Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Witam ponownie,
tak patrzę na te Twoje wejścia i jeśli mam być szczery to nie widzę w nich jakiegokolwiek porządku. Pisałeś, że opierasz się na "The Dance M15" ale poza upstrzenia wykresu średnimi wg The Dance nic tu nie widzę wg wspomnianej strategii. Te niektóre wejścia z ostatniego czy przedostatniego screenu zrobiłeś z górki świec - dlaczego?
Miałeś buy stopy? Następnie przez 30 albo 60 minut przeżywasz cholerny drawdown. Tego nie rozumiem.
Patrzę na Twoje zagrania wg zasad "The Dance" ale nic mi tu nie pasuje.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
bartf77
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 29 sie 2012, 10:36

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: bartf77 »

Mpapiez pisze:Witam,

Kolejne wejście i to było ostatnie na dziś !
Trzeba się też nauczyć przestać patrzeć na platformę po wyrobieniu planu ;).
i za chwilę taka niekonsekwencja:
Jednak znalazłem jeszcze 3 setupy dzisiaj :).
daleko nie zajedziesz jak będziesz tak robić.

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Jeszcze jedna rundka na ruletce i już naprawdę idę do domu. ;)

Granie uzależnia
"Choise, the problem is choise"

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Dzięki chłopaki za zimny prysznic. Bardzo miło że jednak ktoś patrzy na moje męki z rynkiem :)...

To co piszecie to 100% prawda. Jasne - system jest / był musze przyznać że nawet jest OK.
Od początku przerwy ja teraz cały czas analizuję swoje błędy i wprowadzam modyfikację do tego swojego trading planu i samej strategii. Już pierwsze owoce są, ale tak jak pisałem powrót dzienniczka od 1 grudnia.
I taka mała konkulzja, to nie system dał ciała, tylko ja (moja psychika) i to po prostu widzę.

Typowe moje błędy to:

1) Overtrading - zwłaszcza po udanej serii. Po wyrobieniu normy dzinnej mogłem sobie dać siana.
2) Zbyt ciasny stop loss. Zdarzały się sytuacje, gdy wybijało mi SL o 1 lub 2 pipsy i dopiero cena szła w "moim" kierunku. Finał był taki że po wybiciu kupywałem na górce lub sprzedawałem w dółku i niemal od razu SL.
3) Zajmowałem pozycje w nieodpowiednich godzinach ( można podciągnąć pod overtrading).
4) Zbytnio patrzyłem na M5. O ile średnie (zwłaszcza Red ema) kapitalnie tam działa, to świeczki potrafiły robić po prostu zamęt. W nowej wersji dla uspokojenia tradingu znów jednak eliminuję wykres M5, natomiast red EMA z M5 zostanie przerzucony na M15.
5) Niestosowałem się do własnych założeń zwłaszcza co do precyzjnego określenia miejsca wejścia.
6) Chęć odegrania się. To się wiązało się bardzo z punktem nr.2

Także wkrótce powrót do walki z rynkiem i samym sobą. Ta przerwa mi naprawdę bardzo dobrze robi.
Dzienniczek został założony właśnie po to, żebyście mi patrzyli na dłonie i po prostu czasem mnie zyebali jak coś zaczynam bardzo źle robić. Cały czas jest fajna myśl ze mną, żebym się 2 razy zastanowił co robię, bo ktoś na to popatrzy potem i oceni, a może kiedyś jak już coś tutaj osiągnę, to fajnie będzie się cofnąć i z uśmiechem popatrzeć na błędy z przeszłości.

Także 1000 pipsów życzę i do zobaczenia od poniedziałku.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Witam znów.
Przyspieszyłem powrót. Analizy zakończone i powstaje wersja 2.4. Tracker do myfxbook pojawi się wkrótce w stopce.

Najważniejsze zmiany:

1) Przeniesienie Red Ema z M5, na wykres M15. Red ema z M5 ma kolor fioletowy na M15.
2) Wycofanie z trading planu m5. Stosowanie M5 o ile dobree z powodu red ema, to czasami robiło potężne zamieszanie na wykresie. Po gruntownej analizie będę się trzymał M15. W razie wątpliwości (konfliktu sygnałów), rzucam okiem na H1 i na jego podstawie robią finalną decyzję.
3) RR- 1:1 bezwzględnie. Powrót do pierwotnego założenia. Wszystkie wejścia będą już tylko 1:1.
4) SL i TP zostaje rozszerzony do 15 pipsów. Po prostu za często na wartościach 10 lub 11 zdarzał mi się SL o 1 lub 2 pipsy...
5) Lewar wraca do 1:25. To tak dla własnego bezpieczeństwa. Przy tym lewarze i moim zakresie SL nie da się zaryzykować więcej niż około 2,5% na pozycję ;).



No nic. W załączeniu pierwsze wejścia po modernizacji pakietu. Czekamy na wynik.
Sygnały do wejścia: Support jako okrągły poziom + dotknięcie wodzika. Również Violet ema w pobliżu jako wsparcie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

podaj proszę okresy Twoich średnich, chce to porównać z moimi ustawieniami.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Siema,

Teraz tylko krótki wpis. Generalnie dziś się pomordowałem z rynkiem. Jak na razie widać jestem na stracie, ale zobaczymy może się zamknę na plusie jeszcze dziś. Oby jutrzejszy dzień był lepszy.
Jedyny pozytw jaki widzę, to całkowitą kontrolę strat. Bez żadnych emocji :).

Zauważyłem również kolejną niedoskonałość mojego systemu. Doszły kolejne modyfikacje:

1) Wyrzuciłem z okrągłych liczb "50". Nie są tak do końca respektowane. Zostają same "100", a pomiedzy setkami sam będę kreski malował.

2) Średnie zamieniam na typ "close", zgodnie z manualem "dance". Te moje "low" są ok, ale w trendzie spadkowym. Przy mini konsoli zaczynają dawać zbyt późne sygnały wybicia dołem i zafałszowane przebicia górą.

3) Z RR 2:1 będę normalnie korzystał jak będe widział ku temu możliwość, z tym że po odklepaniu 1 celu przejście na BE.


W załączeniu najaktualniejsze wejście.
irmentruda pisze:podaj proszę okresy Twoich średnich, chce to porównać z moimi ustawieniami.
Wodzik - 5
Violet ema (red ema z M5) - 17
Red ema - 50

Wszystkie aktualnie na typie "close".
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Mpapiez pisze:Siema,

Teraz tylko krótki wpis. Generalnie dziś się pomordowałem z rynkiem.
Ja jestem dzis tez na ogromnej stracie, w takie dni lepiej nie dotykac myszki i klawiatury, ewentualnie zejsc na nizszy interwal z TP=5 pipsow. Totalne bloto z tymi wykresami. W ogóle cały tydzień to jedna wielka porażka.

Pozdro.

Awatar użytkownika
Leonardo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 638
Rejestracja: 01 kwie 2013, 21:54

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Leonardo »

Hamburgery mają święto :D EU swoje zrobiło, dalej nie miał kto pchać to wszystko wróciło, normalka.
Może coś skośni podziałają, albo jutro zacznie się zabawa :D
"Najważniejsze nie jest to, co robisz, ale to, jak to robisz."
"Dokładnie wiedz czego szukasz, łatwiej będzie znaleźć."
"Pomyśl, zanim pomyślisz."

jackub

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Tak sobie myślę, że zasadniczy błąd w twoich wejściach polega na tym że nie masz żadnych wskazówek co do wielkości momentum (przynajmniej ostatnio) , a Dance to system oparty na momentum. Niejednokrotnie autor zwraca uwage na zasadniczy element jakim jest wielekość kąta nachylenia średnich, czyli ruch musi się najpierw rozpędzić i dopiero wtedy bierze się szybkie jedno-dwu świecowe pulbacki o ile dosięgną ktoreś z MA's. Tak długo jak średnie sa byle jak nachylone, mówią o tym że mamy trend ale słabe momentum i Dance setupy nie koniecznie dzialają...
Wiem że jestem nikim i nie pokazuję swoich wyników więc więcej się już nie mądrzę.
Pozdrawiam i sledzę twoje poczynania...

Zablokowany