Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: highend »

mysle ze edek poleci wyżej niż ta szpila. 1.173 bym dał TP, i pasuje jako lokalny opór.

https://www.mql5.com/en/charts/2913481/ ... tments-ltd

buy limit - fibo 61.8 ;) again.

do Jackub - z tym fibo jest tak, że zgodnie z teorią fraktali - zwiększasz malunek na wyższym TF.
dlatego teraz jest taki. Oczywiscie lokalne mniejsze nadal są ważne, ale burdel by był.

edit: to wszystko przy założeniu, ze edek ma iść up. Bo jeśli w dół to trzeba szukać zasięgu w drugą stronę.
jutro będzie wszystko jasne. ja już koniec do jutra z trade'ami.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Jednak wejdę dziś przed ECB, ale na pewno wyjdę z tej pozycji na jakąś godzinę przed najpóźniej.
To wejście ze śrendimi ma niewiele wspólnego bo jesteśmy w konsoli i one są rozbite.

Wejście na LT + mały support w postaci reakcji świeczki poprzedzającej na okrągłem poziomie 1.1575.
Ryzyko na pozycję - 1,2%

Szczerze mówiąc dziś trochę strach wchodzić mocniej :)...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

I już jestem na BE ;).
Teraz można wziąć popcorn i patrzeć czy mi dojdzie do TP przed ECB.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Aktualizacja prowadzonej pozycji:

Zabezpieczyłem już część zysku, ponieważ cena doszła do ważnego oporu - czyli dzisiejszego "TOP" z sesji azjatyckiej.
Z drugiej strony wyszliśmy powyżej maxów ostatnich czterech świeczek. Czyli będzie ciasna krótka konsola i wybicie w którąś ze stron.

Również minimalnie zwiększyłem zasięg TP, bo jak wybiją to wsparcie to 1.1650 pęknie na pewno.


Krótko mówiąc, gdzieś zaraz wybije ;) - albo mocno w góre, albo mocno w dół.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: highend »

znowu doloze swoje 3 grosze...

przy założeniu, że edek urośnie to:

- taka szpila wczorajsza tylko wskazuje, że tam wrócimy i pójdziemy wyzej
- a dokad:
https://www.mql5.com/en/charts/2916858/ ... g-point-of
:)

- wtedy bede dumny, ze 1.146 to dolek na edku wyznaczony przeze mnie jeszcze w grudniu :564:
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

highend pisze:znowu doloze swoje 3 grosze...

przy założeniu, że edek urośnie to:

- taka szpila wczorajsza tylko wskazuje, że tam wrócimy i pójdziemy wyzej
- a dokad:
https://www.mql5.com/en/charts/2916858/ ... g-point-of
:)

- wtedy bede dumny, ze 1.146 to dolek na edku wyznaczony przeze mnie jeszcze w grudniu :564:

Może i tak będzie, osobiście też jestem za wzrostami, ale wolę stracić okazje niż pieniądzę.
Powiedzmy sobie szczerze, wahania będą ogromne, spread w hooy wielki i daje głowę że u niejednego broka platforma się zawiesi. Bezpiecznie to może będzie dopiero koło 16:00 lub 17:00 nawet.


Ps. Przy okazji - zacieśniłem juz zabezpieczenie zysku. Jakieś 2,5% już jest moje.
SL poniżej ostatnich 2 cieni. Jak ma iść do góry, to trzecia świeczka lub czwarta powinna wybić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Hrhhrhr,

Wycieli mnie z pozycji i poszli do góry :)...
Ostatecznie +23,4 pipsa i jakieś 2,2% zarobku.

Może dziś jeszcze wejdę, ale na pewno koło 2 godzin po ECB.
Powodzenia ludzie, jeżeli siedzicie w pozycjach :).

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Cześć,

Kolejny wpis.
Wczoraj próbowałem łapać nóż - skończyło się to dla mnie tragicznie - straciłem prawie cały zarobek tygodniowy.
Miałem swoje powody do łapania (jak np dzienna zmienność), ale życzniowe myślenie mnie załatwiło.

Nie będę tego tutaj nawet wrzucać, bo nie ma czym się chwalić a nie chciałbym żeby się ktoś takimi rzeczami sugerował w przyszłości.

Jak to zwykle bywa, gdy mocniej oberwę, zaczynam się zastanawiać dlaczego. Finalnie doszedłem do wniosku że miałem za duży bałagan na wykresie, głównie dużo kolorków i to męczy oczy i zaburza poprawną ocenę. Teraz jak patrze na wykres to się sam sobie dziwie, że w ogóle próbowałem łapać ten nóż... :shock:

Niemniej jednak, szybko się pozbierałem - wykes poprawiłem i od razu ukazały mi się nowe setup'y.
Na ten moment wczorajsza starta jest odrobiona. Tydzień minimalnie zakończy się jednak z 20%+ zyskiem, a może i wiekszym zależnie od tego co Pejsy dziś zrobią.

Na wszelki wypadek wykresu już dziś nie ruszam :))...

Sytuacja cała na obrazku. Podsumowanie tygodnia przedstawie jutro.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Szanowny Kolego
Po przemyśleniach przedstawiam wersję skróconą postu, :568:
bo nie chcę być przemądrzały, ani nie chce byc posądzony o złośliwości, ale z boku to wygląda inaczej
Mpapiez pisze: Jak to zwykle bywa, gdy mocniej oberwę, zaczynam się zastanawiać dlaczego. Finalnie doszedłem do wniosku że miałem za duży bałagan na wykresie, głównie dużo kolorków i to męczy oczy i zaburza poprawną ocenę. Teraz jak patrze na wykres to się sam sobie dziwie, że w ogóle próbowałem łapać ten nóż...
Weź spójrz obiektywnie, jaki ci wykres zawinił?? Chciwość cię zeżarła, nazywaj rzeczy po imieniu to się wyleczysz...
Nie mogłeś się opanować i tyle, a nie kolorowe kreski na wykresie cię zbałamuciły....
Pierwszy raz łapałeś noże??
To wersja skrócona... bez psychoanalizy cha cha ...
Pozdrawiam!!

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

jackub pisze:Szanowny Kolego

Weź spójrz obiektywnie, jaki ci wykres zawinił?? Chciwość cię zeżarła, nazywaj rzeczy po imieniu to się wyleczysz...
Nie mogłeś się opanować i tyle, a nie kolorowe kreski na wykresie cię zbałamuciły....
Pierwszy raz łapałeś noże??
To wersja skrócona... bez psychoanalizy cha cha ...
Pozdrawiam!!
Może ujmę to inaczej, nie widziałem tak dużych nacisków na wykresie, jakie widzę po ostatnich modyfikacjach. Wykres mi się zrobił czytelniejszy oraz schludniejszy i tyle. I raczej nie chciwość mnie załatwiła, ale do pewnego punktu myślenie życzniowe że zawróci. Więc raczej to był strach i brak możliwości pogodzenia się ze stratą.
Na szczęście wybicie 1.14 szybko mnie z tego wyleczyło i w porę się ogarnąłem.
Taki koszt tego fachu. Straty są, były i będą. Przynajmniej i tak jest tyle dobrze, że ta strata nie zjadła mi całego zarobku w odniesieniu do tygodnia ( nie przelewarowałem za bardzo).

Swoją drogą aktualizacja pozycji:

Zysk już jest naprawdę spory i ten tydzień będzie bardzo udany ;) :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany