Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
kingjaxe
Gaduła
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: 14 sie 2007, 17:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: kingjaxe »

Niemiaszek
Tylko po co trzymać tego hedga. Zobacz ile już straciłeś na swapie. Tak naprawdę to i tak tą pozycję masz zamkniętą. A jak koniecznie chcesz odrobić stratę na eur/cad to sobie otworzysz nową pozycję jak już się zdecydujesz w którą stronę zagrać.
Poza tym przy takim szybkim przesuwaniu SL na BE i braniu małych zysków, to bym poszukał na twoim miejscu tańszego brokera. Zobacz sobie w historii ile zapłaciłeś tych prowizji i swapów od początku.

jackub

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: jackub »

kingjaxe pisze: Poza tym przy takim szybkim przesuwaniu SL na BE i braniu małych zysków, to bym poszukał na twoim miejscu tańszego brokera. Zobacz sobie w historii ile zapłaciłeś tych prowizji i swapów od początku.
Metoda polega na braniu szybkich i skutecznych przełaman poziomów ... nie ma szybkiego i skutecznego przełamania to i nas nie ma... nie kisimy tylko szukamy następnego przełamania...

Awatar użytkownika
koalafx
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 02 lut 2014, 12:14

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: koalafx »

Zastanawiam sie Niemiaszku dlaczego nie zlecisz napisania EA pod Twoj system.
Zasady sa w 100% jasne i twarde ktore sie nie zmieniaja.
Takie EA mozna napisac bez problemu i wkladasz je na wykres kazdej pary i robot monitoruje sytuacje na dane parze i jesli spelnia sie wszystkie warunki Twojego systemu zawiera pozycje a Tobie nie uciekaja trajdy i masz czas na wszystko :-)

System ma proste zasady ktore da sie zaprogramowac w 100%. Napisz czy myslales o tym ?

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5089
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

koalafx pisze:Zastanawiam sie Niemiaszku dlaczego nie zlecisz napisania EA pod Twoj system.
Zasady sa w 100% jasne i twarde ktore sie nie zmieniaja.
Takie EA mozna napisac bez problemu i wkladasz je na wykres kazdej pary i robot monitoruje sytuacje na dane parze i jesli spelnia sie wszystkie warunki Twojego systemu zawiera pozycje a Tobie nie uciekaja trajdy i masz czas na wszystko :-)

System ma proste zasady ktore da sie zaprogramowac w 100%. Napisz czy myslales o tym ?

myślałem już o tym, ale chyba starej daty jestem i obstaję przy tym, żeby czynnik ludzki decydował o kliknięciu lub nie :wink:

zlecę napisanie EA, wiem nawet komu(oby tylko miał czas) i jeżeli coś z tego wyjdzie to przynajmniej jak w fazie testów strategii wyjdą wyniki :idea:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
koalafx
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 02 lut 2014, 12:14

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: koalafx »

Personov jest bardzo dobry w programowaniu EA. Zlecilem mu juz dwa EA i napisal bezblednie i nie drogo i szybko.
Ja juz pisalem do niego czy jest wstanie napisac EA na Twoich zasadach i powiedzial ze tak.
200-220 zl koszt wiec jak bys chcial ja polowe sie dokladam!!! Najlepiej abys sam tez napisal do niego i wszystkie zasady opowiedzial. Myslelismy nawet jak rozwiazac sprawe aby EA w konsoli nie klikalo. Mozna to zrobic na zasadzie dystansu w pipsach pomiedzy srednia SMA21 a SMA200. Ustawiamy np ze EA sprawdza dystans na wykresie H1 i jesli jest np 25 pips lub wiecej to wtedy otwiera pozycje a jesli srednie sa blizej to nie otwiera.
Oko ludzkie to inna sprawa i dlatego nalezy zaprogramowac EA na kazda sytuacje.

Jak bedziesz zainteresowany tak jak wspomnialem abysmy podzielili koszta to napisz priva. Takie EA tez pozwoli nam zrobic tzw backtesty czy bedzie sie sprawdzac strategia.

fuxio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:47

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: fuxio »

Ja też się chętnie dorzucę się, nawet w celu przetestowania strategii. Mogę na zasadzie algorytmów rozpisać wszyściutko krok po kroku, żeby programista nie pominął nic przy programowaniu.
Grey ma już częściowo gotowe skrypty z alertami dotyczące pivotów, nawet wrzucał je tu kiedyś.

Niemiaszku a do Ciebie pytanie, bo nigdzie tego nie znalazłem, sytuacja:
średnie obie mówią S, cena idzie w górę, dochodzi do pivota od spodu, przebija go - czy to jest sygnał otwarcia krótkiej pozycji? czy sygnał jest tylko wtedy gdy cena (przy średnich S) dochodzi od góry pivota, spadając?

imperator_wszechswiata
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:20

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: imperator_wszechswiata »

niemiaszek pisze:sys jak najbardziej działa, jest kompletny i co najważniejsze zyskowny
Po co się pocieszasz?, ten system już na starcie zbankrutował, ale podziwiam Cię za cierpliwość.

np. w 2 miesiącu
Time profitable: 0.3% / 1h 21m
Drawdown: 2236.4 pips
Risk : Reward: 1 : 0.01
Max: 32.8 pips / 328.00
Min: -2236.4 pips / -22364.00
Profit Missed -31.20 pips / -312.00
Entry Accuracy: 1.4%
Exit Accuracy: 98.6%
lub ostatnio
Time profitable: 0.3% / 4h 39m
Drawdown: 925.8 pips
Risk : Reward: 1 : 0.00
Max: 2.1 pips / 61.47
Min: -925.8 pips / -27098.17
Profit Missed 0.00 pips / 0.00
Entry Accuracy: 0.2%
Exit Accuracy: 100.0%
Wyciągaj wnioski ze swoich statystyk, bo widzę że masz nierealne oczekiwania i dlatego sys dostał w dupę, a zmienność jednak nie dopisała. Wcale nie trzeba dużo zmieniać, aby dobił profitowo nawet do tysiąca transakcji!

Nie wiem po co dalej grasz, przecież na chwilę obecną przegrałeś, zajmij się tą startą na eur/cad - piramiduj ją w górę na obecnym poziomie ryzyka, nóż widelec się uda, jeśli nie to ją zaksięguj.
Złap oddech na spokojnie przed historią na myfxbook'u i wracaj ze zmodyfikowaną strategią z powrotem do gry, trochę zmian i dla mnie jesteś wygrany. Powodzenia

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5089
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

imperator_wszechswiata

chyba jednak nie doczytałeś szczegółów sysa lub nie chciałeś przeczytać całości jurnala :roll:

podstawy sysa = sys działa :idea:

jak tak dokładnie sprawdzasz myfxbooka to zobacz kiedy była ostatnia transakcja z regułami sysa(wejście w pozycję, sztywny SL, TP) i co się działo z depo :shock:

jak już to sobie uświadomisz to wtedy będziesz wiedział od kiedy moje granie na czuja, bez SL z ułańską fantazją, brakiem czasu na klikanie, doprowadziło do tego bałaganu jaki jest obecnie widoczny... jest jedno małe ale, ponieważ jest to mój bałagan i sam sobie posprzątam w odpowiednim czasie :wink:

nie pocieszam się, ale też jakoś bardzo zmartwiony nie jestem, że wisi 28k na minusie... to tylko pieniądze, dla jednego bardzo duże, a dla drugiego takie sobie, więc nie wiem po co ta spinka, bo to przecież moja kasa i to mnie powinno boleć a jakoś nie boli i awantury z tego nie robię :p :d

zauważyłem, że do rozliczania mnie z błędów, strat to jest całe grono osób, dobrych wujków z dobrymi radami za które baaardzo dziękuję, ale naprawdę sam dam radę i nie ważne czy się to komuś podoba czy nie... :wink:

pzdr :516:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: highend »

1.415 wsparcie na eurcad.
Jedziemy imho UP.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
koalafx
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 02 lut 2014, 12:14

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: koalafx »

Moim zdaniem bo sledze watek od prawie poczatku to SYS dziala ale jesli jest SL 30 i zabezpiecza sie i nie lewaruje pozycji.

Niemiaszek jak gral 1 lotem i stawial SL to sys dzialal i profity rosly. Jak zaczal grac 2 loty to juz sys mniej dzialal ale tylko przez to ze jak zlapal 2-3 SL to depo szybciej spadlo. Jesli bylo by to na 1 lot to by tak zle nie bylo.

Pozniej jak zaczal grac pod prad zagrania i bez SL to sie skonczylo jak sie skonczylo ale to nie wina Sysa...Takie jest moje zdanie.

ODPOWIEDZ