Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 17 paź 2018, 19:17     Inwestuj z zaufanym, globalnym brokerem XM!

Od 1000zł Real

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
  • Autor
  • Wiadomość

Luki930

Uczestnik

Uczestnik

Re: Od 1000zł Real

Nieprzeczytany post23 wrz 2018, 14:21

danbo86 pisze: po czym zjazd zysku z konta do - 8tyś eur na dzień dzisiejszy. zastanawiam się, od czego to zależy,... takie wahania na moim koncie... od warunków rynkowych... może od stanu mojej psychiki... od zarządzania wielkością pozycji... od planu na trading... a może od wszystkich tych czynników równocześnie....

to są pytania retoryczne czy jak? Śledzę ten temat tylko i wyłącznie dla rozrywki, ale to mnie już całkowicie rozbawiło.
Przeczytaj sobie ostatnie 5 stron tego tematu. Kiedyś przypadkiem pewnie udało Ci się coś ugrać i teraz zaślepiłeś się tym, że możesz zrobić to samo w dłuższym terminie. Grasz agresywnie jak hazardzista. Nie masz żadnych limitów, ani założeń gry. To co zarobisz pakujesz dalej i dalej, a potem dziwisz się wielkością pozycji.

Ogólnie to genialny temat dla samej nauki tradingu. Poruszone są tutaj wszystkie kwestie psychologiczne, mm, rr i inne zależności dobrego działania na rynku. U Ciebie tego nie ma, ale jak to mówią - "ucz się na cudzych błędach". Dzięki :)

Nendo

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post23 wrz 2018, 14:47

.. odpowiedzi udzielił anturo parę wpisów wcześniej

-rookie-

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post23 wrz 2018, 23:47

Luki930 pisze:
danbo86 pisze: po czym zjazd zysku z konta do - 8tyś eur na dzień dzisiejszy. zastanawiam się, od czego to zależy,... takie wahania na moim koncie... od warunków rynkowych... może od stanu mojej psychiki... od zarządzania wielkością pozycji... od planu na trading... a może od wszystkich tych czynników równocześnie....

to są pytania retoryczne czy jak? Śledzę ten temat tylko i wyłącznie dla rozrywki, ale to mnie już całkowicie rozbawiło.
Przeczytaj sobie ostatnie 5 stron tego tematu. Kiedyś przypadkiem pewnie udało Ci się coś ugrać i teraz zaślepiłeś się tym, że możesz zrobić to samo w dłuższym terminie. Grasz agresywnie jak hazardzista. Nie masz żadnych limitów, ani założeń gry. To co zarobisz pakujesz dalej i dalej, a potem dziwisz się wielkością pozycji.

Ogólnie to genialny temat dla samej nauki tradingu. Poruszone są tutaj wszystkie kwestie psychologiczne, mm, rr i inne zależności dobrego działania na rynku. U Ciebie tego nie ma, ale jak to mówią - "ucz się na cudzych błędach". Dzięki :)

Dokładnie, tamten run to był zrobiony na sporym farcie ponieważ co najmniej 2 razy miał DD na 60%, gdyby miał ustawione SLK 50% musiałby to zamknąć i nie dotarłby to tych 8k. A takie sytuacje wtedy było 2 albo 3 gdzie miał ponad 50% i wtedy nie zamykał tylko liczył na to że wrócą ... no i wrócili wtedy i sobie zamknął na plusie. Teraz się szczyci bo zrobił 8k. Ale to był fart jak sku...

Testowałem z głupia te jego słynne "1% na transakcje" kiedyś, rozumiem dlaczego tego nie używa chociaż ciągle pisze o tym że od teraz bla bla bla. Przy wejściach na pałę często by mu zamykało pozycje, a że nie pozwala zyskom rosnąć tylko zaraz zamyka i odwraca, dlatego to nie ma racji bytu, bo mógłby ciągle odnawiać wybite pozycje na SL ale gdyby trzymał się jakiegoś kierunku przez pewien czas, a tego nie potrafi. Poza tym ma przelewarowane pozycje więc po kilku pipsach by go wyrzucało.

Podobne wyniki może robić nawet EA które wali pozycjami po średniej 22 na H1, tak samo potem uwali, ale wytrzyma dłużej niż ten super trader którym się tak jaracie https://images90.fotosik.pl/44/0496a4363c7f195e.png - z 700% wykręciło. Ale kto jest na tyle głupi żeby dać kasę na takie coś, bo ja nie jestem...

I na koniec. Nawet spontfx już dał spokój bo zrozumiał że to jest jakiś de..l do potęgi. Może na świeżakach robi ten dziennik wrażenie, sam kiedyś tym się jarałem ale teraz leczę się nie zaglądając jak mam otwarte pozycje tutaj i w jego myfxbook bo to źle wpływa na moj trading.
Awatar użytkownika

Declan

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post24 wrz 2018, 08:09

Czasem to nie wiem czy czy kolega Danbo jaja sobie robi czy na poważnie.Jesli na powaznie to go rozumiem. Sam jak ruszyłem 10 lat temu tez tak myślałem jak on....I urwało mi rączki razem z łokciami. Kwota nie ma znaczenia dla jednego 1000zl dla drugiego 100.000 bolało. Zrobiłem przerwę rok, wróciłem i zastosowałem złotą zasadę, któr kilku tu cytuje wiele razy 500zł na 0,01 lota i tyle, stosowałem - zarabiałem, niestety nie będąc na wejsciu krezusem, procent był nawet ale kwoty smieszne,taki skromny dodatek do pensji, po roku, syndrom Boga sie obudził i poszło wszystko co zarobiłem (inna sprawa ze po jakimś czasie wróciło i gdybym naraził kapitał wejscia to byłbym zarobiony ale do czasu-wiadomo kiedys nie wróci. Zrezygnowałem z forexu, szkoda czasu.
Podsumowując na forex trzeba miec luźną kasę na wejsciu, 500zł na 0,01 lota daje to mniejsze emocje,chroni kapitał, niestety na pozycje które daje Danbo to trzeba miec 100 tys. Z drugiej stronyilu tu było takich doswiadczonych , z niezła kasą i popłyneli. Wiem ze można na forex zarobic ale z tymi nieruchomościami, itp.to bez przesady
„Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie”. - Dante Alighieri

nemoofx

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post24 wrz 2018, 14:16

Ja już teraz rozumiem tych co tą dźwignię chcą zrobić czy już zrobili na tak niskim poziomie bo z niej też da się wykręcić ładny wynik miesięczny gdy się wie jak to się robi. spokojnie tygodniówkę można zrobić na poziomie 100 % konta jak i się wyzerować kwestia brania jest brać jakieś sensowne ruchy. Jeśli chodzi o kacje CFD na Akcje to U.S też taka dźwignia jest spora inaczej jest na U.K tam trochę lipa po sporo jest takich co to wartość danego waloru jest bardzo wysoka a dzienne ruchy są niewielkie takie moje przemyślenia bo bawię się na tych instrumentach które podałem

a co do 0.01 l na 500 pln to chyba też nie wiedziałeś co robić jak w taki sposób o tym piszesz twoim zdaniem to trzeba mieć sporo hajsu aby się utrzymać na powierzchni jeszcze danbo pomyśli że musi więcej kasy wpłacić ,nie ważne ile masz kasy na rynku ważne aby mieć przewagę na nim i tyle,system trzeba mieć ,Jak na demo nie zarabia wirtualnej kasy to się nie można pchać na real i tyle a wy na odwrót i później macie pretensje do całego fx równie dobrze depozyt możecie przez okno wyrzucić

-rookie-

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post24 wrz 2018, 16:00

nemoofx pisze:Ja już teraz rozumiem tych co tą dźwignię chcą zrobić czy już zrobili na tak niskim poziomie bo z niej też da się wykręcić ładny wynik miesięczny gdy się wie jak to się robi. spokojnie tygodniówkę można zrobić na poziomie 100 % konta jak i się wyzerować kwestia brania jest brać jakieś sensowne ruchy. Jeśli chodzi o kacje CFD na Akcje to U.S też taka dźwignia jest spora inaczej jest na U.K tam trochę lipa po sporo jest takich co to wartość danego waloru jest bardzo wysoka a dzienne ruchy są niewielkie takie moje przemyślenia bo bawię się na tych instrumentach które podałem

a co do 0.01 l na 500 pln to chyba też nie wiedziałeś co robić jak w taki sposób o tym piszesz twoim zdaniem to trzeba mieć sporo hajsu aby się utrzymać na powierzchni jeszcze danbo pomyśli że musi więcej kasy wpłacić ,nie ważne ile masz kasy na rynku ważne aby mieć przewagę na nim i tyle,system trzeba mieć ,Jak na demo nie zarabia wirtualnej kasy to się nie można pchać na real i tyle a wy na odwrót i później macie pretensje do całego fx równie dobrze depozyt możecie przez okno wyrzucić

Ja nie pamiętam żebym do tej pory w tydzień wykręcił 100% na dźwigni 1:100 na REALNYCH PIENIĄDZACH nie na demo, a co dopiero na dźwigni 1:30. Widziałem tylko po testach że procent składany lepiej działa na 1:100 i to znacznie lepiej, ta sama strategia może dać np 700% wyższe zyski na dźwigni 1:100 niż 1:30. Zrobiłeś już w tydzień 100% na takiej dźwigni? Potem powtórzyłeś ten proces? W ogóle to potrafisz tylko ze 100 PLN zarobić w tydzień drugie 100 PLN i w następnym tygodniu tego nie stracić tylko znowu powtórzyć to? Bo jak nie to nie wiesz o czym piszesz... zresztą ja też nie.

-rookie-

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post24 wrz 2018, 19:33

Poza tym karus123 pokazał alternatywny sposób zarabiania na fx. Pewnie ciuła i powiększa kapitał, powiększa wolumen, kręci wyniki w okolicach zera a zarabia tylko na tych zwrotach a tutaj marzenia o milionach a w rzeczywistości pasmo strat, bo przelewarowne pozycje, bo brak sl, bo to, to tamto, bo strategia nie ma serii zysków a to jest potrzebne do wykonania runa, bo psychika... itd. Tak na prawdę to dopiero teraz rozumiem jak mi pisał że nie widzę jak zarobiłem 1-2% rachunku tylko ze zwrotu spreadu. A wystarczy mieć strategie która utrzymuje się w na zero... chyba to jest bardziej realne niż próbowaniem zrobienie 1 miliona euro. Ale człowiek i tak będzie dalej komplikował proste rzeczy...

nemoofx

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post24 wrz 2018, 22:06

Tyle to on na bank nie wykręci no chyba że na coś sensownego wpadnie i systematycznie będzie wypłacał i to dużo rookie mam pytanie a ile 100 PLN wychodzi Ci kasy przy dźwigni 25:1 dlatego GPW chyli się ku upadkowi sporo osób z różnym skutkiem robi lub nie kasę na FX albo ma chociaż marzenia

-rookie-

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post24 wrz 2018, 22:43

nemoofx pisze:Tyle to on na bank nie wykręci no chyba że na coś sensownego wpadnie i systematycznie będzie wypłacał i to dużo rookie mam pytanie a ile 100 PLN wychodzi Ci kasy przy dźwigni 25:1 dlatego GPW chyli się ku upadkowi sporo osób z różnym skutkiem robi lub nie kasę na FX albo ma chociaż marzenia

Nie wiem o co pytasz :P Jeśli chodzi o otwarcie pozycji na majorsach na dźwigni 1:25 to nie otworzysz za to najmniejszej pozycji. Chyba że na mikrolotach. Ale pewnie chodzi Ci o ten zwrot. No to w FBS na koncie standard dostajesz 8$ za 1 lota. Na dźwigni 1:3000 do otwarcia na EURUSD potrzebujesz 40$ mieć na koncie żeby otworzyć 1 lota. Ale to wybije Cie po 5 pipsach, a nawet szybciej bo spread ma ponad 1 pips. Więc potrzeba minimum 4x więcej żeby spokojnie otworzyć, czyli z 200$. Ale mają tam specyficzne warunki handlowe w tym FBS, spread, egzekucja... ale na papierze dotajesz 8$ za 1 lota i musisz zamknąć 5 pipsów na zysku lub stacie. Taki jest warunek, nie rozliczają transakcji gdy jest mniej niż 5 pipsów +/-
W Tickmill natomiast dostajesz tylko 1.6$ za 1 lota obrotu, DAX, Brent nie są rozliczane, tylko majorsy i tutaj nie masz żadnych dolnych limitów, możesz zamknąć na 1 pipsie. Na ich stronie i na forum wszystko pisze. Innych brokerów nie testowałem. Głównie zarobiłem na tym FBS, bo z Tickmill przy tych 1,6$ to przy kapitale jakim tam obracałem rzędu 1000 PLN dostałem kilkanaście $$$. Do tego potrzeba więcej kasy. Ale sposób jest...

Teraz jest w Tickmill dźwignia 1:500 ale ja nie spełniam warunków na PRO, więc 1:30, a na 1:30 żeby otworzyć 1 lota na EURUSD... nie mam kasy.

nemoofx

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post24 wrz 2018, 23:17

Rookie tak tak miktoloty, może jak lubisz zbierać po kilka pipsów to powinieneś zainteresować się systemem Michała zabawy na forexcity jest opisana i na facebooku tez koleś jest tylko nie mam pewności co do imienia
PoprzedniaNastępna

Wróć do Forex Journal