Pie

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.

Supply / Demand

Korzystam
138
64%
Nie korzystam
79
36%
 
Liczba głosów: 217

Awatar użytkownika
Fesiek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 579
Rejestracja: 07 lis 2009, 15:32

Re: Pie

Nieprzeczytany post autor: Fesiek »

rafkapsa pisze:Związane ze strategią Fundów i Banków Inwestycyjnych:)
I tu dotknąłeś tego co mnie od dawna nurtuje, że sam wykres to mało.
ech...

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: Pie

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

admkowal pisze:
Pytanie dla dociekliwych - dlaczego nie kupowałem z poziomu na longi - drugi od prawej?
Rynek nie wykazał żadnego zainteresowania na kupno w strefie, zwyczajnie go masakrując?

Przed sprzedażą, widziałeś miejsce skąd, ale czekałeś na ruchy w swoją stronę. H1 ładnie dało potwierdzenie, że ten poziom trzyma, czekałeś podejrzewam już potem na jakiś czysty sygnał, zwykłe zgranie TFów w spójny wydźwięk spadkowy.

Takiej sekwencji nie widać było w tym miejscu. Dobrze kombinuje?


===edit===

Zgłosiłem Adamie Twój post do pochwały za dobrą robotę :564:

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Re: Pie

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

fajnie, że piszecie:) wieczorkiem odpisze a teraz próbuję L na EU.
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

Awatar użytkownika
kamilussss
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 30 sie 2014, 11:33

Re: Pie

Nieprzeczytany post autor: kamilussss »

Fesiek pisze:
admkowal pisze:Pytanie dla dociekliwych - dlaczego nie kupowałem z poziomu na longi - drugi od prawej?
I odpowiedź w tym samym poście:
admkowal pisze:Ważna rzecz - nie każdy poziom warto grać. Jest wiele rzeczy, które trzeba brać jeszcze pod uwagę[..]

1. Być może patrzysz na reakcję ceny na poziomie, tak jak tu na kablu gdzie już wcześniej pisałeś, że przymierzasz się do eSki ale nie wchodziłeś na dotyk ceny tylko czekałeś jak cena zareaguje. Mam tu taką zagadkę, której nie mogę rozkminić. Cena doszła do poziomu podaży w czwartek i ponad dobę kisiła się w tym obszarze. Dopiero dane makro w piątek zrzuciły cenę. Gdyby dane były inne cena poszybowała by w górę i na nic by była cała analiza tego jak cena zachowywała się w bazie. Czy to nie jest ruletka gdzie cena pójdzie z bazy? Czy to właśnie na to mówisz "statystyka zrobi swoje"?

2.Może dlatego, że ten drugi od prawej na Longi jest w zasadzie zawarty w środku w spadkach - tych trzecich od prawej. Czyli podaż jest większa od popytu.
"Gdyby dane były inne cena poszybowała by w górę" - really? skąd wiesz takie rzeczy? :D


Witaj adamkowal, używasz jeszcze formacji świecowych na poziomach s/d, bo pamiętam że cośik na początku bloga pisałeś o świeczkach?

BTW: Dla czego narysowałeś na ostatnim screenie że tam jest strefa nad strefą jak ewidentne momentum było dopiero po drugiej strefie? z tego co kojarzę Sam Seiden nazywał to suplly/demand s/r.

PS: Edward
dhlcrpl.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko – posuwaj się naprzód.

Awatar użytkownika
Fesiek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 579
Rejestracja: 07 lis 2009, 15:32

Re: Pie

Nieprzeczytany post autor: Fesiek »

kamilussss pisze: "Gdyby dane były inne cena poszybowała by w górę" - really? skąd wiesz takie rzeczy? :D
Mogę się mylić, specem nie jestem. Myślę, że fundusze, banki czy inne grube ryby składają zlecenia zależnie od wyników danych makro i ich narzędzia pozwalają na wejście w rynek na kilka milisekund po publikacji. Oni nie analizują danych ręcznie. To jakie zlecenia wejdą na rynek jest definiowane wcześniej i j algorytmy są przygotowane na różne wyniki danych.
Jeśli myślisz, że cena poszła by tak samo w dół bez względu na to jakie były by dane to ok. Ciekawy jestem jaki mechanizm miałby stać za taką teorią.
U nas też to jest. Jeśli czujesz się na siłach samemu oceniać wyniki makro poszukaj robotero.
Ale tak jak pisałem, specjalistą nie jestem. Tylko się domyślam, że tak to działa.
ech...

Awatar użytkownika
kamilussss
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 30 sie 2014, 11:33

Re: Pie

Nieprzeczytany post autor: kamilussss »

Na przyszłość jak być użył stwierdzenia "prawdopodobnie" i by było nieco bardziej elegancko ;), co do danych to twierdze że niektórzy mogą wiedzieć jakie będą dane stąd uważam że nie bez powodu rynek w piątek od rana spadał, bardzo rzadko można zaobserwować jakieś strzały z kapelusza, jak są to są w konsoli, zazwyczaj dane są w kierunku trendu z intra.

"Myślę, że fundusze, banki czy inne grube ryby składają zlecenia zależnie od wyników danych makro", ja nie myślę, ja jestem tego pewien, poczytaj o VSA, dla czego rynki spadają po dobrych danych i rosną po słabych.
Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko – posuwaj się naprzód.

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Re: Pie

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

napiszę o tym niedługo ale w skrócie wszystkie informacje dyskontuje rynek - czyli wszystko czego potrzebujemy to cena. Moje osobiste zdanie ze dane to fikcja. Kto zajmuje wielkie pozycje wie o wszystkim wcześniej. Nie ma co być naiwnym ze wszyscy dowiadujemy się o tych informacjach w tym samym czasie. Jedyne czego nie nie wiemy to katastrofy itd, tego rynek nie przewidzi ale wszystko inne odzwierciedla cena.
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

Awatar użytkownika
Fesiek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 579
Rejestracja: 07 lis 2009, 15:32

Re: Pie

Nieprzeczytany post autor: Fesiek »

Obrazek

Myślisz Adam, że gdyby zamiast zielonego 0,3% było czerwone np. -0,2% cena o 14:30 zachowała by się tak samo?
Jeśli grubasy mają dane wcześniej, dlaczego tak duże zlecenia aktywują się dopiero po publikacji danych? Czyje to zlecenia?
Jak to jest? Gospodarka wpływa na cenę pieniądza, czy banki kreują cenę pieniądza i w ten sposób wpływają na gospodarkę?
ech...

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Re: Pie

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

admkowal pisze:fajnie, że piszecie:) wieczorkiem odpisze a teraz próbuję L na EU.
Jeśli chodzi o EU to nie udało się wejść w longa. Probowałem ale jedyne co to buystopa miałem:
25.05-eu.png
Damfry pisze:Przed sprzedażą, widziałeś miejsce skąd, ale czekałeś na ruchy w swoją stronę. H1 ładnie dało potwierdzenie, że ten poziom trzyma, czekałeś podejrzewam już potem na jakiś czysty sygnał, zwykłe zgranie TFów w spójny wydźwięk spadkowy.
Odpowiedź: wyższy TF:)
@edit W ogóle zauważyłem, że źle zadałem pytanie... Sorki. Mi chodziło ten poziom na longi - 1.558.
25.05-gu-h4.png
Fesiek pisze:Mam tu taką zagadkę, której nie mogę rozkminić. Cena doszła do poziomu podaży w czwartek i ponad dobę kisiła się w tym obszarze. Dopiero dane makro w piątek zrzuciły cenę. Gdyby dane były inne cena poszybowała by w górę i na nic by była cała analiza tego jak cena zachowywała się w bazie. Czy to nie jest ruletka gdzie cena pójdzie z bazy? Czy to właśnie na to mówisz "statystyka zrobi swoje"?
Piszę o tym właśnie artykuł. Łącznie już mam serię 3 art ale muszę je dopracować. W tym tygodniu raczej na 100% wyślę. W każdym razie rynek dyskontuje wszystko - smart money wie o wszystkim już dużo wcześniej. Ja nie zwracam uwagi na dane makro bo ich analizę robią inni - jak się na ich reakcjach koncentruje. Ja nigdy nie patrzyłem na dane i jakoś nie żałuję:) Ale lepiej to poźniej w tekście opiszę.
kamilussss pisze: Witaj adamkowal, używasz jeszcze formacji świecowych na poziomach s/d, bo pamiętam że cośik na początku bloga pisałeś o świeczkach?
Korzystam z tego jako potwierdzenie wejścia na małym TF. Co widać jak wrzucam podsumowanie transakcji - zawsze je po ruchu.
kamilussss pisze: BTW: Dla czego narysowałeś na ostatnim screenie że tam jest strefa nad strefą jak ewidentne momentum było dopiero po drugiej strefie? z tego co kojarzę Sam Seiden nazywał to suplly/demand s/r.
Nie kojarzę jak to SS nazywał ale po prostu takie rzeczy się troszkę mi opatrzyły. Kierowałem się tym, że na wyższym TF - chyba H4 - jest to jeden poziom. To jest dość klasyczny Level on Top of Level. Niższy poziom wyciąga masę kupujących i dzięki temu w wyższym jest już dużo większe prawdopodobieństwo zyskownej transakcji. Tym się kierowałem chociaż bardzo rzadko biorę takie transakcje. Bystre oko:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Re: Pie

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

Szukam możliwości L na GU
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

ODPOWIEDZ