Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Kazik pisze:Jak to nie tajemnica to napisz proszę jakie są ustawienia/parametry
czerwonej średniej.
Autor zaleca EMA 50 + SMA 35.
U ciebie na pewno jest inaczej i jeszcze się jakoś zmienia.
Widać słabo czytałeś tego autora :)... on tam zaleca jeszcze jedną średnią 10 lub 15 ema.
Przy czym ja tej SMA 35 nie uznaję, bo jej kompletnie nie czuję.
Tak jak pisałem na początku, ten facet mnie bardzo zainteresował, bo jego spostrzeżenia właściwie były uzupełnieniem tego co sam powoli tworzyłem i eksperymentowałem ze średnimi.

Więc tak, na obydwóch interwałach stosuję jako EMA 51 low i EMA (pechowa) 13 low. Dlaczego low ? Bo to się lepiej sprawdza. Spadki zazwyczaj są ostrzejsze, a wzrosty wolniejsze i te średnie ładnie zakrywają.

Dobra czas na dzisiejsze wyniki, niestety już nie tak dobre ;)...

Kolejny obrazek przedstawia 3 wejścia w tym:

1) Zakończone profitem +4,3% (wcześniejsze wejście)
2) Zakończone poważną stratą - 16% (przy czym w odniesieniu do straty dziennej na trzyma się w ryzach). Na obrazku wyjaśnione szczegółowo skąd taki problem.
3) Aktualnie otwarte - wg. mnie miejsce OK. Być może nawet się strata wyeliminuje :)...

Generalnie i tak tydzień będzię na dużym % :). Po zamknięciu 3 pozycji zrobię podsumowanie tego dnia i całego tygodnia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Dobra - czas na podsumowanie.
Dzisiejszy ostatni trade zamknie się w poniedziałek, więc nie zostaje on uznany do dzisiejszego dnia.
Pomyliłem godziny i przetrzymałem za długo :) - ale tak czy owak trade będzie na +.
Szczegóły obecnej sytuacji na obrazku.

Podsumuwująć dzisiejsze dzień:
Skuteczność 66%, ale profit -8%

---------- PODSUMOWANIE TYGODNIA I --------------

22 wejścia zyskowane, 12 stratne.
Wtorek: +6%
Środa: + 67%
Czwartek + 40%

Piątek + -8%
Profit skumulowany około +105%
Skuteczność 65% <-- brakuje +5% do celu :(...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: freakout »

jest dobrze :) jeśli podwoiłeś depo w ciągu tygodnia to nie ma się czym martwić ;) pamiętaj - nie liczą się pipsy, skuteczność i inne duperele tylko zarobiona kasa ;) jak masz dobre MM to i przy marnej skuteczności będziesz zarobiony 8)

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: highend »

:) statystycznie piątki mam najgorsze w trejdach. Cos w tym jest. Kiedyś nawet sobie założyłem takie postanowienie: jak idzie mi dobrze do czwartku to robię sobie 3 dni weekendu ;). Piątki sa zdradliwe ;) moze warte rozważenia?
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

highend pisze::) statystycznie piątki mam najgorsze w trejdach. Cos w tym jest. Kiedyś nawet sobie założyłem takie postanowienie: jak idzie mi dobrze do czwartku to robię sobie 3 dni weekendu ;). Piątki sa zdradliwe ;) moze warte rozważenia?
Jak przyszłty piątek będzie wyglądał podobnie na tle innych dni, to przemyślę to spostrzeżenie :)...

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Seria dzisiejszych wejsć.
W sumie 7 zleceń w tym:

- 4 zyskowne
- 3 stratne

Całkowity profit na ten moment + 9%

Generalnie po udanym wejściu piątkowym (które jest liczone na dziś, z powodu zamknięcia się zlecenia dzisiaj), postanowiłem zaplować na rynek i chciałem skroić grube %. Niestety wejścia miałem dobre (co widać na rysunku), ale jednak pojawił się problem z realizacją zysku. Liczyłem na ściągniecie +70-80 pipsów i kończyło się to małym zyskiem lun małą stratą. Gdybym trzymał się swojej zasady realizowania, zarobił bym dużo więcej.

Ostatecznie wyszarpałem ten dzień na + od rynku, ale było cholernie ciężko... konsolidacja może zabić :))...

Możliwe że zrobię jeszcze jedno wejście. Niezaleznie od tego czy sie uda czy nie - i tak dzień zamknę na zielono :), a to jest najważniejsze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Trzynastka znów zadziałała.
Kolejne 2 wejścia:

1- stratne - 1.8%
1- zyskowne + 6,5%

Na ten moment profit netto na dziś: + 13.7%

Generalnie jestem zadowolny z dzisejszego dnia - zarobnek jest. Jedyne co mnie "wkurwia", to to że kierunek miałem cały czas dobry i mi 3 tłuste trady nie weszły !!! A próbowałem 3 razy. Ostatniego mi wycieło dosłownie o 1 pipsa :d - jak by mi chociaż jeden wszedł, to na ten moment byłoby +60% :)...

Ale cóż lekko nie ma. Pewnie jeszcze dziś wejdę w eLkę bo wywalili 1.2800 więc pewnie będą dalsze wzrosty.
Nie zdziwie się jak w tym tygodniu walniemy o 1.3
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Podsumowanie sesji UE.

3 wejścia w tym:

2 zyskowne
1 stratne

Profit netto na ten moment: +22%

Szczegóły na obrazku
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
lucek
Gaduła
Gaduła
Posty: 362
Rejestracja: 06 sty 2014, 16:24

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: lucek »

Cześć.

Wynik imponujący :) Gratulację. Oby tak dalej!

Pozdrawiam! :564:
No pain, no gain

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

lucek pisze:Cześć.

Wynik imponujący :) Gratulację. Oby tak dalej!

Pozdrawiam! :564:
Hehe dzięki - niemniej jednak pokusiło mnie postawić ten dzisiejszy profit i dupa :) oddałem go w całości.
Pejsy mnie ograły. Tak jak obiecałem ja nie będę tu rżnął jakiegoś guru i wszelki porażki też pokazuje.

Jak wiecie, czasami stawiam dzienny utarg dla zwiększenia zysku. Raz się udaje a raz nie.
Na zdjęciu wejście które mnie kosztowało 25% kapitału w odniesieniu do wejścia.
Przez co przekroczyło minimanie dzisiejszy zysk. Spowodowane to było jakimś dziwnym rozszerzeniem spread'a.

Pomimo że to brzmi jak jakaś wielka tragedia - pamiętajcie że kto nie ryzykuje ten szampana nie pije.
Nie oszukujmy się, nikt z nas nie ma tutaj potężnego kapitału żeby z 2% na miesiąc wielki sukces osiągać.
Nawet przy 20% na miesiąc mogłoby życia braknąć. Co innego gdyby kapitał do gry był na poziomie 300 tys złotych ;).

To co ja zaryzykowałem to dzisiejszy utarg - czyli w odniesieniu do moich punktów odniesienia ryzyko jest w 100% kontrolowane.
A punktem odniesienia dla mnie najpierw jest dzień, a potem tydzień.
Patrząc na punkty odniesienia to sytuacja wygląda o niebo lepiej:

Na ten moment: Proft dzienny wynoski: - 3,5%
Profit tygodniowy wynosi: +10,2%

Możliwe że jeszcze dziś wejdę 13-nastką żeby zniwelować tą stratę. Ale to pewnie po południu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany