Pie

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.

Supply / Demand

Korzystam
138
64%
Nie korzystam
79
36%
 
Liczba głosów: 217

Awatar użytkownika
Fesiek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 579
Rejestracja: 07 lis 2009, 15:32

Re: Pie

Nieprzeczytany post autor: Fesiek »

Już w grudniu 2014 r wycięło mi SL na eur/chf poniżej 1,2 w HotForex. W dukasie nie było cen poniżej 1.2 tego dnia. W dukasie czwartego a w HotForex piątego stycznia (różnica czasu u brokera) jest szpila w górę na parach z frankiem tak jak by się już banki pakowały w shorty po jak najlepszych cenach. Jak patrzę na wykres i te pogłoski jakie wtedy były na temat, że BC może podnieść podłogę do 1,25 chyba czy nawet 1,3 to wszystko staje się jasne. Płotki pakowały się w longi a tu sru. Tylko i tak nie dało by się na tym zarobić bo spreed się rozszerzał kosmicznie.
Skoro BC nie był w stanie utrzymać podłogi, to do póki nie zaczną coś w mediach gadać o franku, będzie się umacniał. Jakoś parzy mnie myszka jak mam wykres franka przed oczami.
ech...

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Re: Pie

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

admkowal pisze:
Fesiek pisze:U mnie sprawdza się Dropbox. Możesz pisać np. Dokument.doc, link do dokumentu dać w stopce. Wtedy plik w najnowszej wersji zawsze będzie dostępny a rozmowy o nowych rozdziałach mogą toczyć się tutaj. Obyś tylko wytrwał. Zdaję sobie sprawę, że napisanie takiego podręcznika zajmie kilka tygodni jak nie miesięcy.
o to już lepsze. a może wordpressa podzielę na kategorie i będziemy tam zamieszczać artykuliki jakieś. no zobaczymy jeszcze. w praniu się wyklaruje.
co o tym myślicie?
Fesiek pisze:Już w grudniu 2014 r wycięło mi SL na eur/chf poniżej 1,2 w HotForex. W dukasie nie było cen poniżej 1.2 tego dnia. W dukasie czwartego a w HotForex piątego stycznia (różnica czasu u brokera) jest szpila w górę na parach z frankiem tak jak by się już banki pakowały w shorty po jak najlepszych cenach. Jak patrzę na wykres i te pogłoski jakie wtedy były na temat, że BC może podnieść podłogę do 1,25 chyba czy nawet 1,3 to wszystko staje się jasne. Płotki pakowały się w longi a tu sru. Tylko i tak nie dało by się na tym zarobić bo spreed się rozszerzał kosmicznie.
Skoro BC nie był w stanie utrzymać podłogi, to do póki nie zaczną coś w mediach gadać o franku, będzie się umacniał. Jakoś parzy mnie myszka jak mam wykres franka przed oczami.
chodziło mi bardziej pod kątem SD:)

wszystkie transakcje z dziś. Skupiam się teraz tylko na GU i AU - kto zgadnie dlaczego?:)
au-m15.png
au-m5.png
gu-m5-05.15.png
gu fajne pozycje ale troszkę bida bo kończy się tydzień. Jak mnie nie wystopuje to raczej zostane. Do 1.59 trzymam kierunek long. Chyba, że już zacznie odwracać to zawrócimy na shorty:) a wtedy miejsca jest aż do 1.558
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

weekend23
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2006, 13:34

Re: Pie

Nieprzeczytany post autor: weekend23 »

Było poruszenie i ucichło.
Im dłużej patrze na wykresy tym bardziej nie wiem co grać :(

tie1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 14 paź 2014, 15:14

Re: Pie

Nieprzeczytany post autor: tie1 »

weekend23 pisze:Było poruszenie i ucichło.
Im dłużej patrze na wykresy tym bardziej nie wiem co grać :(
A jak wygląda to czego szukasz, i jak często się zdarza?

Awatar użytkownika
Fesiek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 579
Rejestracja: 07 lis 2009, 15:32

Re: Pie

Nieprzeczytany post autor: Fesiek »

weekend23 pisze: Im dłużej patrze na wykresy tym bardziej nie wiem co grać :(
W tym temacie SD.
Łatwo nie jest. To co było wczoraj zdarza się rzadko. I trzeba być przy kompie...

Obrazek
ech...

tie1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 14 paź 2014, 15:14

Re: Pie

Nieprzeczytany post autor: tie1 »

Fesiek pisze:To co było wczoraj zdarza się rzadko. I trzeba być przy kompie...
Żeby mogło być częściej trzeba bardziej szczegółowo przyglądać się ruchom ale generalna idea ta sama.

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Re: Pie

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

nie odzywałem się bo piszę artykulik prosty psychologii i drugi o sd. + testuje nowego brokera. Szykuje S na GU. Mało czasu dlatego mało piszę:) Poprawię się;) ale wy śmiało piszcie.
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Re: Pie

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

tak jak pisałem S na GU. Powiem teraz w mega skrócie jak inwestuje. Szukam SD na wysokich TF tzn. D1-MN1. I próbuję piramidować te ruchy na mniejszych TF. Tak więcej pokazuje SD na H4 i M1.

Próbuję też UJ H4 shorcić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Re: Pie

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

admkowal pisze:tak jak pisałem S na GU. Powiem teraz w mega skrócie jak inwestuje. Szukam SD na wysokich TF tzn. D1-MN1. I próbuję piramidować te ruchy na mniejszych TF. Tak więcej pokazuje SD na H4 i M1.

Próbuję też UJ H4 shorcić.
jak to mówią kto nie szorcił ten pipa... ;p

ze względu na ostre spadki - piramida wyszła mizerna. (nie piramiduję siatką tylko w zależności od zachowania się ceny.)

w każdym razie ktoś pytał o zyskowność. a ryzykuję 2% na transakcję (każdy blok zleceń w jednym po danej cenie to 2% konta) A zysk całościowy pseudo piramidy wyszedł 20% konta. Szkoda że nie udało się w trakcie spadków nic dołożyć ale trudno. Wychodzę ręcznie jak dochodzimy do problemów.

Wrzucam screeny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: Pie

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

Co by nie mówić robi wrażenie. Zastanawia mnie tylko w jaki sposób wyznaczyłeś tą najniższą bazę.
Patrze po rożnych TFach i nic nie mogę dopasować :)

Zastanawia mnie tez generalnie w wyznaczaniu baz i ich testów, czy powrót ceny do bazy typu RBR, tworzy nam nową bazę DBR? czy uznajemy to za test i nie patrzymy na tą bazę?

ODPOWIEDZ