Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Online
Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5089
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

MR. D pisze:Dlatego ja tak lubię odwrotne pozycje. Jak jest źle to otwieram i mam kilka dni na zastanowienie co dalej gorzej już nie będzie a głowa odpocznie i szybko odnajduje się w nowej rzeczywistości. Emocje to najgorszy doradca niestety.
dlatego weekend jest po to, aby zaliczyć reset i naładować akumulatory na kolejny tydzień ciężkiej roboty, bo ciężko jest łatwo żyć... :wink: :564:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Pozycje odwrotne to nic innego jak SL, tylko z większym ryzykiem = głupota. Jak nie potrafisz pogodzić się ze stratą to nie masz czego szukać na tym rynku.

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

Pablo90 pisze:Pozycje odwrotne to nic innego jak SL, tylko z większym ryzykiem = głupota. Jak nie potrafisz pogodzić się ze stratą to nie masz czego szukać na tym rynku.
Pewnie masz racje. Mi to pomaga. Sl według mnie to troche pójście na łatwiznę. Do pozycji odwrotnej tez dopłacam tylko mniej niz do stratnej. Wiec jak cos idzie niezgodnie z planem to lepiej przeczekać. Większej straty nie bedzie a jest szansa, ze sie wyjdzie obronna ręka jak pojawi sie imPuls w druga stronę np. Mario w marcu i dalsze luzowanie.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

LOL, naprawdę nie rozumiesz, że SL i pozycja przeciwstawna to jest to samo? Jak pojawią się nowe możliwości to możesz otworzyć nową pozycję i tyle, nie ma potrzeby kiszenia tej straty przez cały czas...

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

No nie do końca bo to jest kwestia psychiki. Nie zamierzam Cię przekonywać. Ja tak gram i mi z tym dobrze a Ty twierdzisz, że to bez sensu. Skupiam się na jednej pozycji i nie otwieram kolejnych żeby się odkuć. Ta jedna mnie interesuje i NIE MOŻNA dotknąć nawet super setupu dopóki nie zrobisz porządku z tą zablokowaną. Z czasem przyzwyczajasz się do tego modelu, ale jest on bardzo obciążający bo musisz czekać i czekać i czekać pojawia się impuls zawężasz pozycje i znowu czekasz później kolejny i znowu zawężasz aż dojdzie niemal do zera. To taka ciągła walka o każde 20-30 pipsów zawężenia. To nie jest takie piękne, że w pewnym momencie zdejmujesz i wszystko wraca. To ciężka praca.... bo ciężko jest łatwo żyć...powodzenia i udanego weekendu

blist
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 17 sty 2008, 12:12

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: blist »

to moze tak. otwarcie pozycji przeciwstawnej to inaczej zamkniecie tej pierwszej, tylko koszt wiekszy :) (spread x2 + prowizja x2)

blist
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 17 sty 2008, 12:12

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: blist »

niemiaszek pisze:
MR. D pisze:Dlatego ja tak lubię odwrotne pozycje. Jak jest źle to otwieram i mam kilka dni na zastanowienie co dalej gorzej już nie będzie a głowa odpocznie i szybko odnajduje się w nowej rzeczywistości. Emocje to najgorszy doradca niestety.
dlatego weekend jest po to, aby zaliczyć reset i naładować akumulatory na kolejny tydzień ciężkiej roboty, bo ciężko jest łatwo żyć... :wink: :564:
mala zmiane zrob w systemie. tp 5, sl 50. co z tego ze rr jest kiepskie, skutecznosc 99%

gambler
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:52

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: gambler »

MR. D pisze: Sl według mnie to troche pójście na łatwiznę.
Czemu pojscie na łątwizne? Dla mnie to bardzo dobre narzedzie, ktore informuje mnie, ze wlasnie sie pomylilem.

Online
Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5089
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

blist pisze:
niemiaszek pisze:
MR. D pisze:Dlatego ja tak lubię odwrotne pozycje. Jak jest źle to otwieram i mam kilka dni na zastanowienie co dalej gorzej już nie będzie a głowa odpocznie i szybko odnajduje się w nowej rzeczywistości. Emocje to najgorszy doradca niestety.
dlatego weekend jest po to, aby zaliczyć reset i naładować akumulatory na kolejny tydzień ciężkiej roboty, bo ciężko jest łatwo żyć... :wink: :564:
mala zmiane zrob w systemie. tp 5, sl 50. co z tego ze rr jest kiepskie, skutecznosc 99%
testowałeś? działa? jak wyniki?



dawno tu nie pisałem, bo większość osób pewnie doszła do wniosków, że dałem ciała(wtopa), totalna kompromitacja i cały ten wymyślony sys o kant d...y rozbić :roll:

jestem ciekaw, czy ktoś nadal klika bazując na moim sysie :?: może jakieś zmiany poparte testami :?:

z chęcią posłucham co w trawie piszczy i czy wogóle to ma sens... :wink:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

kwiatkowskiFOREX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 27 kwie 2016, 16:15

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: kwiatkowskiFOREX »

Niemiaszek wróc do trejdowania z mniejszą kwotą. Tylko nie łam swoich zasad bo były OK. Jak zawsze najsabszym punktem jest trader a nie system.

ODPOWIEDZ