Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
FxTag
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 496
Rejestracja: 09 gru 2012, 16:42

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: FxTag »

Fundamenty przede wszystkim. Bodajże Rogalski z BOŚ dywagował (po ostatnich słabych odczytach z USA) Jeśli nie dolar to co? No i wpadł na pomysł, że walutą w którą może pójść rynek może być funt. Oczywiście to nie do grania dt czy skalpu, ale może mieć rację. Euro w dłuższym terminie( o ile nie zmienią nastawienia ze skupem) powinno tracić.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: highend »

FxTag pisze:Fundamenty przede wszystkim. Bodajże Rogalski z BOŚ dywagował (po ostatnich słabych odczytach z USA) Jeśli nie dolar to co? No i wpadł na pomysł, że walutą w którą może pójść rynek może być funt. Oczywiście to nie do grania dt czy skalpu, ale może mieć rację. Euro w dłuższym terminie( o ile nie zmienią nastawienia ze skupem) powinno tracić.
To prawda, że euro powinno nadal tracić. W teorii i wedle fundamentów.
Natomiast co do funta to jestem nastawiony "do piachu".
Może więc szansa dla Jena (mimo, że drukowany ale się umacnia!)....
A może waluty EM? (tu juz pewnie za bardzo wybiegam....)

ale skoro drukowany jen się umacnia (gdzie powiekszyli skale dodruku jeszcze), to analogicznie i euro może się zacząć umacniać jakimś dziwnym zrządzeniem losu.... głupio brzmi, ale patrząc na jena to wcale bym euro nie przekreślał.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

FxTag
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 496
Rejestracja: 09 gru 2012, 16:42

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: FxTag »

highend pisze:
FxTag pisze:Fundamenty przede wszystkim. Bodajże Rogalski z BOŚ dywagował (po ostatnich słabych odczytach z USA) Jeśli nie dolar to co? No i wpadł na pomysł, że walutą w którą może pójść rynek może być funt. Oczywiście to nie do grania dt czy skalpu, ale może mieć rację. Euro w dłuższym terminie( o ile nie zmienią nastawienia ze skupem) powinno tracić.
To prawda, że euro powinno nadal tracić. W teorii i wedle fundamentów.
Natomiast co do funta to jestem nastawiony "do piachu".
Może więc szansa dla Jena (mimo, że drukowany ale się umacnia!)....
A może waluty EM? (tu juz pewnie za bardzo wybiegam....)

ale skoro drukowany jen się umacnia (gdzie powiekszyli skale dodruku jeszcze), to analogicznie i euro może się zacząć umacniać jakimś dziwnym zrządzeniem losu.... głupio brzmi, ale patrząc na jena to wcale bym euro nie przekreślał.
Moim zdaniem (chociaż nie wierzę w społeczne analizy, człowiek może mieć rację) Wydawało by się, że surowce mogłyby przejąć tę kasę, ale chiny spowalniają. A po amerykańskich qe narobiło się jej niemało, no i euro swoje dokłada. Myślę, że to pójdzie w giełdy, bo w skarpetę się nie zmieści.

FxTag
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 496
Rejestracja: 09 gru 2012, 16:42

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: FxTag »

DAX, Jak i inne giełdy musi rosnąć.

FxTag
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 496
Rejestracja: 09 gru 2012, 16:42

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: FxTag »

Sorry Niemiaszek ale cóś dopiszę ;) . Tak naprawdę spekuła płaciła kasę za trzymanie kapuchy w bankach niemieckich, szwajcarskich itd. A teraz za free i to jeszcze z jakimś tam zyskiem amerykanie będą to siano trzymać (wcześniej czy później)

jackub

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Niemiaszku,
jeszcze jeden trade demo z w serii sprawdzania nowego EA...
Wzięty podobnie , ale trade zgodnie z kierunkiem trendu H1 ... jak wczesniej odbicie ale od Tygodniowego S1 w kierunku do DS_1 ... wziąłbyś cóś takiego???

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: highend »

no dobra i co z tym EURGBP? weekend się zaczął, a oni na sam koniec wybili UP. Heh - mi to pasuje. Zasięgi wzrostu mam powyznaczane i.. tyle. Interesuję się tą parą od miesiąca gdzieś - wcześniej dla mnie nie istniała, ale to nieistotne. Myślę, że podobnie jak Niemiaszek - patrzymy na możliwie dużą ilość par i szukamy setupu pod wejście zgodnie z systemem.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: highend »

FxTag pisze:DAX, Jak i inne giełdy musi rosnąć.
Surowce mogą rosnąć, a giełdy mogą spadać :d . Ciekawie sie zapowiada na najblizsze 2 miesiące na dax i sp500
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5089
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

jackub pisze:Niemiaszku,
jeszcze jeden trade demo z w serii sprawdzania nowego EA...
Wzięty podobnie , ale trade zgodnie z kierunkiem trendu H1 ... jak wczesniej odbicie ale od Tygodniowego S1 w kierunku do DS_1 ... wziąłbyś cóś takiego???
coś nie tak z poziomami kresek u Ciebie(mój screen + tabelka)

bazując na M5 to nie klikałbym tego, ale popatrz pod kątem sysa i skup się tylko na H1, tzn układ średnich na S, ale zwróć uwagę na świeczki względem kresek z D(zasada zajmowania pozycji w sysie z M5)
widzisz coś więcej :?:
wiesz o co mi chodzi... :idea: :wink:
zobacz stronę 7 jurnala :
http://forex-nawigator.biz/forum/pienia ... ml#p726700


Obrazek

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2015, 10:47 przez niemiaszek, łącznie zmieniany 1 raz.
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5089
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

koalafx pisze:Testuje ten system od tygodnia i stwierdzam ze jest mega rewelacyjny! Zasady wejsc/wyjsc i MM ma idealne!
cieszę się, że Ci podpasował... :wink: :564:
sys powstawał w bólach i trochę czasu mi to zajęło, ale pewny jestem, że warto było :d :p

mógłbyś wrzucać screeny w tym tygodniu, ale pokazać też kilka, które grałeś :?: :wink:
im więcej udokumentowanej histori działania sysa, tym większa korzyść dla innych :D
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

ODPOWIEDZ