Od zera do milionera

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mpapiez

Re: Od zera do milionera

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

krystian74 pisze:drax
Moja dobra rada nie prowadź dziennika raczej to strata czasu.
Publiczne pokazywanie swoich błędów bardzo dobrze szlifuje psychike i pokore.
Co innego jeżeli journal służy tylko do przechwalania się, gdzie wszystko jest ukryte i pokazywane są tylko zyskowne transakcje.

jackub

Re: Od zera do milionera

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Mpapiez pisze:
krystian74 pisze:drax
Moja dobra rada nie prowadź dziennika raczej to strata czasu.
Publiczne pokazywanie swoich błędów bardzo dobrze szlifuje psychike i pokore.
Co innego jeżeli journal służy tylko do przechwalania się, gdzie wszystko jest ukryte i pokazywane są tylko zyskowne transakcje.
Rzekłbym na dwoje babka wróżyła, jednym pomaga innych niszczy, jak wszystko w zyciu żeby wiedzieć jak smakuje trzeba sprobować samemu

drax
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 18 gru 2014, 11:26

Re: Od zera do milionera

Nieprzeczytany post autor: drax »

Ten cały forex nie jest tak prosty jak myślałem :o
Przewartościowałem swoje siły odnośnie wpłaty pierwszego depozytu na koniec marca. Żeby wyrobić w sobie całą masę umiejętności potrzeba czasu i to jest nieuniknione. Nie da się tego przeskoczyć poświęcając na naukę i transakcje więcej czasu - na tym będzie spadała jakość i większe jest prawdopodobieństwo wyrobienia złych nawyków.

W ostatnim czasie skorzystałem z bonusu no deposit 30$ w XM i na tym sobie gram. Sporządziłem też dziennik tradera z różnymi statystykami procentowymi dziennymi i całościowymi oraz dziennik photo z transakcjami. Już teraz widzę jak bardzo jest to przydatne. Pozwala to dostrzec błędy, które są tak proste do zidentyfikowania, gdzie przy nie prowadzeniu dziennika, byłyby ciężkie do znalezienia.

Obecnie stan konta to 32$.
- na transakcję 1%
- wejścia są z D1 oraz H4

- wcześniej moja pozycja "żyła" max 1-2h, teraz lepiej dopasowałem SL i TP i średnio jest to 1 dzień, czasami nawet 2. Muszę jednak jeszcze bardziej to dopasować, bo czasami mam wrażenie, że cena porusza się w innym przedziale wsparcie-opór niż wyrysowałem.
- zauważyłem też, że sporo transakcji przegranych mam przeciw trendowi, pomimo pojawiających się sygnałów. To też do poprawy.
- przy już małym TP przesuwam SL. Potrzebuję jeszcze czasu żeby to wytłumaczyć swojej psychice.
- dodatkowo jeszcze chciałbym aby moje r:r wynosiło min 2,5:1, obecnie jest to średnio 1,5-2:1, ale tutaj też chodzi o lepsze czytanie wykresu, poziomów s/r i lepsze miejsca do zajmowania pozycji

Długa droga jeszcze przede mną :wink:

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Od zera do milionera

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

drax pisze:Ten cały forex nie jest tak prosty jak myślałem :o
Przewartościowałem swoje siły odnośnie wpłaty pierwszego depozytu na koniec marca. Żeby wyrobić w sobie całą masę umiejętności potrzeba czasu i to jest nieuniknione. Nie da się tego przeskoczyć poświęcając na naukę i transakcje więcej czasu - na tym będzie spadała jakość i większe jest prawdopodobieństwo wyrobienia złych nawyków.
Mozemy sobie podac dłon. Postudiuj moj temat w dziale Poczatki na rynku forex.

drax
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 18 gru 2014, 11:26

Re: Od zera do milionera

Nieprzeczytany post autor: drax »

Dawno nie pisałem, a to przez kompletny brak czasu. Dodatkowo zacząłem pisać prace licencjacką, co powoduje, że z tradingiem będzie cienko, przynajmniej do końca maja.

Mimo wszystko taka przerwa dobrze mi robi. Wszystko może się w głowie uleżeć, a sporadycznie zawierane transakcje są lepiej wyselekcjonowane :)

ODPOWIEDZ