Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

I hate mondays -___-
Tak się kończy kombinowanie, tak dobrze zacząć dzień i tak spierdzielić :)...
Aż przykro się na to patrzy.

Zgodnie z założeniami wcześniejszymi, podbudowałem sobie jeszcze eSki, i przesunałem SL wyżej.
Wywaliło mi dosłownie o pipsa - a potem cóż, nabrałem się na eLki - a cena i tak poszła tam gdzie miała iść.

Tak się kończy chęć odegrania się :)... - frustracja szybko się pojawia jak widzisz że miałeś człowieku rację, a złapałeś się na głupią wycinkę SL.

30% obsuwa raczej wygląda bardziej żałośnie niż profesjonalnie :).

No nic idę ochłonąć i przemyśleć co zrobić - żeby zniwelować część fałszywych sygnałów i wzmonić siłę sygnału wejściowego.

Ogólnie tragedii nie ma, ale jestem cholernie niezadowolony.

Ps. Niech pierwszy rzuci kamień kto tak hooyowego dnia nie miał :))...

Ps. Żółtę światełko ostrzegawcze dla tego dzienniczka - Ogarnij się chłopie ! :|

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Cześć znów - potrzebowałem te 2 dni na ogarnięcie się.
Nie tradeowałem dużo. raczej się skupiłem na trzymaniu założeń.
Ryzyko było - ale się opłaciło i znów jestem na torach.

Tak wygląda obecnie sytuacja moim okiem, no i 2 ostatnie wejścia + 1 aktulane na ten moment.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Witam,
przeczytałem cały manual do "M15 Dance" i widze, ze zaczerpnales glowne zasady z wykresem z tej strategii ale co do MM to juz robisz to po swojemu. Ostatnie trejdy to juz tez inaczej niz na poczatku, TP=13 gdzies zgubilo sie.
Wczoraj probowalem M15 Dance na realu, dzis dalsze testy na demo. Szczegolnie ciekawe jest podejscie do łapania trejdow "touch MA", w sumie to pierwsza strategia, gdzie cos takiego widze, wczesniej caly czas mialem wbite do glowy, ze swieca musi sie zamknac (przy innych podejsciach to podstawa) a tutaj jestesmy w stanie zlapac te chociazby 10 pipsow w jednej chwili.
Pozdrawiam i bede dalej tutaj zagladal.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

irmentruda pisze:Witam,
przeczytałem cały manual do "M15 Dance" i widze, ze zaczerpnales glowne zasady z wykresem z tej strategii ale co do MM to juz robisz to po swojemu. Ostatnie trejdy to juz tez inaczej niz na poczatku, TP=13 gdzies zgubilo sie.
Wczoraj probowalem M15 Dance na realu, dzis dalsze testy na demo. Szczegolnie ciekawe jest podejscie do łapania trejdow "touch MA", w sumie to pierwsza strategia, gdzie cos takiego widze, wczesniej caly czas mialem wbite do glowy, ze swieca musi sie zamknac (przy innych podejsciach to podstawa) a tutaj jestesmy w stanie zlapac te chociazby 10 pipsow w jednej chwili.
Pozdrawiam i bede dalej tutaj zagladal.
Zgadza się - zgubiłem gdzieś te TP 13 pipsowe :). Generalnie ostatni tydzień to był straszny chaos. I jestem średnio z siebie zadowolony.
Teraz próbuje to porządkować, wyciągać wnioski i zmodyfikować trochę sposób brania kasy. Widzisz 13 pipsowe TP jest tylko z tego względu, że ja często mam problem z wzięciem kasy i często się to kończyło BE lub SL zamiast zarobkiem. Co delikatnie mówiąc wk*rwia czasami.

Generalnie najprawdopodobniej od przyszłego tygodnia w danym dniu będe bezwzględnie grał "13" lub mniejszym TP do czasu zbudowania kapitału pod ryzyko bez TP. Mam tu na myśli, że jak trafie 2x 13. To trzeci trade będzie z otwartym TP, bo nawet w przypadku SL'a jestem dalej 13 pipsów na plus.

A generalnie ten dance M15 to bardzo fajny manual. Tak jak mówię, oparłem się o to bo sam już wcześniej używałem podobnych średnich, a tu taka niespodzianka, bo facet z podobnymi średnimi kasę od lat robi :)...

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

/// do usunięcia.
Ostatnio zmieniony 04 lis 2014, 09:01 przez Mpapiez, łącznie zmieniany 1 raz.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Cześć,

Jak widzicie wtopiłem wczoraj :). Generalnie wszedłem zdecydowanie za mocno i przewaliłem cały zarobek i coś więcej. Jeżeli chodzi o finanse, to to poprzednie konto miało wpłatę wejściową + zarobek z 1 tygodnia, więc tak naprawde jestem znów na zero. Nie gram dużymi pieniążkami więc nic się nie dzieje, a jest świetna okazja do wyciągnięcia wniosków.

Generalnie już wczoraj popołudniu gdy po danych ISM z USA cena nie wywaliła w dół - wiedziałem że zaliczę SL. Nie ciąłem strat, ponieważ chciałem że tak powiem poobserwować swoje własne zachowanie i dostać nauczkę na przyszłość. Fajna sprawa patrzeć na siebie z boku :). Stres, co chwilę patrzenie na wykres, nawet w nocy człowiek spokojnie zasnać nie może bo cały czas myśli jak się trade zakończy - dziękuje - nigdy więcej.
Skąd się to wzieło ? Tak jak Irmentruda zauważył odszedłem od moich założeń Sl/TP i to jest efekt. Po prostu nie wiedziałem co mnie czeka po wejściu na rynek i stąd się wziął cały stres. No ale cóż - po prostu przedobrzyłem. Nie potrafiłem sobie poradzić z faktem że zaczałem zarabiać. Mój Plan nie przewidywał co robić gdy zarabiam.. :)
To jest wg mnie problem większości ludzi - nasze plany mówią nam kiedy wejść w rynek, ale już nie bardzo jak z niego wyjść i co robić gdy w danym dniu zarobimy.

Niemniej jednak miałem teraz chwilkę na przemyślenia. Pozostały kapitał (czyli startowy) przerzucam do nowego konta.
Nowe konto dlatego, że Plan przeszedł gruntowną modernizację. Dalej nie mam nic do ukrycia :).

Nie mogę edytować 1szego postu, więc zmiany zaznaczę kolorem na cytowanym poście.
Wszyscy którzy śledzili moje wyniki na myfxbook, zapraszam do podpięcia się pod wersję 2.0 :) i sorry za rozczarowanie, ale ja nie jestem profesjonalistą - jeszcz nie:). Narazie to moje hobby.

Mpapiez pisze:Witam,

Postanowiłem założyć tutaj dzienniczek raz jeszcze.
Mineły bodajże parę latek odkąd zaczał mnie kręcić forex, jak podejrzewam zdecydowana większość z was, wtopiłem troszkę pieniążków, ale wciąż mnie to bawi :).

Po tych setkach, jak nie tysiącach godzin gapienia się w EUR/USD i sprawdzeniu kilku sposobów handlu doszedłem do paru wniosków, dot. DT na których oparłem swoją nową strategię.

1) Sprawa R:R, SL oraz TP

a) R:R w tej strategii u mnie wynosi 1:1 - Dlaczego ?

Ano dlatego że chcę mieć wyjściowo "równe" szanse na TP jaki na SL.
To moja strategia gry, w tym miejscu ma mi dawać przewagę, gdzie % prawdopodbieństwa będę przeciągał na swoją stronę. Możecie wierzyć lub nie, ale gdybyście otwierali zlecenia 1:1 mając 0 wiedzę na temat forex'a, to finalnie wyszlibyście na zero. Dlaczego ? Ano dlatego że jeżeli nie ma żadnych zakłóceń specjalnych, to wszystkie cechy w naturze układają się w tzw. rozkład gauss'a. więcej szczegółów tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozk%C5%82ad_normalny
Generalnie moim zadaniem jest przesunąć ten dzwonek za pomocą zakłoceń specjalnych (moja strategia) jak najbardziej w prawo.

a') W momencie zakończenia 2-3 wejśćw danej sesji (UE lub USA) na plus, istnieje opcja pozostawienia wejścia otwartego. To znaczy, TP jest otwarte ale nie większe niż 3:1. Czyli docelowe TP będzie wynosić 3-krotność SL'a z tym że trade może być zakończony wcześniej. W przypadku zaliczenia SL'a będzie to ostatnie wejście w danej sesji.



b) SL & TP - 11 pipsów...

To może zakrawać o scalping, ale nie o to tu chodzi. Jeżeli chodzi o SL, to zauważyłem, że jeżeli początkowo w DT zlecenie wejdzie na -10 pipsów, to w 80% przypadku jest to i tak stracone i generalnie i tak to było złe wejście.


c) Nieszczęsny TP - Zarówno wiekszość z was, jak i Ja, największy problem mam z wzięciem pieniędzy. Często grałem bez TP, co w najlepszym wypadku przy nawrotce kończyło sie na BE. Chyba nic bardziej nie boli, niż zyskowna pozycja przechodząca w stratną prawda ?:) Dlatego moja strategia zakłada kończenie za pomocą TP i ponownym wejściem niżej. Dlaczego 11 pipsów ? Średnie szarpnięcie na DT wynosi 25 pipsów. Po prostu chce aby mój TP zawarł się w tym szarpnięciu przed cofnięciem. No i chcę utrzymać RR 1:1

d) Fundamenty - Nie uznaję ich - w tym sensie że ja ich nie neguję, ale wiem że mi pojawienie się danych nic kompletnie nie daje. Żyję już trochę na świecie i wiem że jak się ma pieniądze, to można dużo załatwić.
Grube ryby często mają informację wcześniej o wynikach danych, więc układają się pod nie, a my jak je odczytamy, to karty są już rozdane - więc po co się stresować ? A to jest dodatkowy sygnał który trzeba filtrować.

2) STRATEGIA WEJŚĆ

Założenia:

Generalnie gram na M15 i M5 jako pomocniczo. Trend mi wyznacza średnia główna oraz tzw "wodzik".
Moja strategia głównie opiera się na średnich EMA.
Również respektuję linię trendu i ich przebicia (wszelkie trójkąty itp).
W dłuższej perspektywnie patrze na M30, w ciągu gry na M15. M5 jako pomocniczo. Dlaczego te interwały ?
Wyższe (zwłaszcza H1) są często manipulowane przez zawodowców - chodzi tutaj o świeczki, o czym się mogłem brutalnie dziś przekonać :))...

Jeżeli chodzi o S/R - Za istotne uznaje tylko aktualne daily low and high zwłaszcza przed otwarciem danej giedły.
Klasycznych nie uznaję - tutaj również dochodzi do dużych manipulacji.
Ja jako S/R traktuję okrągłe liczby, dlatego że nawet dla tych panów z dużych banków, te wartości mają ogromne odziaływanie psychologiczne, a najważniejszym pływającym S/R jest dla mnie EMA.

Moment wejścla:

Z trendem:
Zgodność średnich na M15 i M5. Wejście na M5 lub M15 pod okrągłą liczbą lub gdy wodzik dostanie po mordzie :).
Z założenia czerwona EMA ( opór) nie powinna zostać przebita.

Przeciw trendowi: Najcześciej na mocniejszej okrągłej liczbie. Często wodzik na M5 będzie dawał oznaki słabości tj. zostanie kilka razy podziurawiony i położy się plackiem :)...


Wielkość kapitału::


Ryzyko ? 3-4%. W zależności od własnego przeczucia, będę wchodził pojedynczo.



3) Czas wejść i ilość : Tego mi cholernie brakowało przed modyfikacją Planu :)). Zauważyłem że najgorszę są dla mnie poniedziałki. Wtedy płynność jest mała i często speklunaci maniplują mocno wykresem. Do wejścia USA to się cuda dzieją, albo się nic nie dzieje. Tak więc założenia wyglądaja tak:

A) Czas wejść: Od poniedziałku około godziny 14:00 do piątku maksymalnie koło godziny 18:00.

B) Ilość wejść: Nie daję to limitu dla górnej granicy, bo mogę mieć dobry dzień i szkoda przepuszać coś takiego.
Dla dolnej granicy - bezwzględny koniec tradingu w danej sesji po 2 nieudanych wejściach pod rząd lub po 1 nieudanym wejściu z otwartym TP ( do 3x standardowego TP)

PO CO TO WSZYSTKO ?:)

Być może sama myśl do tego, że również będę musiał publikować swoje "fail'e" będzie mnie motywować do lepszej gry i trzymania się zasad. Chciałem tylko dodać, że moja strategia pokrywa się ze strategią gościa, który osiągnał w życiu spory sukces na Forexie. Facet już swoje lata ma i się po prostu podzielił swoją wiedzą. Jak się komuś chce szukać to pod tym hasłem: The M15 dance manual. Taniec w około pewnej wartości chyba najlepiej opisuje to, o co mi chodzi. Również chciałbym kiedyś mieć z tej zabawy również dobre pieniądzę.
W końcu wielu ludzi sukcesu mówi, rób to co lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować ! :)

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Dawno nic nie wrzucałem. Może to był powód odejścia od Planu.
Niemniej jednak, wejście poranne.

Czekamy na wyniki ;).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

1to1
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:02

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: 1to1 »

drugi bankrut :D

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

1to1 pisze:drugi bankrut :D
Przecież nie zbankrutowałem, chyba że 20% starty to bankrut dla ciebie.
Poza tym, pokaż sam co potrafisz %-)...

1to1
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:02

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: 1to1 »

Nie ma do ciebie żali tylko stwierdzam fakt.

Zablokowany