PAR- Dziennik wejść

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
wojtek95
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:15

Re: PAR- Dziennik wejść

Nieprzeczytany post autor: wojtek95 »

Witam, czy ktoś mógłby podać jakieś ciekawe i wartościowe linki do tematów na forum forexfactory które warto przeczytac z wątkami o PA, SD, SR?:) Ewentualnie LT, fibo...

Interesują mnie również poskładane ebooki z tego forum, przykłady wejść, setupów itp:)

Dziękuje z góry i życze miłego weekendu:)

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: PAR- Dziennik wejść

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

ja to widziałbym tak, tam gdzie strzałeczki szczypałaby mnie rączka do klikania.
oczywiście na wykresie historycznym zawsze jest fajnie bo wiemy co będzie ale te stratne też zaznaczyłem gdzie mógłbym coś brać.
Jest jeszcze kilka stref SD ale były totalnie ignorowane.
I jeszcze jedno - nie lubię tej pary. Zawsze miałem na niej straty, wolę eurcad albo gbpcad.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: PAR- Dziennik wejść

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

zobacz to, kiedyś to przeglądałem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

wojtek95
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:15

Re: PAR- Dziennik wejść

Nieprzeczytany post autor: wojtek95 »

Super, dziękuje za świetnie opisane screeny, zaraz się im przyjże bliżej...

Wziąłem kartkę A4 i próbuje stworzyć coś na kształt strategi spisanej w punktach dla różnych TFów...

Mam kilka ebooków zakupionych z e maklerska i są w nich opisane różne systemy i stąd będzie moje pytanie...

Czy jest sens stosować tak jakby 3 systemy oparte na PA dla różnych TFów??

Już przedstawiam jak ja bym to widział...

M5-M15-Średnie SMA 100 i 200, wskazują kierunek, krótkoterminowe SR SD, formacje pinbar, engulfing, inside bar.
M30-H4- Jedna średnia np. SMA 100 wskazująca trend, chociaż tutaj kusi mnie użycie średnich opisanych w tym wątku

http://comparic.pl/system-inwestycyjny-ma-macd-combo/

i tutaj znów SR, SD i formacje świecowe na wsparciu/oporze. Do tego na każdym TF oscylator Stoch lub MACD w celu pokazania dywergencji...

D1-W1 Średnie które stosuje fx-lamer bodajże SMA 8 i 21...do tego średnie które przedstawił tutaj na forum Asmodeus w swoim świetnym wątku...144EMA i 365 EMA...ale głowy nie dam że to te liczby...

Czy takie coś ma sens?? stosowanie różnych średnich, różnych formacji potwierdzeń itp...

Dziękuje z góry za pomoc:)

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: PAR- Dziennik wejść

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

wiesz co, każdy musi dojść sam do swojego celu i umiejętności trejdingowych. Ja ostatnio miałem 2 tyg. na plusie ale dopiero kilka miesięcy pokaże czy to przypadek czy jakiś porządek rzeczy.
Ale po kolei, średnie zostaw historii - ja cały czas nimi podniecałem się ale nigdy nie byłem w stanie zarobić na nich. Dla mnie średnie pokazują coś, co już wydarzyło się. Mpapiez może mieć inne zdanie, wydaje mi się, że on lepiej rozumie średnie od mnie.
Jedynie co znalazłem sensownego na średnich to:
1)SMA20, jej przebicie impulsem i korekta do średniej. Taki układ jest często widoczny. Z drugiej strony czy średnia jest do tego potrzebna? Impuls i korekta będą i bez średniej,
2) MACD w różnych intrerpretacjach.
Te formacje pinbar, engulf, inside bar ponoć sprawdzają się tylko od H4 w górę. Niżej próbowałem tak grać (na M1, M5, M15) ale wyzerowałem każde konto. Wykres zrobi z Twoja psychiką wszystko. Pokaże mnóstwo pinbarów.
Ostatnio próbowałem coś robić w oparciu o EMA200 i wiesz co? Odpuściłem, jak zacząłem liczyć ile razy cena respektowała średnią a ile razy konsolidowała na niej lub przebiła ją to wyszło mi, że szybciej zarobię w totolotka. W dodatku czekanie na D1 na sygnał, który jest raz na 3 miesiące i jeszcze okazuje się stratny to też lepiej zając się czymś innym.
No i średnie zmieniaja się, bo zmienia się rynek. W tym tygodniu będzie królowała EMA50, w następnym EMA21 a za miesiąc EMA34.

Oscylatory mnie dawały tylko zamieszanie na wykresie. Jak go śledzisz to rzeczywiście dałoby się zarobić ale też stracić. Okazywało się, że za każdym razem jak miałem oscylatora to i tak na niego nie patrzyłem tylko liczyła się cena.
A jak zaczniesz mieszac TF to nie połapiesz się - tak jak taki kolega co tu raz pytał się o podfale podfal fali trzeciej z tf'u takiego, gdzie ta fala jest podfalą innej fali na tf wyżej.

Na koniec to napisze Ci, ze mnie dużo pomogło studiowanie tutoriala od Fx-Krisa. Trochę czasu minęło zanim zrozumiałem o co tak naprawdę chodzi ale pomoc to była bardzo duża.
Pzdr.

silverarrow
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:11

Re: PAR- Dziennik wejść

Nieprzeczytany post autor: silverarrow »

Wojtek za dużo kombinujesz, system musi być prosty jak budowa cepa inaczej pogubisz się, a TF-y różnią się tylko czasem powstawania i ATR.
Niech nie umrze bohater zamieszkujący nasze dusze, niech nie zniszczy go wieczna wspinaczka na nieosiągalne szczyty.


Graj to co widzisz nie to czego oczekujesz


wojtek95
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:15

Re: PAR- Dziennik wejść

Nieprzeczytany post autor: wojtek95 »

Dziękuje Wam za pomoc, przepraszam że Was tak męcze ale poprostu próbuje sie uczyc...

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: PAR- Dziennik wejść

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

jest jeszcze jedna dobra metoda uczenia się, po prostu włącz wykres na pewnej ramie czasowej, np. M5 ale to wtedy na jednym lub dwóch instrumentach albo M30/H1 i wtedy na kilku instrumentach i obserwuj co cena robi i o której godzinie. Nic nie trejduj, możesz sobie rysować swoje projekcje i poziomy. Po prostu obserwuj. Połowę tego roku tak męczyłem się na M1 i M5, trochę to kosztowało (bo trejdowałem niepotrzebnie) ale nauka bezcenna.

jackub

Re: PAR- Dziennik wejść

Nieprzeczytany post autor: jackub »

silverarrow pisze:Wojtek za dużo kombinujesz, system musi być prosty jak budowa cepa inaczej pogubisz się, a TF-y różnią się tylko czasem powstawania i ATR.
Srebrna strzala jak zwykle, pinpoint!..

ODPOWIEDZ