieją, że kiedyś cofnie nie jest sposobem na inwestowanie, szczególnie jak ciśniesz jednym lotem.
Może i masz rację. Ja nie mówię ze trzymanie pozycji z nadzieją że kiedyś wróci to dobry sposób. Zastanawiam się tylko co może zrobić niemiaszek aby wyjść z opresji. Może hedga otworzyć? ...Ale to już było na euro/ cad....

Ps. Zobacz konto tego gościa https://www.myfxbook.com/members/FXVipe ... ets/960020
On kisil edka po kilka miesięcy ale ma swap dodatni, więc to też jest jakas tam strategia
Ostatnio zmieniony 09 lut 2017, 18:24 przez Marcifx, łącznie zmieniany 1 raz.

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: brg »

Tutaj nie ma co się zastanawiać. Niestety :/. Trzeba ciąć straty póki jest za co grać i na przyszłość zastanowić się nad SL.

Z tego co widzę na MQL4, Niemiaszek ma 2 osoby kopiujące od niego pozycje. Ciekawe jak one się trzymają.

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

Marcifx pisze: Ps. Zobacz konto tego gościa https://www.myfxbook.com/members/FXVipe ... ets/960020
On kisil edka po kilka miesięcy ale ma swap dodatni, więc to też jest jakas tam strategia
Tak, ale pozycje ma po kilka lotów, a rachunek na 2 mln USD, więc to trochę inne kiszenie. I w 3 lata zarobił 250%.

Swoją drogą nie pojmuję, dlaczego trzymał miliony usd na rachunku, a pozycje otwierał po 5 lotów powiedzmy :lol:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcifx
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 05 cze 2015, 10:40

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: Marcifx »

On miał otwarte po kilkadziesiąt pozycji jednocześnie. Taka piramida. 150 - 200 lotów to była norma

Nieśmiertelny Trader

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Marcifx pisze:On miał otwarte po kilkadziesiąt pozycji jednocześnie. Taka piramida. 150 - 200 lotów to była norma
przetrzymywanie po 800 pipsów a zyski po 100pips max :) Jak działa to czemu nie. Ten przynajmniej nie musi wykręcać kosmicznych procentów :)

Awatar użytkownika
Marcifx
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 05 cze 2015, 10:40

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: Marcifx »

A tu jest wywiad i dzień z życia właściciela konta o którym mowa. https://m.youtube.com/watch?v=lSKT6o3gpo0

Niemiaszek wybacz mi OT

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

Też tak pomyślałem, że może być sens grania bez SL i przetrzymywania pozycji, jeśli w czasie tego kiszenia cały czas gramy, i jeśli nowymi pozycjami będziemy zarabiać więcej niż powiększająca się strata na pozycji zakiszonej.
Najgorsze jest zaprzestanie gry i czekanie albo na cud lub MC.
Obrazek
Obrazek

jacek472
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 06 kwie 2011, 10:01

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: jacek472 »

brg pisze:Tutaj nie ma co się zastanawiać. Niestety :/. Trzeba ciąć straty póki jest za co grać i na przyszłość zastanowić się nad SL.

Z tego co widzę na MQL4, Niemiaszek ma 2 osoby kopiujące od niego pozycje. Ciekawe jak one się trzymają.
Niesmacznie, ale to nie niemiaszka decyzja o kopiowaniu tylko moja, a ze swoją mądrością jeszcze pogłębiłem strate i co teraz? nie mam pojęcia :cry: Na swoich decyzjach byle jak ale uciułałem z marnych 100zł 2250zł 2 mc, a z chęci spokojnego zarobku z pierwszego dnia wpłaciłem 1000zł potem dopłaciłem 1500zł i w ciągu 2 dni mam -1190zł, więc tak mi troche nie zbytnio do smiania :mrgreen: Ale na razie przeciwstawiłem pozycje i będe myślał co dalej, ale może niemiaszek coś dopomoże :564:

ODPOWIEDZ