Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
grey
Gaduła
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2015, 14:18

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: grey »

kwota nie boli, ale ogólnie coś jest nie halo :evil:
Zobacz, gdzie się pojawia sygnał od DR_1 do DR_2. W połowie drogi tego przedziału. Kwestia czy to się opłaca.

Tutaj na zdjęciu sygnały, gdzie świeczka dająca sygnał formuje się w mniej niż 20% odległości DR_2 do DR_3, ale jak widać nawet SL na poziomie DR_1 i trochę niżej zeruje nas o godzinie 20:00 :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

A co tu taka cisza kibicie i followersi sysa niemiaszka ?:)
Chłopak zaliczył gorszy okres i nagle nie ma kibiców ? :wink:

Ja tam go cały czas obserwuje. Zdaje się że niemiaszek sobie wypłacił hajs na wakacje i w sumie wrócił do formy :).
Gratulacje :564:


Ps. Wrzucałbyś więcej obrazków niemiaszek :).

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5089
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

Mpapiez pisze:A co tu taka cisza kibicie i followersi sysa niemiaszka ?:)
Chłopak zaliczył gorszy okres i nagle nie ma kibiców ? :wink:

Ja tam go cały czas obserwuje. Zdaje się że niemiaszek sobie wypłacił hajs na wakacje i w sumie wrócił do formy :).
Gratulacje :564:


Ps. Wrzucałbyś więcej obrazków niemiaszek :).
"gorszy okres" to element każdego sysa, bo jak wiadomo to grall nie istnieje :idea:
trochę przekombinowałem z MM więc konsekwencje były od razu widoczne, a i jeszcze jedna zmiana, że jest ukryty SL(mam taką możliwość w OCT) :idea:
pomimo przeciwności losu i chwilowego zjazdu depo nie mam parcia na szybkie odrabianie, więc na spokojnie i efekty są widoczne...
mam parę rzeczy do wyprostowania (tabelka Total na myfxbook), bo czerwony razi w oczy :shock:

może po urlopie uda mi się reaktywacja jurnala z pełnymi opisami i screenami, ale nie mam co siebie i czytających oszukiwać, że z brakiem czasu nie wygram i nadal klikanie jest dodatkiem do całości niż podstawą bytu mojego i mojej rodziny, więc spokojnie jak na wojnie :d :p

dokładnie na wakacje... parę złotych w kieszeni się przyda na niespodziewane wydatki :wink: :564:
jeszcze będę kilka dni, więc coś pewnie kliknę i kto chce niech obserwuje, ale nic na siłę :D

pzdr all :516:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: highend »

Ladnie eski na gbppln Niemiaszku pocisnales :)
Tylko czemu 5x 0.20 a nie po prostu 1 lot. Czy to jakas zmiana?
A czemu chowasz SL na myfxbook?
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5089
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

highend pisze:Ladnie eski na gbppln Niemiaszku pocisnales :)
Tylko czemu 5x 0.20 a nie po prostu 1 lot. Czy to jakas zmiana?
A czemu chowasz SL na myfxbook?
wisiał oczek przed weekendem na 1 lota i tego nie dotykałem, ale rano w poniedziałek jak odpaliłem mt4 to się sam zdziwiłem, że jest podzielony na 5 x 0.2 :shock:
pewnie ma to związek z luką jak była na otwarciu i w taki sposób była łapana płynność przez LP z którego korzysta HFT :idea:
ładnie to by było gdybym trzymał do TP :d
zresztą za wiele razy za szybko zamykam pozycje, bo przy każdej pozycji weszłoby TP...

SL jest ogólnie schowany w OCT od czasu jak łapałem stratę i później cena szła w kierunku co była otwarta pozycja 8)
pisałem wcześniej, że kilka rzeczy muszę sprawdzić, bo za wiele razy pod rząd było "przeciwności losu", a nie po to się klika aby nerwa łapać od dziwnych sytuacji, które się zdarzyły , a nie powinny mieć miejsca :roll:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
_/_/Dariusz_/_/
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1238
Rejestracja: 02 sty 2012, 22:04

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: _/_/Dariusz_/_/ »

niemiaszek pisze:
highend pisze:Ladnie eski na gbppln Niemiaszku pocisnales :)
Tylko czemu 5x 0.20 a nie po prostu 1 lot. Czy to jakas zmiana?
A czemu chowasz SL na myfxbook?
wisiał oczek przed weekendem na 1 lota i tego nie dotykałem, ale rano w poniedziałek jak odpaliłem mt4 to się sam zdziwiłem, że jest podzielony na 5 x 0.2 :shock:
pewnie ma to związek z luką jak była na otwarciu i w taki sposób była łapana płynność przez LP z którego korzysta HFT :idea:
ładnie to by było gdybym trzymał do TP :d
zresztą za wiele razy za szybko zamykam pozycje, bo przy każdej pozycji weszłoby TP...

SL jest ogólnie schowany w OCT od czasu jak łapałem stratę i później cena szła w kierunku co była otwarta pozycja 8)
pisałem wcześniej, że kilka rzeczy muszę sprawdzić, bo za wiele razy pod rząd było "przeciwności losu", a nie po to się klika aby nerwa łapać od dziwnych sytuacji, które się zdarzyły , a nie powinny mieć miejsca :roll:
Ale ten stop w otc to zapewne z pewnym poślizgiem wchodzi ? Wg. tej teorii spiskowej to u broka cena musiałaby być "podbijana" pod stopa lub zmniejszana płynność żeby rozszerzyć spread, ale razcej nie pod jednego klienta, raczej jakaś zbiorowa akcja dla ogółu. To jest tylko jedna z możliwości. Spotkałem się już z wieloma "trikami" typu "price freeze" jak cena jest w pobliżu tp lub sl +/-10 p i nic nie można zrobić, bo brok pomaga żeby czasem nie otworzyć kolejnej pozycji :mrgreen:
Objective perspective, just businiess...

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5089
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

_/_/Dariusz_/_/


nie szukam i nie tworzę na siłę teorii spiskowej, ale kilka elementów/schematów w klikaniu trochę urozmaicam na teraz, gdyż chcę zobaczyć jaki będzie efekt po kilku zaliczonych SL pod rząd w maju i na początku czerwca... :evil:
działam trochę na czuja i sprawdzam, czy coś z tego pozytywnego wyjdzie dla mnie, ale na to trzeba czasu i więcej otwieranych pozycji :wink:

czas pokaże czy właściwą decyzję podjąłem, ale dziwnym trafem nawet zwiech MT4 już nie mam, może ostatni update pomógł, nie wiem nawet co było powodem, ale najczęściej zdarzało się gdy miałem otwartą pozycję, więc bardzo dziwnie to wyglądało dla mnie i dodatkowy element zaskoczenia/niepewności przy każdej otwartej pozycji :(
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
grey
Gaduła
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2015, 14:18

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: grey »

Mpapiez pisze:A co tu taka cisza kibicie i followersi sysa niemiaszka ?:)
Chłopak zaliczył gorszy okres i nagle nie ma kibiców ? :wink:

Ja tam go cały czas obserwuje. Zdaje się że niemiaszek sobie wypłacił hajs na wakacje i w sumie wrócił do formy :).
Gratulacje :564:


Ps. Wrzucałbyś więcej obrazków niemiaszek :).
Ja również śledzę ten wątek, ale póki co nie mam nic konkretnego do powiedzenia bo się zajmuję innym sysem. Najgorzej jak się człowiek załamie bo doznał kilku strat pod rząd (5 lub więcej) i podobno może się to zdarzyć w każdym sysie. Wcale to oczywiście nie ujmuje osobie niemiaszka.

Najważniejsze aby pieniądz nie zawrócił nam w głowie.

Awatar użytkownika
koalafx
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 02 lut 2014, 12:14

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: koalafx »

Ja rowniez sledze watek i sygnaly Niemiaszka. System jest bardzo dobry ale rynek czasami dziala jak opetany.
Druga sprawa az ciezko uwierzyc ze niby broker STP moze czekac i wylapywac nasze SL ???? - Technicznie broker stp nie jest strona w grze z nami wiec nie powinien syfu robic jak to robia brokerzy MM....

W kazdym razie pieknie srednia leci w gore i trzeba kase wyplacac z zyskiem a 1 lot to moim zdaniem jest bezpieczny dla depozytu 50k niz 2 loty. Gratki i do przodu!

Awatar użytkownika
grey
Gaduła
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2015, 14:18

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: grey »

koalafx pisze:Ja rowniez sledze watek i sygnaly Niemiaszka. System jest bardzo dobry ale rynek czasami dziala jak opetany.
Druga sprawa az ciezko uwierzyc ze niby broker STP moze czekac i wylapywac nasze SL ???? - Technicznie broker stp nie jest strona w grze z nami wiec nie powinien syfu robic jak to robia brokerzy MM....

W kazdym razie pieknie srednia leci w gore i trzeba kase wyplacac z zyskiem a 1 lot to moim zdaniem jest bezpieczny dla depozytu 50k niz 2 loty. Gratki i do przodu!
Też kolega miał do czynienia z tym, że broker polował na jego SL i miał nie do końca korzystne wyniki. Ale można się na to zabezpieczyć. Na przykład każde otworzone przez nas zlecenie ma dwa poziomy SL. Jeden normalny, który widzi broker oraz drugi poziom SL ukryty, który nie jest początkowo ustawiony, ale pamiętany w programie. W momencie, gdy przyjdzie czas na zamknięcie niekorzystnego zlecenia następuje zamknięcie zlecenia na poziomie ukrytego SL.

Różnica między SL ukrytym (naszym) a tym co widzi broker może być oparta o pewien mnożnik. Na przykład jakąś liczbę N, gdzie możemy ją zmieniać co jakiś czas tak aby broker nas nie wychwycił :wink:

Podobnie jest z poziomem TP.

ODPOWIEDZ