Para walutowa na początek

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Para walutowa na początek

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Szwajcar pisze:Everyman

bo

-ma najniższe koszty transakcyjne w porównaniu do zmienności, czyli nawet 0.8pkt a zmienność dzienna około 150pkt (taki EURUSD co zachwalają go tutaj ma 1pips koszt spreadu z prowizją, a zmienność czasem 40pips)

-DAX ma o wiele dłuższe ruchy, co pozwala na potęgowanie zysku i lewar 1:100 jest w pełni wystarczający w porównaniu do walut na których 1:100 to sporo za mało
Z tym jak najbardziej się zgadzam tylko powątpiewam czy duża zmienność to sprzymierzeniec początkującego... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Everyman
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2016, 14:23

Re: Para walutowa na początek

Nieprzeczytany post autor: Everyman »

Szwajcar pisze:Everyman

Idź od razy na DAXa. Zostaw waluty, bo tam jest padaka.
Chciałbym się wkręcić w Dax'a lecz nie powiedziałem ważnej rzeczy, ze względu na regularną pracę i "zajęcia domowe" jestem w stanie odpalic platformę tylko w przedziale 22:00 - 0:30 co bardzo zawęża mo wybór. W tym czasie na EURUSD jest licha zmienność, a może jest jeszcze dla mnie jakaś alternatywa ?

-- Dodano: 28 wrz 2016, 23:35 --
Szwajcar pisze:Everyman

Co do MM to podziel kapitał na spekulacje na 20 części i wpłać 1/20 całości. Jak zrobisz 5x konto to zwiększ lota i wypłacaj zyski.
Dokładnie o tym samym myślałem, nie chciałem wpłacić 100% kapitału i mieć całość na koncie, bo to mogłoby być niebezpieczne dla mnie. Tylko przelewać część całości i potem ewentualnie zwiększać loty.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Para walutowa na początek

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Everyman pisze: Chciałbym się wkręcić w Dax'a lecz nie powiedziałem ważnej rzeczy, ze względu na regularną pracę i "zajęcia domowe" jestem w stanie odpalic platformę tylko w przedziale 22:00 - 0:30 co bardzo zawęża mo wybór. W tym czasie na EURUSD jest licha zmienność, a może jest jeszcze dla mnie jakaś alternatywa ?
To chyba najgorszy czas na handel na FX ;). Możesz spróbować na parach z jenem lub AUD i NZD ale w praktyce chyba lepiej nauczyć się handlować zleceniami oczekującymi, gdzie ustawisz je sobie na dzień kolejny i ew. sprawdzisz na telefonie jak Ci poszło.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Para walutowa na początek

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

W takim razie pozostaje Ci gra w dłuższym horyzoncie czasowym, np. w oparciu o wykresy dzienne, lub stosowanie systemów pod niską zmienność. Chociaż przy tej drugiej opcji czas jaki jesteś w stanie poświęcić na trading może okazać się zbyt krótki.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: Para walutowa na początek

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Everyman

W takim razie stosuj tylko zlecenia oczekujące z ustalonym TP, SL mozesz pominąć, bo i tak nie ma teraz jakiś większych trendów na rynku.

DAX notowany 24h jest w Alior, XM, IG Markets, IC Markets.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Everyman
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2016, 14:23

Re: Para walutowa na początek

Nieprzeczytany post autor: Everyman »

Dziękuje Wam za pomoc.

ODPOWIEDZ