Ostatni etap- stać się ceną.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: Ostatni etap- stać się ceną.

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

Spokojnie jak na wojnie. Dziennik założyłem zanim znalazłem broka, odpaliłem real i przelałem kaske :)
Ograniczyłem się głownie do edka a przy tak pędzącym pociągu trudno o wejścia jakie lubię przy metodzie ZL i nie próbuję na siłę wejść by coś opublikować.... Poza tym etacik też swoje robi i tracę część okazji.
Trzymam się założonego planu, na platformie mam na każdym wykresie zanotowane NIE ŁAM ZASAD i wyczekuję wejść wg tego planu, jeśli nie ma tak owych nie robię.
Jak będę przy kompie i wykres pozwoli na ładne wejście, na pewno będzie odnotowane.
Znając swoją wybuchową naturę jestem z siebie zadowolony że nie mam presji by łamać zasady i mieć tu co na siłę pokazać :)
życzę sobie- oby tak dalej.

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: Ostatni etap- stać się ceną.

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

Rozgrywałem wczoraj Ske na edku i L na AUDI, obie pozycję skończyły na SL...
-2,57%

Audi wszystko rozegrało się systemowo, i SL zgodnie z założeniami fakt myślałem ponawiać, ale mnie mnie troszkę wyrolowali i zebrali się ze wcześniejszego poziomu....


edk nie dopomógł mi Lov... dziadyga przesuwał SL w gór i dół....
Normalnie po tym strzale powinien pójść TS 15 pips za ceną.... nie poszedł.
Potem skróciłem TP, bo założyłem że mogą raz jeszcze zejść, no ale... wybrali się już po SLa.

Chyba muszę przemyśleć ustawienie SLa... ustawiam zawsze na 1,25% szkoda mi by było zmniejszać lot rozszerzając SL... muszę to przemyśleć :)
Poza tym muszę coś z tym lovem zrobić bo mnie to trochę kosztowało.... chyba że znacie coś innego podobnie zarządzającego pozycjami?

Do edka nadal mam pro spadkowe nastawienie i czekałem aż ładnie podejdą do poziomu dając potwierdzenia (nie doszli), więc dziś już w nic nie wejdę... zmykam do pracy...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Ostatni etap- stać się ceną.

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Robisz 1 podstawowy błąd. Depo dyktuje ci gdzie masz stawiać SL, a to nie jest najlepsza droga do tego żeby stać się ceną :roll:.

Jak byś zmniejszył pozycję o połowę i dał SL 2x większy ponad ostatnimi swingami, to miałbyś zarobek, a tak to masz stratę.

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: Ostatni etap- stać się ceną.

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

Broń boże... gdzie depo... lot jest ruchomy- tylko i wyłącznie poziomy dyktują mi co gdzie i jak postawić, jeśli poziom jest łamany to kończy się historia :) Nie zamierzam trwać w błędzie bo co z tego że postawię za swingiem, skoro rynek może postanowić tam pójść i mnie wywalić, a ja będę siedział jak idiota i się przypatrywał jak idą po SL.
Po latach mam już w sobie trochę pokory do rynku i staram się go nie zaklinać :)
Z mojego punktu widzenia sprawa jest prosta, albo mam rację tu i teraz, albo nie miałem jej od początku...
Jak dobrze odczytam intencje ceny w większości czasu zlecenie jest na proficie nie na minusie....

Audi powinienem ponowić, bo sygnały miałem już ładnie systemowo, ale byłem za chytry i za mądry zakładając że fajnie by było jak by zeszli jeszcze stopień niżej i tam dali by potwierdzenia... przeliczyłem się więc mam za swoje :)



===edit===
Co do Sl głowę mam otwartą co by nie było... na dziś dzień takie mam założenia, ale jeśli wykalkuluję, że zmniejszenie lota da więcej zarobić niż stracić czasem na SLu, to zmienie koncepcje :)

Mpapiez

Re: Ostatni etap- stać się ceną.

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Damfry pisze:Broń boże... gdzie depo...
A przecież wcześniej napisałeś to:
Damfry pisze:
Chyba muszę przemyśleć ustawienie SLa... ustawiam zawsze na 1,25% szkoda mi by było zmniejszać lot rozszerzając SL... muszę to przemyśleć :)
Sam sobie zaprzeczasz. Ja bym SL postawił powyżej swingów. Ty możliwe że też, ale nie chciałeś przekrczyć 1,25% a szkoda ci było lot zmniejszyć 8) .

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: Ostatni etap- stać się ceną.

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Damfry wg mnie tego audi fajnie wypatrzyłeś, jednak jeżeli o mnie chodzi to ja bym pewnie większy SL szukał. Co do Edka to ja strasznie mało na nim gram :) ale wiadomo gdzie idziemy ale ciężko się już tak nisko podłączyć do ruchu. Nie wiadomo czy zawaracają czy podbiją wyżej i dopiero sell. Ale z tego co widzę bardzo blisko TP miałeś, pytanie czy gra jest warta świeczki?
Nie wie na jakich parach grasz bo nie wiem czy tylko chciałeś ogólnie na edku się skupić, ale jeżeli o mnie chodzi to ja bym się również skupiał na innych parach na ile czas pozwala. Bo naprawdę fajne ruchy można załpać na innych parach. To co pisałem dzisiaj zobacz jaki fajny np setup był na gbp/aud a na innej parze dzisiaj był ideał później może dam zrzut ale to naprawdę ideał, super miejsce i nie mogło być inaczej dam to jako wzór i chodzi mi o eur/aud. Spójrz z M15 na tę parę i zobacz po prostu na takie coś czekać i jesteś mistrz :)tam po prostu zrobili mistrzostwo świata :)
Ale spoko rozumiem że pierwsze koty za płoty :) Najwazniejsze ze trzymasz się zasad, bo to też ważne w tradingu.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Lexie9
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 03 kwie 2014, 17:47

Re: Ostatni etap- stać się ceną.

Nieprzeczytany post autor: Lexie9 »

Panowie piszecie o tym samym. :)
Damfry pisze, że lot ma ruchomy więc napisał to samo co Ty Mpapiez i wytłumaczył, że w jego strategi tak ustawia SL'a bo w tych miejscach oznacza już, że się mylił. :)
Mpapiez pisze:
Damfry pisze:Broń boże... gdzie depo...
A przecież wcześniej napisałeś to:
Damfry pisze:
Chyba muszę przemyśleć ustawienie SLa... ustawiam zawsze na 1,25% szkoda mi by było zmniejszać lot rozszerzając SL... muszę to przemyśleć :)
Sam sobie zaprzeczasz. Ja bym SL postawił powyżej swingów. Ty możliwe że też, ale nie chciałeś przekrczyć 1,25% a szkoda ci było lot zmniejszyć 8) .

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: Ostatni etap- stać się ceną.

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

W planie miał być tylko edek, ale są dni gdzie kręci się bez celu lub nie dociera nawet do poziomów z których chciałbym rozgrywać, więc zaglądam wtedy po innych parkach. Nie gam niżej niż H1 więc dużo wody musi upłynąć niż coś uda się wymacać....
Pacze sobie kabla i audi, pomyślę jeszcze nad jakimiś parkami....

Czerwinek będę wdzięczny za ten zrzut, bo coś nie bardzo mogę się tych ideałów na eur/aud dopatrzyć.... :roll:

Teraz się trochę złapałem na myśli, że to co próbuję rozgrywać jest bez wysiłkowe, jeden rzut oka na ocenę poziomu i decyzja za lub przeciw... ... nie wiem czy nie za łatwo chce ograć rynek...
gdzieś mi umyka koncepcja ZL w tym wszystkim.... oczywiście w BO celuję, to się nie zmienia nic a nic, ale jakoś sam fakt FBO zaczynam ignorować na tych interwałach które rozgrywam... ale widzę je na wysokich.
Brak tu konsekwencji nieco :doh:

Wniosek mi się nasuną, że .... To co ignorowałem uparcie na edku, chciałem rozegrać na audi, tyle że nie zaskoczyło, a schemat podobny... "czemuś biedny? boś głupi" :lol:
Dzięki Czerwinek za obecność przywróciłeś mi do świadomości stary dobry układ...

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: Ostatni etap- stać się ceną.

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Damfry daję zrzut eur/aud niestety nie było idealnie bo nie doszli do TP jeżeli o mnie chodzi ale być możen ie można wyssać wszystkiego z rynku :)
Ale tak na górze mamy profit zaznaczyłem z H1 i M15 do pierwszego nie dużo zabrakło kila dobrych pipsów ale to nie ważne zobacz co na dole zrobili.
Po pięknym wycięciu duża spadkowa świeca na samym dole i następnie tak zrobili momo na M15 następnie za chwilę powrót z wickem w dół i świeca następna w kierunku profitu. I wchodzimy i można naprawdę było wziąć z SL ok 20 pipsów spokojnie ponad 100 pipek bez żadnej napinki po prostu pruli do góry jak ta lala :)

Mi też się cieżko w tym tygodniu gra cały czas siedzę w nzd/jpy od początku tygodnia :) plus z doskoku niektóre pary. Mp liczyłem w czoraj na gbp/cad ale nie dają sygnałów wyraźnych. Ale to nie ucieknie mam nadzieję że w następnym tygodniu co na niektóych parach rusza z kopyta. Ale wg mnie jak masz wieczorem trochę czasu to popatrz sobie na inne pary pozaznaczaj poziomy które Cię interesują i czekaj na nich co zrobią. Spread na innych parach nie jest duży w dzisiejszych czasach więc nie ma się czego bać. Na na edka wystarczy 5-10 minut zaznaczyć poziomy i czekać, ale mi naprawdę edek jakoś nieleży bo jakoś nie mogę wgryźć się w tę parę. A swoja drogą napiszę Ci że jak zrozgryziesz jakąś inna parę to fajnie można i up i down jechać bo widzisz po prostu jak idą od poziomu do poziomu :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Ostatni etap- stać się ceną.

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

czerwinek pisze:Damfry daję zrzut eur/aud niestety nie było idealnie bo nie doszli do TP jeżeli o mnie chodzi ale być możen ie można wyssać wszystkiego z rynku :)
Ale tak na górze mamy profit zaznaczyłem z H1 i M15 do pierwszego nie dużo zabrakło kila dobrych pipsów ale to nie ważne zobacz co na dole zrobili.
Po pięknym wycięciu duża spadkowa świeca na samym dole i następnie tak zrobili momo na M15 następnie za chwilę powrót z wickem w dół i świeca następna w kierunku profitu. I wchodzimy i można naprawdę było wziąć z SL ok 20 pipsów spokojnie ponad 100 pipek bez żadnej napinki po prostu pruli do góry jak ta lala :)
Po tym screenie rozumiem to Wasze momo, wicka do strat i ciało do zysków.
Pozostaje jeszcze kwestia zero line. Raz to jest narysowane jako górna banda konsolidacji, z której nastąpiło wybicie (jak na screenie od Czerwinka) a raz to jest narysowane jako low tego wicka w kierunku strat co może być albo w tej konsolidacji albo gdzieś wyżej w powietrzu. Opisuję sytuację dla longa.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ