Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Ładnie jedziesz. Zasłaniasz wartość pozycji. Miejmy nadzieje, że jak będzie większy kapitał to się nie posypie ze stresu.
"Choise, the problem is choise"

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Arturro pisze:Ładnie jedziesz. Zasłaniasz wartość pozycji. Miejmy nadzieje, że jak będzie większy kapitał to się nie posypie ze stresu.
Raczej nie powinno się nic dziać ;).
Gram na lewarze 1:25 i tym samym broker mnie pilnuje żebym nie przelewarował pozycji. Raz miałem dzień co zaliczyłem - 70 pipek. Podejrzewam że jak bym miał możliwość to pewnie bym wtedy spiramidował stratę, a tak to się skończyło całekim dobrze dla mnie...

No nic - będziemy widzieć co dalej.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Wynik tamtego wejścia.
Zgodnei z tym co pisałem - nie przeszli chłopaki od razu 1.2525-30, więc zrealizowałem zysk i zapakowałem się w eske.
Cena na pewno teraz spadnie (korekta), bo wiele osób w tym miejscu zrealizuje zysk.

Zobaczymy co się teraz stanie. Jak cena się zatrzyma na 1.2480 to wejdę w longi ponownie, a jak nie, to posiedzę w tej esce ;)...


Ps. Bardzo ważna sprawa - index dolara jest na dość dobrym wsparciu !
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Kurde - nie wziałem tamtego TP dla "S" chociaż brałem pod uwagę przeskok w longa.
Po prostu dla mnie cena była jeszcze parę pipsików za wysoko ;).

Siedzę na BE i patrze co sie bedzie dziać. Trochę wielkość i siła tej świecy na M15 nie pozwala mi myśleć o longach, więc mam nadzieje że mi nie wybiją SL'a ;).

Niemniej jednak na sesję EURO tyle wystarczy. Może będzie jeszcze jakieś wejście po godzinie 16 lub 17, ale na razie wystarczy. W zasadzie dzień już mógłbym zakończyć.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Mpapiez pisze:Wynik tamtego wejścia.
Zgodnei z tym co pisałem - nie przeszli chłopaki od razu 1.2525-30, więc zrealizowałem zysk i zapakowałem się w eske.
Cena na pewno teraz spadnie (korekta), bo wiele osób w tym miejscu zrealizuje zysk.

Zobaczymy co się teraz stanie. Jak cena się zatrzyma na 1.2480 to wejdę w longi ponownie, a jak nie, to posiedzę w tej esce ;)...


Ps. Bardzo ważna sprawa - index dolara jest na dość dobrym wsparciu !

Kolejna lekcja na dziś - nie sugerować się niczyimi analizami ! Przyznam szczerze że nie wziąłem tamtego TP na "S" z 1.2530 na powrót do 1.2480 tylko dlatego że się zasugerowałem opinią / analizą atlanticosa...
Oczywiście cały szacuneczek w jego stronę bo taka opcja też mogła wystąpić.
Najgorsze jest to, że cena siedziała na "rdzeniu" mojego systemu czyli na średniej, a ja grałem przeciwko niej :)...

Mało tego, gdy mi eskę wywaliło na BE, podebrałem jeszcze jedną wyżej i przesunałem (sam nie wiem dlaczego) stop lossa powyżej 1.2570. Na szczęście się zorientowałem że straszną głupotę robię i na powrocie do retestu wsparcia wyskoczyłem z ręki z małą stratą i przerzuciłem się na eLkę.

Jak patrze co sie dzieje, to wg mnie 1.2600 jescze dziś jest w grze. Troszkę dobijające jest to, że sobie właściwie rano przed danymi nakreśliłem jak najprawdopodbniej cena pójdzie i o dziwo spełniło się w 100% :).
Najpierw do 1.2530 -> powrót 1.2480-90 -> atak na 1.2570. Teraz cena znów zawrociła i pewnie 1.2570 przebiją i polecą w okolice 1.2600.

Nauczka na przyszłość - patrz tylko na swój wykres :)...

Na obrazku widać: Wybicie SL (BE+1), kolejne wejście i przeskok z ręki na "L".
Przy okazji widać też fajne pin bary na wsparciu sugerujące dalszą siłe kupujących.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Jeszcze się dziś okaże że atlanticos miał rację ;)...
Nagle ni sta ni z owąd wsparcie puściło i teraz jest testowany od spodu. Jednak przesadziłem dzisiaj z ilością wejść, mogłem sobie dać siana po odklepaniu zarobku.

Niemniej jednak, wsparcie puściło, na M15 widać formację 3 czarnych kruków.
Możliwe że ten rajd był po to zrobiony, żeby sobie lepsze pozycje pozajmować pod jutrzejszego FED'a.

Tak czy owak SL w granicach dzisiejszego zarobku i to ostatni wejscie na dziś. Jak by się okazało że zwalą dziś jeszcze kurs tak żeby można było bezpiecznie na BE siedzieć, to jutro wcale nie mam zamiaru szukać wejść ;)...

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Cześć !

Czas na male podsumowanie tego co się teraz dzieje.
Wczorajszy dzień pomimo że dobrze celowałem, zakończyłem przeciętnie. Widzę że mam jeszcze kłopoty z poprawnym prowadzeniem pozycji, ale przynajmniej wiem na czym się teraz skupić.

Co do aktualnej sytuacji, edek jest pod presją i to widać. Tak jak wczoraj pisałem, szukałem miejsca do pozycji krótkiej i generalnie mam ją zamiar trzymać aż do FED'u. Udało mi się sprzedać z zabezpieczeniem po 1.2511.
Gdyby cena była powyżej 1.2530, to siedziałbym w longach :)...

Niemniej jednak patrząc czysto fundamentalnie, to Amerykańce spuszczają ekonomiczny wpierdziel Ruskom za zadymy na ukrainie + odgrażanie się odejścia od dolara amerykańskiego przy rozliczeniach z Chinami i Brazylią.

Co się dziś wydarzy - tego nie wiem. Ale na 99% obstawiłbym umocnienie dolara, po to żeby Ruskich dobić.
Niemniej jednak ja dziś najprawdopodbniej będę stał z boku z tą moją pozycją. Mam nadzieje że kurs się oddali od mojego SL'a, bo szpilki na pewno będą potężne 70+ pipsowe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Aktualnie ciekawe miejsce na edku.
Z punktu widzenia najbliższych godzin do FED'u bardzo istotne. Jeżeli to miejsce wytrzyma re-test, to pewnie jeszcze przed FED'em spadniemy do 1.2415.

Jak cena tam dojdzie, to najprawdopodbniej wyjde z pozycji. Cholera wie co sie dziś bedzie działo, a mieszają Panowie od poniedziałku pieknie. Czasem może być zjazd do 1.2410-15 i potem ostra jazda do góry po FED.

Z reszta dzis to taka troche loteria, bo wszystko jest mozliwe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Cześć

Jednak miałem nosa co do dzisiejszego FED'a.
Jako że cena spadła poniżej 1.2415 postanowiłem pozycję przytrzymać z bardzo dużym marginesem bezpieczeństwa.
Finalnie siadło 170 pipsów ! :) Chyba najlepiej poprowadzona pozycja w tym dzienniczku.

Dużo mi pomogly bardzo dobrze poprowadzone lokalne LT oraz średnie, które cały czas mi pokazywały naciski na kurs. Z resztą zobaczcie nawet podczas szarpaniny, w którym momencie cena zawróciła w dół.

Na obrazku wszystko widac. Aktualnie postanowiłem wyskoczyć z "S" i wejść w longa. Wydaje się że cena znalazła wsparcie na 1.2320. Na razie spodziewam się korekty do 1.2400-10. Po takim ruchu jakieś odreagowanie by się przydało.
Możliwe że rynek przemieli jeszcze raz stanowisko FED'u i wtedy spełni się scenariusz atlanticosa ;)...
Patrząc w dół, będę szukał nowych eSek jeżeli puści to wsparcie na 1.2320.

No nic, trzeba patrzeć, patrzeć i jeszcze raz patrzeć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Cześć dzienniczku.
Możliwy scenariusz na kilka następnych dni. W sumie nie głupie ;).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany