Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

1to1 pisze:Nie ma do ciebie żali tylko stwierdzam fakt.
Właściwie taka obsuwa to równoznaczna z bankructwem :)...


Okej - na razie 3 wejścia zakończyły się sukcesem.
Aktualna sytuacja. Otworzyłem sobie "otwarte zlecenie" z RR 2:1 ponieważ wyżej jest opór w postaci okrągłej liczby.
W przypadku fail'a, ostatnie wejście na sesji EUR.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: jackub »

1to1 pisze:Nie ma do ciebie żali tylko stwierdzam fakt.
Jak widzę, wybierasz sobie fakty do stwierdzania.... hmmm :d

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Kolejne udane wejście dziś.
Na górnej bandzie [S]. Na czas pisania tego postu już jestem na BE+1, także w przypadku fail'a nie będę tego tutaj wrzucać.


@@update: na tej esce siadł BE+1 :)...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Cześć dzienniczku.
Jednak ostatni tydzień był zły :)... skończyło się 50% stratą.
Co ciekawe, zarabiając i tracąc utrzymałem się na rynku prawie miesiąc bez żadnych dopłat.
Na szczeście gram "drobaniakami" więc mała strat mały ból, ale istotne są % - nie kwota.
No nic czas na wyrównanie depo i jazda z nauką dalej :).

Niemniej jednak po tej obsuwie był kolejny czas na wyciągnięcie wniosków i wprowadzenie modyfikacji.
Czas na pechową 13-nastkę ver. 2.1. Jak tylko się zaktualizuje myfxbook to w stopkę podepnę namiary.

Zmiany w wersji 2.1:

- Powrót do TP/SL 13 pipsów :)... Jednak te wąskie stop lossy nie są zbyt dobre.
- Zmiana kolorystyki ekranu. Wykres powinien być o niebo czytelniejszy.
- Red ema staję się blue ema ! :)
- Gram tylko na M15. Obserowanie trzech wykresów w pewnym momencie było męczące i sypało sprzecznymi sygnałami. Dlatego powrót do bazowego M15 tylko.
- Przeniosłem sobie "wodzik" z M5 na wykres M15 i wyszedł mi ciekawy wodzik na m15 teraz ;).
- Rezygnacja z klasycznych LT . Trend wskazywać będą tylko średnie.
- Klasyczne S/R okazjonalnie malowane prostkątami.
- Wyraźniejsze zaznaczenie okrągłych poziomów. Powrót "25" na wykres.
- Zmiana lewara do 1:25 - paradoksalnie na 1:100 czułem większy komfort grając. Zobaczymy jak się 1:25 sprawdzi.

A poniżej na obrazku możecie zobaczyć nową templatkę do pechowej 13-nastki.
Do zobaczyska od poniedziałku !:).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: highend »

A moim zdaniem istotna jest właśnie kwota.... Nie pipsy i nie procenty. Ale moze ja sie nie znam ;)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

za bardzo jednej rzeczy nie rozumiem - co ma zmienić lewar 1:25 zamiast 1:100 przy SL=13 ? zwiększysz zaangażowanie kapitału i zwiększysz ewentualny odstęp dla SLa ale co ponadto? może czegoś nie kumam jeśli nie, to proszę o wyjaśnienie.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Cześć,

Sorry za opóźnienie z ponownym startem, ale robiłem jeszcze sporo testów przez te ostatnie 4 dni i szukałem odpowiedzi co się stało, że mój system zaczął szwankować... :)

Generalnie doszło parę zmian do ostatnich założeń:

- Lewar jednak zostanie na 1:100 - 1:25 to troszkę za mały i trzeba trzymać więcek kasy u broka.
- Wykres M5 jednak też wraca do gry, jako potwierdzenie dla wejść z punktu widzenia M15.
- Również troszkę zmodyfikowałem "pole gry". Okrągłe "25" jednak zamieszanie robią. Za to sobie wytłuszczyłem bardziej "100".
- Blue ema (wcześniej red) ma zmniejszony okres z "50 low" do "40 low"


co do waszych pytań:
highend pisze:A moim zdaniem istotna jest właśnie kwota.... Nie pipsy i nie procenty. Ale moze ja sie nie znam ;)
Moim zdaniem nie do końca, bo wydaje mi się że jak ktoś zaczyna być dobry, to zaczyna się obciążenie psychiczne że to już nie jest 10$ a 100$ lub 1000$ na wejście :). Ważne moim zdaniem jest stabiloność %, bo to buduje pewność siebie na przyszłość i brak strachu wsadzenia 1000$ w pozycję kiedyś tam.

Wbrew pozorom 100.000 zł na koncie u broka to nie jest astronomiczna kwota (cena średniej klasy dobrego samochodu), ale ryzykowanie 2000 czy 3000 zł to już wchodzi powoli świadomość że to średnia pensja w tym kraju :)... - dlatego wolę myśleć o tym jako o procentach. Nie o konkretnych kwotach.

Oczywiście ja nie gram takimi kwotami bo zdaję sobie sprawę ze swoich słabości, ale jak dojdę do wniosku że mój sposób spekulowania jest już stabilny i przewidywalny, to kto wie ? 20%-30% na miesiąc z takiej kwoty i życie jak w madrycie ;)...
irmentruda pisze:za bardzo jednej rzeczy nie rozumiem - co ma zmienić lewar 1:25 zamiast 1:100 przy SL=13 ? zwiększysz zaangażowanie kapitału i zwiększysz ewentualny odstęp dla SLa ale co ponadto? może czegoś nie kumam jeśli nie, to proszę o wyjaśnienie.
Ten ostatni tydzień robiłem testy na 1:25. Generalnie przy tym lewarze, dla 13 pipsowego SL'a, nie da się wsadzić więcej niż około 2% na rynek :). Taki brokerowy hamulec. Moim zdaniem kapitalna sprawa dla poczatkujących.
Problem u mnie polega na tym, że czasami lubie wrzucić 3-4%, więc dla mnie to się nie sprawdziło.
SL 13-nastka jest stały i co najwyżej może być mniejszy lub na BE+1 a nie większy ;).


Tak czy owak wracamy do gry z wersją 2.2F - finalną :). Zobaczymy jak długo się sprawdzi.

Obrazek

Dzisiejsze wejścia w sesji EU na obrazku do oglądnięcia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Witam,

Kolejne wejście i to było ostatnie na dziś !
Trzeba się też nauczyć przestać patrzeć na platformę po wyrobieniu planu ;).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Jednak znalazłem jeszcze 3 setupy dzisiaj :).
Szczegóły na obrazku.
Tak czy owak jak narazie jestem sam zaskoczony skutecznością spekulacji po modyfikacjach trading planu.
8 wejść i wszystkie zakończone zyskiem.

Zobaczymy jak długo to potrwa.
Szczegóły na fxbook.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Mała przerwa z moimi zmaganiami do początku grudnia. Trzeba zluzować na moment bo coś mi to nie idzie ;)...
Niestety zaczałem powielać błędy w dalszym ciągu.

Wrócę do dzienniczka za jakiś czas. Trzeba wyciągnąc kolejne wnioski.
Powodzonka :)...

Zablokowany