Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: highend »

Ale na razie wsparcie nie peklo... :)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5090
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

highend pisze:Ale na razie wsparcie nie peklo... :)
a teraz pękło i co dalej :?:

trzymasz się kurczowo wyznaczania poziomów fibo w inny sposób niż ogólnie przyjęte, ale naprawdę nie wiem jak patrzysz na wykres na dużych TF, widząc kreski, zasięgi, a zmieniasz zdanie zerkając na małe TF :?: :roll:

trochę to dziwne i mało logiczne... ale nic to, każdy ma swoją wersję na klikanie i oby tylko szło na tym zarobić :d :p
na chłopski rozum to lepiej będzie jak głęboko się zastanowisz co Ci pokazuje wykres i jak reagujesz na to co widzisz :wink:
nic na szybko, pispy nie uciekną, może nie uda się złapać dołka lub szczytu, ale kierunek właściwy będzie zachowany :idea:

na moim screenie D, wychodzi minimalny zasięg 1.4070(261.8 ) i tu zobaczymy co dalej, bo max to 1.3140(423.6) :!:

natomiast jeżeli brać pod uwagę MN(miesięczny) to bardzo ważnym poziomem w tym spadku jest 1.3750(100.00) świeczki wyznaczającej dołek 1.3020 :idea:

jak widzisz poziomów cała masa, ale który jest właściwy pod odbicie to będziemy mogli pogadać po obserwacji/zachowaniu ceny na tych poziomach co podałem wyżej :idea: :564:

nie pomyśl tylko, że to jest jakiś atak na Ciebie, bo jedno jest pewne, że każdy z Nas popełnia błędy, gdyż ten się nie myli co nic nie robi... :564:
w tym wszystkim to nauka najwięcej kosztuje, a po drodze frycowe każdy musi zapłacić i nic na to nie poradzimy :d
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: highend »

Tylko ja nie mam pozycji na EURCAD, chciałem tylko pomóc najlepiej jak umiem.
A, że nie umiem to oznacza, że się pomyliłem i skoro wsparcie puściło no to.... trzeba od nowa to przemyśleć :)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5090
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

highend pisze:Tylko ja nie mam pozycji na EURCAD, chciałem tylko pomóc najlepiej jak umiem.
A, że nie umiem to oznacza, że się pomyliłem i skoro wsparcie puściło no to.... trzeba od nowa to przemyśleć :)
wszystko jak najbardziej w porządku i chwała Ci za dobre chęci :564:

może i coś jest poprawnego w Twojej niepoprawnej metodzie fibo, ale sam z tego nie korzystasz(za często zmieniasz zdanie) więc ciężko walczyć z samym sobą, bo jak wiesz to wykres/rynek zawsze ma rację :idea:

popatrz na to trochę inaczej i zacznij się bawić, ale na H1 i wtedy sprawdzalność Twoich wersji napewno wzrośnie :wink:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Jestem daleki od wtrącania się w Twój styl gry, ale myślałeś może żeby zamknąć obie transakcje? Trzymanie 2 przeciwstawnych nie ma sensu, tracisz tylko na swapie, poza tym blokujesz margin. Chodzi, o to, że "zepsuje się" wykres na stronie mql5, z udostępniania sygnałów?

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5090
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

Pablo90 pisze:Jestem daleki od wtrącania się w Twój styl gry, ale myślałeś może żeby zamknąć obie transakcje? Trzymanie 2 przeciwstawnych nie ma sensu, tracisz tylko na swapie, poza tym blokujesz margin. Chodzi, o to, że "zepsuje się" wykres na stronie mql5, z udostępniania sygnałów?
wiem, jest to jedna z wersji na pozbycie się tego bałaganu i pisałem już o tym, że jak nie wyrobię całości/części wiszącego minusa z tych pozycji do końca grudnia to pod względem podatkowym bez sensu jest to trzymać, zapłacić podatek od zysku jaki jest wykazany jednocześnie zostawiając na nowy rok spory minus na tym co wisi :idea:
prawie dzisiaj zaliczyli 1.4070, plan był na zamknięcie S, ale nie było mnie przy kompie :(
zakładam, że przy WS2 1.4030 powinni wyhamować i zrobić korektę do 1.4350-1.4420 :idea:
miałem 2 x S więcej, dodatkowo z ceną ponad 1.45, niż ten wiszący hedge i do chwili obecnej by się wszycho wyrobiło przynajmniej na 0, ale mnie powycinali na SL, bo za szybko były pozycje zabezpieczone... rynek dawał kolejną szansę na posprzątanie z której nie skorzystałem :evil:

jedno kliknięcie i zamknięte... to najprostsze i najłatwiej zrobić :D

jeszcze chwilę musi powisieć, gdyż ciągle liczę na to, że czas mi pozwoli(praca) i choć trochę wyrobię tego bałaganu :wink:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: highend »

1.39400 - masz tam coś na EURCAD na tym poziomie ceny? wyszło mi całkiem nieźle jako target spadku lub niezłe wsparcie.
daj znać czy coś tam widzisz.
Po wyznaczeniu po swojemu sprawdziłem, że ten poziom 1.394 to jest M_S2 pivot. Ciekawe :)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
grey
Gaduła
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2015, 14:18

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: grey »

Wracam do tego sysa. Zamierzam wzmocnić go dobrym wyznaczaniem S/R.

Co do wszelkich hejtów w stronę Niemiaszka kilka ważnych postów z przeszłości tego jorunala.

--------------------------------------------------------------------------
Najważniejszym elementem żeby zacząć w realu to obserwacja, obserwcja i jeszcze raz obserwacja, aż zauważysz schematyczność działania wykresu i zachowania ceny.
Zacznij ćwiczyć na demo a dopiero jak załapiesz o co chodzi(opatrzysz się, że cena chodzi od kreski do kreski) i będziesz pewny działania sysa dopiero wtedy możesz zacząć klikać na realu.
Im większe doświadczenie/opatrzenie tym lepszy specjalista w danym temacie :wink:
Jak zaczniesz kombinować po swojemu i przedobrzysz lub będziesz klikał na siłę, na wynik, przelewarujesz depo to możesz być pewny, że poniesiesz sromotną klęskę. """
Prostota tego sysa jest jego największą zaletą, żeby zbierać pipsy. :d
http://forex-nawigator.biz/forum/pienia ... ml#p727018

trochę łapię za słówka :D
--------------------------------------------------------------------------
http://forex-nawigator.biz/forum/pienia ... ml#p743795

fajne monitorki
--------------------------------------------------------------------------
fakt, błąd popełniłem w przypadku pierwszej S kliknietej z tel, bez SL i zostawionej na pastwę losu :!:
przyznaję się do błędu, bo właśnie po to jest SL, żeby po zaliczeniu przyjąć na klatę i cisnąć dalej :idea:
http://forex-nawigator.biz/forum/pienia ... ml#p750688
--------------------------------------------------------------------------
Hehe, ale euforia w tym wątku :)... :wink:
Tylko nieśmiało chciałem przypomnieć, że system to 30% sukcesu - w miarę sprawny system niemiaszek tu dał, ale dupogodzin, doświadczenia i psychiki (MM) wam nie będzie wstanie przekazać :P...

Także proponuje podejść do tego metodycznie i bez euforii, bo inaczej czuje że za parę tygodni będziecie chcieli biednego niemiaszka wieszać :P...
mądre słowa
http://forex-nawigator.biz/forum/pienia ... ml#p755828
--------------------------------------------------------------------------
jackub wskazuje na potrzebę zmiany liczenia pivotów

http://forex-nawigator.biz/forum/pienia ... ml#p757034
--------------------------------------------------------------------------
koalafx pisze:Zastanawiam sie Niemiaszku dlaczego nie zlecisz napisania EA pod Twoj system.
Zasady sa w 100% jasne i twarde ktore sie nie zmieniaja.
Takie EA mozna napisac bez problemu i wkladasz je na wykres kazdej pary i robot monitoruje sytuacje na dane parze i jesli spelnia sie wszystkie warunki Twojego systemu zawiera pozycje a Tobie nie uciekaja trajdy i masz czas na wszystko :-)

System ma proste zasady ktore da sie zaprogramowac w 100%. Napisz czy myslales o tym ?
Wydaje mi się, że EA nie przejdzie. Przecież momenty wejścia/wyjścia są takie intuicyjne czasami. Oczywiście można próbować, ale wątpię w powodzenie tego EA :)

Ostatnio zajmowałem się różnymi wskaźnikami, robotami, ale bez większych sukcesów. Wracam do prostoty sysa i do wyrobienia d**ogodzin. Jako początkujący nie zamierzam uważać się za nie wiadomo kogo. Akceptuję następujący fakt. Niezależnie od poświęconego czasu na fx może się zdarzyć, że nie będę miał satysfakcjonujących wyników. Nie oznacza to jednak braku zaangażowania czy nauki fx. Jak to już powiedziano spokojnie jak na wojnie... :)

Awatar użytkownika
grey
Gaduła
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2015, 14:18

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: grey »

Oba zamknięte z palca bo mam wrażenie, że poziomy tych pivotów powinny być przesunięte o 3h do przodu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5090
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

grey pisze:Oba zamknięte z palca bo mam wrażenie, że poziomy tych pivotów powinny być przesunięte o 3h do przodu.

co masz na myśli :?: :roll:
moje kreski na NZDUSD:
WR1 - 0,65865
DR1 - 0,65671
DP - 0,65440
DS1 - 0,65098

na AUDCAD wogóle nie zerkam, ale rozbieżności też pewnie są :(

najważniejsze że ogólny wynik na + i nie wynika z klikania na pałę tylko na podstawie planu działania, niby nic a jednak powinno cieszyć... :wink: :564:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

ODPOWIEDZ