Od frajera do milionera..

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
marol21
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 19 lut 2012, 09:47

Nieprzeczytany post autor: marol21 »

wylowiles cos ciekawego?
"Zeby wygrac trzeba grac!" - Totalizator Sportowy

Awatar użytkownika
diver3
Gaduła
Gaduła
Posty: 211
Rejestracja: 17 lut 2009, 21:19

Nieprzeczytany post autor: diver3 »

marol21 pisze:wylowiles cos ciekawego?
Caly czas lowie:) long na zlocie, long na FESX, wczoraj maly short na EUR/USD

A dzis bardzo wazne:


Strong dollar trend persists as U.S. bond yields rise
Dollar hits 11-month high vs yen, 85 yen eyed
SNB maintains euro/Swiss floor at 1.20 francs
By Nia Williams
LONDON, March 15 (Reuters) – The dollar hovered near an 11-month high against the yen and a one-month high against the euro on Thursday and looked set for further gains on growing optimism over the U.S. economy and a rise in U.S. Treasury yields.

The dollar and the euro fell versus the Swiss franc, however, after the Swiss National Bank kept the 1.20 franc floor in the euro/Swiss exchange rate unchanged.

A broadly positive dollar outlook contrasted with other currencies, with the euro still dogged by sovereign debt concerns, the yen hampered by speculation the Bank of Japan may ease policy further and the Aussie dollar hurt by worries about Chinese growth.

The dollar edged up 0.1 percent against the yen to 83.74 yen, having hit 84.18 yen in Asian trade, its highest since April 2011. Resistance was seen at the psychological 85 yen although strategists said there was an increasing chance of the dollar rising beyond last year's high of 85.53 yen.

The euro rose 0.1 percent against the greenback to $1.3040 as some market players took profit on long dollar positions, paring losses after hitting a one-month low of $1.3004. Trader reported hefty stop loss orders below $1.30.

Market players were focused on U.S. data later in the day, including on jobs, inflation and manufacturing. Solid numbers were likely to reduce expectations of more monetary easing by the Federal Reserve and boost the greenback further.

"When we get good data the QE3 risk decreases and the main risk for the dollar decreases. Treasury yields are going up for the same reason," said Ulrich Leuchtmann, head of FX research at Commerzbank.

"Even when data comes in around expectations it is a good signal for the dollar when normally it would be neutral." A string of better U.S. data in recent days, including robust non-farm payrolls and retail sales was followed by a slight upgrade in the Fed's growth outlook earlier this week, prompting a rise in U.S. Treasury yields....

The two-year yield hit its highest since July 2011 , reducing the appeal of using the dollar to fund carry trades. "The U.S. recovery is starting to gain some traction. All the dots are lining up for U.S. data at the moment and markets are still digesting the fact that (Fed Chairman Ben) Bernanke has dropped the word 'strain' in terms of financial markets," said Annette Beacher, head of Asia-Pacific research at TD Securities in Singapore, referring to Bernanke's last statement.

Euro/swiss Floor Unchanged
The Swiss franc strengthened after the SNB announcement, recouping losses from Wednesday when it hit a one-month low against the euro and dollar.

Although economists polled by Reuters had expected the SNB to keep the floor in euro/Swiss unchanged there had been speculation it could be raised to 1.25 francs, prompting some markets players to take out long euro and short franc positions. Strategists said the franc's rise on Thursday was due to investors squaring those bets.

The euro hit a session low of 1.2085 francs on trading platform EBS after the decision, before paring losses to trade around 1.2093 franc, still down 0.3 percent on the day. The dollar also fell, touching a low of 0.9265 francs.

Meanwhile, the growth-correlated Australian dollar hit an eight-week low of $1.0422 , tracking a sharp fall in Shanghai shares since Wednesday after Chinese Premier Wen Jiabao doused hopes of relaxing control over the property sector.

It recouped losses in the European session to last trade up 0.3 percent on the day at US$1.0480.

pozdr.
Rób to co lubisz, a nie będziesz musiał pracować ani jednego dnia w życiu.

Awatar użytkownika
diver3
Gaduła
Gaduła
Posty: 211
Rejestracja: 17 lut 2009, 21:19

Nieprzeczytany post autor: diver3 »

Witam Panie i Panow...:)

Poruszony iloscia maili na mojej skrzynce z wszelkiego rodzaju prosbami dotyczacymi tradingu i nie tylko;) postanowilem (poniewaz sadze , ze jest na to zapotrzebowanie) reaktywowac nieco ten dziennik, oczywiscie w wymiarze czasowym jakim obecnie dysponuje (czyli niewielkim:) ) Jesli macie jakies pytania piszcie tu, postaram sie na nie odpowiedziec zwlaszcza jesli beda dotyczyc money management , lub trading psychology , czyli dziedzin bardzo czesto zaniedbywanych nie tylko przez poczatkujacych w tym "fachu" ale i przez weteranow rowniez. Jednak nie ograniczajcie sie tylko do tego, piszcie co wam palce na klawiature przeleja..:)

pozdrawiam

Ps
Jesli czas pozwoli to jeszcze w tym tygodniu, a jesli nie to w przyszlym postaram sie podlaczyc live account ... tak dla podniesienia temperatury dyskusji:))

pozdr.
Rób to co lubisz, a nie będziesz musiał pracować ani jednego dnia w życiu.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.
diver3 pisze:Poruszony iloscia maili na mojej skrzynce
Powiedz szczerze ile ich było 0 czy 1? :D

BTW, witam z powrotem ;)

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
diver3
Gaduła
Gaduła
Posty: 211
Rejestracja: 17 lut 2009, 21:19

Nieprzeczytany post autor: diver3 »

MaRCHeW pisze:Witam.
diver3 pisze:Poruszony iloscia maili na mojej skrzynce
Powiedz szczerze ile ich było 0 czy 1? :D

BTW, witam z powrotem ;)

Pozdrawiam
Karol Marchewka
Szczerze...1 "zhakowales" moja skrzynke?? :lol:

pozdrawiam
Rób to co lubisz, a nie będziesz musiał pracować ani jednego dnia w życiu.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.
diver3 pisze:
MaRCHeW pisze:Witam.
diver3 pisze:Poruszony iloscia maili na mojej skrzynce
Powiedz szczerze ile ich było 0 czy 1? :D

BTW, witam z powrotem ;)
Szczerze...1 "zhakowales" moja skrzynke?? :lol:
Nie ale teraz rozumiem Twoje poruszenie ;)

Pisz dużo diver3. Lubiłem czytać Twoje posty :)

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
diver3
Gaduła
Gaduła
Posty: 211
Rejestracja: 17 lut 2009, 21:19

Nieprzeczytany post autor: diver3 »

Witam wszystkich:)

Zgodnie z zapowiedzia czas powymadrzac sie troche;) Temat dzisiejszej prelekcji: "Psychologia tradingu"

Zapewne wiekszosc z Was slyszalo to okreslenie i zapewne wiekszosc z Was... nie przyklada do tego wiekszej wagi:) Ja uwazam to za podstawe, bez zrozumienia tego zagadnienia i bez jego definicji nie macie szans na zostanie traderem, lepiej od razu poszukac sobie innego zajecia, a pieniadze zamiast na depo przeznaczyc na wakacje, albo prezent dla zony ( nie musze chyba mowic czyja byla to sugestia;). Psychologia sama w sobie jest dosc zlozonym zagadnieniem, psychologia tradingu zwlaszcza. Dlatego ogranicze sie na razie do omowienia tylko dwoch , moim zdaniem najwazniejszych skladnikow rzeczonej psychologi: dyscypliny i oczekiwan.
Dyscyplina NAJWAZNIEJSZY element, fundament wszystkich pozostalych aspektow tradingu.. z bardzo prostej przyczyny ; jesli nie jestes wstanie kontrolowac samego siebie, trzymac sie wyznaczonych zasad zapomnij o byciu traderem, tzn. profitowym traderem:). Moze to zabrzmi bardzo dziwnie ale dyscyplina tradingu nie rozni sie niczym od zwyklej dyscypliny dnia codziennego, jak np. wstawanie z lozka o wyznaczonej godzinie, a nie oszukiwanie samego siebie: jeszcze minutka, jeszcze minutka...:) Dlatego bardzo spory odsetek tzw." succesfull traders" ma za soba kariere jako zolnierze, wyczynowi sportowcy, czy mistrzowie sztuk walk. Osobiscie znam 63 letniego bylego kapitana SAS w cywilu od 1978r w "branzy" od 1980, ktory powiedzial mi, ze pierwsze 2-3 lata nauki tradingu niewiele sie roznily od jego pierwszych lat w wojsku, jedyna roznica bylo , ze codziennie spal we wlasnym lozku. Poza tym dyscyplina pomoze Wam zawsze przejsc przez trudne momenty w karierze, ktore zdarzaja sie kazdemu i kazdy kto chce odniesc tu tzw."sukces" musi przez nie przejsc.Przechodzac do sedna , by byc zdyscyplinowanym trzeba miec jakies zasady i reguly ktorych mamy sie trzymac i to jest wlasnie klucz do sukcesu. Musisz miec reguly , ktorych bedziesz sie trzymal w scisle okreslonych ramach. Nie ma nic gorszego niz lamanie wlasnych zasad, jednoczesnie jest to bardzo trudne w praktyce, bo jak ktos kiedys mi powiedzial; nie mam nic latwiejszego na swiecie niz oszukiwanie samego siebie:) Czyli piszemy duzymi literami i staramy sie zapamietac do konca zycia albo...depo: USTAL ZASADY I TRZYMAJ SIE ICH, ALBO NIGDY NIE BEDZIESZ TRADEREM. Podsumowujac krotko:
1. Nigdy nie pozwol emocjom wplywac na twoje decyzje.
2.Zawsze mys w kategoriach prawdopodobienstwa zamiast nadzieji.
3.Nie pozwol aby poprzedni trejd mial wplyw na biezacy.
4.Unikaj myslenia o markecie w kategoriach "musi" , albo "mam nadzieje" .
Drugi skladnik o ktorym wspomnialem wczesniej to OCZEKIWANIA. Mysle , ze nie mniej wazne od samej dyscypliny, poniewaz to one prawie w 100% determinuja nasz "style of trading". Bardzo wazne jest okreslenie (i najlepiej zapisanie) naszych oczekiwan PRZED rozpoczeciem naszej przygody z tradiniem. Jak bedziemy traktowac nasze nowe zajecie , jako hobby, przygode , prace na pol etatu, czy jako nasze glowne zrodlo utrzymania? Mysle ze od tego trzeba zaczac , aby nasze oczekiwania byly...realistyczne. Jesli tego nie zrobimy jedyne co nas spotka tuz za rogiem to frustracja i rozczarowanie. Spotkalem i wciaz spotykam wiele osob , ktore nie rozumieja tej prostej zaleznosci, jedyne o czym mysla to o zarobieniu miliona w pierwszym roku tradingu:). Druga bardzo wazna sprawa czesto pomijana sa stratne trejdy. Bardzo ciezko ludziom jest przywyknac do stratnych trejdow, nie rozumieja , ze strata jest czescia tej samej gry. Po stracie rodzi sie frustracja, niezadowolenie ,a to powoduje efekt kuli snieznej, probe odrobienia strat, zwiekszanie pozycji...itp. Do czego to prowadzi nie musze chyba pisac:) I oczywista "oczywistosc" nie sposob zostac lekarzem, prawnikiem czy inzynierem w ciagu roku czy dwoch, a nawet po kilku latach edukacji majac juz formalny tytul nie mamy gwarancji ze bedziemy dobrzy w tym czego teoretycznie sie nauczylismy:)

pozdrawiam

Oczywiscie nie mozna wszystkiego ujac w tak krotkiej notce , takze jesli macie jakies pytania to piszcie, postaram sie odpowiedziec w miare mojej wiedzy i mozliwosci.
Rób to co lubisz, a nie będziesz musiał pracować ani jednego dnia w życiu.

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

diver3 pisze:3.Nie pozwol aby poprzedni trejd mial wplyw na biezacy.
To jest bardzo trudne do opanowania - przynajmniej jak dla mnie

8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

diver3 pisze:Bardzo ciezko ludziom jest przywyknac do stratnych trejdow, nie rozumieja , ze strata jest czescia tej samej gry.
Ja mam wrażenie, że gra polega na stratach, a czasem, przez pomyłkę, zdarzy się zysk ;-)

Awatar użytkownika
Seneszal26
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2009, 21:01

Nieprzeczytany post autor: Seneszal26 »

Coś jak strategia Małysza, który myślał tylko o tym, aby oddać dobry skok a nie o tym co sobie kupi za wygraną z konkursu
Nie podejmuj żadnych działań dopóki nie nadarzy się odpowiednia okazja

ODPOWIEDZ